Neutropenie, s jakou hodnotou vás poslali na hematologii?

myskin
17. dub 2013

Ahoj všem, téměř dvouleté dceři zjistili z krevních testů neutropenii. V lednu měla abs. počet neutrofilu 0,54 a teď má abs. počet neutrofilu 0,9. Zjistili to na neurologii v rámci celkových testů. Volají vždy na mobil v případě že je něco v nepořádku ve výsledcích krevních testů, v tom lednu jaksi zapomněli, takže jsem se to dozvěděla až teď na kontrole a následovaly ty další testy. Neurolog zmínil možnou návštěvu hematologie, ale mám se domluvit s naší pediatričkou. Nějak k ní přestávám mít důvěru (už několikrát jsem se nespolehla na její názor a dobře jsem udělala).Když jsem jí nedávno nesla zprávu z toho ledna s hodnotou 0,5 tak nad tím mávla rukou. Teď je hodnota 0,9 tak nevím jestli mám trvat na vyšetření na hematologii. Taky nám chybí očkování Priorix do kterého mě tlačila, ale ten určitě teď dávat nebudu. Nevíte prosím jak to tedy je? S jakou hodnotou Vás poslali na hematologii? Zkrátka o neutropenii nic nevím a moc jsem toho na netu nedohledala.

luthien.k
18. dub 2013

@myskin a ostatní hodnoty má v pořádku?

myskin
autor
18. dub 2013

@luthien.k ostatní hodnoty má v normě (aspoň po telefonu doktor nic neříkal a zprávu si teprve vyzvednu) akorát vyšlo opět něco zvýšeného co se týká svalů (nevím přesně jak se to jmenuje), ale to měla už v lednu a s neutropenií to nesouvisí. To může souviset s motorickým opožděním. Pediatričku požádám o vyšetření na hematologii, pořád mi přijde menší zlo nechat dceři jednou měsíčně odebrat kontrolně krev než něco zanedbat. A očkování odložím než budou hodnoty dlouhodobě v normě. Doufám že se někdo se zkušenostmi s neutropenií ozve.

luthien.k
18. dub 2013

@myskin pro Tvůj klid bych se na hematologii objednala, to určitě ano, ale věřím, že to nic závažného nebude.

marton
18. dub 2013

@myskin ahoj,není malá po prodělaných infekcích?

myskin
autor
19. dub 2013

@marton ty první testy byly v lednu a druhé teď v dubnu a pořád hodnoty nic moc. Starší dcera chodí do školky tak občas něco dotáhne, ale od začátku roku měly obě akorát virózu s horečkou (někdy na začátku března) jinak nic. Akorát ta starší prodělala v prosinci mononukleózu (lehčí) tak si říkám jestli ji malá nemohla prodělat taky s tím že se to mohlo projevit pouze jako běžná viróza (už se nepamatuji jestli něco v prosinci měla). Ale to by se snad v těch krevních testech ukázalo. Každopádně neurologovi jsem o té mononukleóze říkala. No ještě se na to zeptám. Už mi z toho všeho hrabe, je toho v poslední době nějak moc. Včera se muž vrátil s holkama z hřiště a hned konstatoval že ta mladší je opravdu v porovnání se stejně starými dětmi opožděná. Tak mi to přišlo líto ☹ . Ale dneska na ortopedii z ní byl doktor nadšen jak se od ledna zlepšila. Tak aspoň něco pozitivního.

marton
19. dub 2013

@myskin až budeš mít v ruce zprávu,tak zajdi za dětskou dr.Zkoukne jaký má holčička celý diferenciál/tj.lymfo,neutrofily,trombo../ a ona nejlépe pozná jak to vypadá a jestli to opravdu nemá něco společného s prodělanou mononukleozou.
To,že ti přišlo líto,že je malá"opožděná" za dětmi je logický.Jsou to naše zlatíčka.Ale děti se tak rychle mění.Nevím co máte za sebou,ale jak píšeš jste pod kontrolou neurologa,děláš co můžeš 🙂 .