• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Novorozenec x nemocný partner, jak postupovat?

Pokud máte někdo zkušenost s podobnou situací, prosím o radu a předem děkuji. Mám doma dnes desetidenní holčičku a partner právě přišel domů s nějakou virózou, zatím nevím, jak závažnou. Jak v takovém případě postupovat? Kvůli dispozici bytu bohužel nelze partnera izolovat v jednom pokoji. Takže varianty, které momentálně zvažuji, jsou poslat partnera bydlet po dobu nemoci někam jinam (což je dost komplikované) nebo spoléhat na dobrou obranyschopnost kojeného dítěte.
2. kvě 2014 v 16:30  •  2 děti - čeká miminko, termín má v září 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud kojíš, tak by to mohlo pomoci, ale 100% to asi nebude, můžete zkusit i roušku.
2. kvě 2014 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
já bych to nehrotila,stačí rouška pokud je miminko jinak zdravé,nemělo by se nic stát..
2. kvě 2014 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
@squeaker Neboj se, miminko by mělo být chráněné... Pokud se dodržuje základní hygiena a přítel ne vás přímo neprská, tak by se nemělo nic stát :slight_smile:
Vrátila jsem se z porodnice a syn měl těžký zápal plic a vše dopadlo dobře :slight_smile:
2. kvě 2014 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Tedy pokud nejde o mor, nebo tak něco, neřešila bych to :sweat_smile: Omezila bych pusinkování dítěte a hotovo. Ještě doma chodit s rouškou :grinning: pokud dítě nemá nějaký závažný zdravotní problém, kde by nachlazení mohlo mít fatální následky, není o čem. Co by jste udělali kdyby tím nemocným byla matka, zabalila by se a na týden by šla z domu? :confused: :sweat_smile:

Přijde mi, že je to hledání problémů, tam kde by být nemuseli... Navíc pokud už je doma, tak pokud se dítě mělo nakazit, tak už je stejně pozdě :wink:
2. kvě 2014 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
Vyřešila bych to pouze rouškou, pokud kojíš tak by mělo být miminko mimi ohrožení. Sama jsem z porodnice odcházela s angínou a miminko mělo max. rýmu z mé nákazy, bohužel jsem nakazila zbytek rodiny, ti natom byli omnoho hůř :frowning2: takže sama ber aspoň Céčko a možna podporuj imunitu homeopatiky osciloc.. držte se.
2. kvě 2014 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já bych teda dala partnerovi roušku a omezila jeho kontakt s dcerou na minimum. Kojení je sice fajn, ale není to všelék, jen pomáhá překlenout fakt, že miminko ještě nemá vlastní imunitu pořádně vyvinutou
2. kvě 2014 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Já když jsem si přivezla z porodnice druhého syna, tak můj první syn už byl nemocný :-/ pak postupně onemocněla moje mamka, já i manžel - a miminko naprosto v pohodě - nic od nás nechytl.
V 7.týdnu jsme museli na operaci a malý si "odnesl" z nemocnice rýmu a to se tam byli pouze na JIP, kde je všechno maximálně sterilní a všichni nosí roušky. Já myslím, že "chytnou" virozu může kdekoli, i na procházce.
2. kvě 2014 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Můj manžel měl pokaždé když jsem přišla z porodnice angínu, nijak jsme to neřešili, všichni jsme spali v jednom pokoji. Vše proběhlo bez jakýchkoli následků. Manžel má angínu cca 2x do roka. Já ani děti (4 a 2 roky) jsme ji od něj nikdy nechytli.
2. kvě 2014 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
hodne vetrat, kojit, a partnera drzet stranou - tim myslim zadne velke mazleni. a at si partner dojde k doktorovi - angina se da zalecit antibiotiky, tak pokud by slo zalecit antibiotiky tak at to vyjmecne udela.
3. kvě 2014 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Když měla starší měsíc, přišel m s chřipkou, patrně prasečí, která tehdy kolovala. Šla jsem s ní zrovna na kontrolu k dr, ta mi řekla, ať ji nepusinkuje, netulí, jinak nic. Kdyby chodil s rouškou, tak bych se ho asi lekla pokaždý, co bych ho uviděla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. kvě 2014 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
taky bych to nehrotila - maximalne tu rousku, pokud bude s miminkem manipulovat, ale na bezny noseni ne. Rodinny bacily delaji rodinnou imunitu. A miminko ma ted nejvic protilatek od tebe jeste z briska, to ty jsi ohrozena nejvic, po porodu jsi oslabena, tak bych se bala spis o sebe nez o dcerusku...
3. kvě 2014 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
starší dcera měla zápal plic, když jsme byli v šestinedělí. Byla izolovaná v pokojíčku a jinak nosila roušku. Malá pak chytla jen rýmu. :unamused:
4. kvě 2014 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my to řešili tak, ze manžel se na par dni vrátil k mamince :grinning:. Taky mel nějaké silne nachlazení a male bylo par dnu, zbytečná zátěž pro miminko, vystavovat jej infekci a viroze.
4. kvě 2014 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek