Nosní mandle - máte zkušenosti s nemocnicemi v Praze?

petule12
27. pro 2013

Ahoj, čeká nás pravděpodobně trhání nosní mandle u 3 leté dcerky. Máte někdo zkušenosti s nemocnicemi v Praze? Děkuji

fidorka01
11. dub 2014

@moruse Ahojky prosím tě můžu se zeptatjak to probíhalo tou plazmou. Ted jsem na to narazila na netu a celkem mě to zajímá. Trhání nás čeká,ale chtěla jsem volit šetrnější způsob a toto se mi celkem zamlouvá pro dcerku. Předem moc díky

moruse
11. dub 2014

@fidorka01 Co přesně chceš vědět? V 8,45 jsme přišli, v 9,00 příjem, pokoušeli se mu napíchnou kanylu a to se nepovedlo, takže uspání rajským plynem - po celou dobu jsme tam byli. Pak jsme odešli a za cca 45 minut nás volali, že se probouzí, tak jsme k němu hned šli. Za cca půl hodinky (když se úplně probral) jsme odcházeli. Nic nekrvácelo, nic ho nebolelo. Proste super! Cestou trochu blinkal.

fidorka01
11. dub 2014

@moruse
Wau to jste mohli jít takto brzo domů? A doopravdy nic nekrvácelo. Já se právě bojím toho probuzení a toho jestli jí bude téct nějaká krev či ji blinkat. jsme totiž až z východních čech a museli bychom potom zákroku jet zase dlouho autem domů.
A jak to provádí tou plazmou,? Je to tedy něco na způsob laseru,ale při mnohem nižší teplotě? A nevíš jestli po tomto zákroku mandličky mohou znova narůst?

moruse
12. dub 2014

@fidorka01 Musí jet autem dva, jeden řídí a druhý je u dítěte. Cesta je dlouhá, nemáte nic poblíž? My to měli cca 30 km. Plazmu mají dobře popsanou na stránkách. Dorůst můžou asi vždycky.

adidasik
8. čer 2015

@lenkazdenek MOhu se zeptat jak se dr. na barandově jmenuje? Děkuji

lenkazdenek
8. čer 2015

@adidasik bohužel si její jméno už nyvybavuji,od té doby co jsme u ní byly naposledy žádné potíže nebyy,ale byla to tuším jediný dr pro děti a hnde vedle měl ordinaci fyzioterapeut.

rybickamalicka
17. únor 2017

@moruse dobry den, muzu se zeptat, jestli vam mandlicka dorostla? Dnes mi lekar rikal, ze tato metoda zde neni az tak dlouho a ze se nevi, zda mandlicky dorustaji. Mame jit na to same co vy: mandle+pichani usi a odsati. Jeste mame doporuceni ma autovakcinu. Delali vam ji taky? Pomohla?

malkinka
21. zář 2017

Tak my jsme byli na operaci 18.9. na Karláku, všichni mě odrazovali, že tam dávaj dětem jen nějaký oblbovací sirup a řežou to za živa, ale je to nesmysl! Ještě že jsem nedala na něčí rady a šli jsme tam, byla jsem naprosto se vším velmi spokojená! Probíhalo to asi takhle: Ráno před sedmou se dostavit na lůžkové oddělení, kde jsou dva pokoje - jeden s osmi různě velkýma postýlkama oranžovo/zelenýma a druhý čtyřlůžkový a jeden nadstandard.. My byli na tom osmilůžkovým, kde bylo celkem 5 dětí.. Z toho jedna holčička přes noc nastydla a musela jít domů. Takže 4. Jeden chlapeček byl s ouškama, tak toho vzali prvního a také dřív pustili domů. Tudíž jsme tam byli vlastně 3 s mandličkama. Nejdřív nám sestra přišla říct, co se bude dít, potom přišel anesteziolog, ten nám taky řekl své a pak už to šlo.. šlo to od nejmladšího. Vždycky přinesli ten sirůpek, aby dítě bylo klidnější, veselejší, unavenější (myslím, že zas tolik to ale nepůsobilo :D ) asi do půl hoďky přijela postýlka, kde se naložil jen v trenýrkách, a mohla jste s ním jet po chodbě k výtahu. Pak se vrátit na pokoj, počkat 30-35 min. Tam mu prý dali foukat nějaký balonek, že si měl vybrat barvu - zeptali se ho na jméno a zda chce dýchnout a nebo píchnout - tím se uspal. myslím, že všichni si vybrali dýchnutí, od čeho jsem také byla odrazována, protože prý děti po tom blinkají, u nás ale nic takového neproběhlo u nikoho.. Stejně prostě co si dítě vybere, to mu lékař dá, takže rodičů se neptají.. Ale je to prý jedno, že jim stejně udělají ve finále oboje.. Pak už ho přivezou, přendají na postýlku, má chvilku kapačku, tu potom přijdou odpojit a má zavedenou kanylu až do večera, což je asi úplně největší problém pro ty děti. Všechny si na to stěžovaly! A bylo to to, co je nejvíc rozhodilo..Chtěly si to sundávat.. Po chviličce se dítě probudilo, většinou plakalo či se vztekalo, jako u nás, že nechce ležet na boku ani na břiše -což muselo. Takže druhá varianta dát si ho na klín, tak jsem si ho přendala a asi hodinu na mě střídavě spal a střídavě poplakával. Pak už jsem měla dřevěné záda, tak jsem ho položila na postel. Za chvíli se vzbudil, byl unavený, mrzutý a plakal kvůli té kanyle.. z nosu mu sem tam něco ukáplo (dohromady by to dalo asi tak čtvrt kávové lžičky) takže nic neteče, ale i tak nám radši píchla do té kanyly něco asi na srážlivost a kápla do nosu. Pak už nic neteklo. Pak zase usnul a když se vzbudil po třetí už dostal napít a po chvíli i smetánek a piškoty. To s chutí oboje snědl! což jsem koukala :D a jak se najedl, už to začalo být veselejší! Hned naproti pokoji byla společenská místnost, kde jsme si mohli vzít hračky nebo knížky, byla tam i TV. Mně osobně se líbil ten klid tam.. nikde se necourali žádný lidi, jen nás 6 co mělo ty operace, sestřičky a nikdo jiný na chodbu nesmí, je tam zvonek a pouští sestra.. Neměla jsem strach nechat si tam kabelku a mobil.. Všichni příjemní, žádný stres (krom toho, co prožívá dítko samozřejmě) takže opravdu jsem neměla jedinou výtku. Večer kolem půl šesté byla večeře - kaše s rozmixovanou omáčkou, moc dobré! a pak jsme šupajdili domů.. A kontrola za týden, ale může být u vás na ORL, což my třeba máme blíž.. Druhý den se malej doma choval, jako by vůbec na žádný operaci nebyl, ani už při polykání ho v tom krčku nebolelo.. První dvě noci jsem radši spala s ním, kdyby náhodou začala téct krev nebo něco, ale naštěstí vše dobré, tak uvidíme, co nám v pondělí řeknou.. Tak pokud se rozhodujete, kam jít, věřte, že Karlák není špatná volba ;) Vybavení sice nic moc, ale o to tam nejde!