Novorozenec x nemocný partner, jak postupovat?

squeaker
2. kvě 2014

Pokud máte někdo zkušenost s podobnou situací, prosím o radu a předem děkuji. Mám doma dnes desetidenní holčičku a partner právě přišel domů s nějakou virózou, zatím nevím, jak závažnou. Jak v takovém případě postupovat? Kvůli dispozici bytu bohužel nelze partnera izolovat v jednom pokoji. Takže varianty, které momentálně zvažuji, jsou poslat partnera bydlet po dobu nemoci někam jinam (což je dost komplikované) nebo spoléhat na dobrou obranyschopnost kojeného dítěte.

hojda
2. kvě 2014

Pokud kojíš, tak by to mohlo pomoci, ale 100% to asi nebude, můžete zkusit i roušku.

marecekavendulka
2. kvě 2014

já bych to nehrotila,stačí rouška pokud je miminko jinak zdravé,nemělo by se nic stát..

ludva
2. kvě 2014

@squeaker Neboj se, miminko by mělo být chráněné... Pokud se dodržuje základní hygiena a přítel ne vás přímo neprská, tak by se nemělo nic stát 🙂
Vrátila jsem se z porodnice a syn měl těžký zápal plic a vše dopadlo dobře 🙂

mataharyy
2. kvě 2014

Tedy pokud nejde o mor, nebo tak něco, neřešila bych to 😅 Omezila bych pusinkování dítěte a hotovo. Ještě doma chodit s rouškou 😀 pokud dítě nemá nějaký závažný zdravotní problém, kde by nachlazení mohlo mít fatální následky, není o čem. Co by jste udělali kdyby tím nemocným byla matka, zabalila by se a na týden by šla z domu? 😕 😅

Přijde mi, že je to hledání problémů, tam kde by být nemuseli... Navíc pokud už je doma, tak pokud se dítě mělo nakazit, tak už je stejně pozdě 😉

alisek
2. kvě 2014

Vyřešila bych to pouze rouškou, pokud kojíš tak by mělo být miminko mimi ohrožení. Sama jsem z porodnice odcházela s angínou a miminko mělo max. rýmu z mé nákazy, bohužel jsem nakazila zbytek rodiny, ti natom byli omnoho hůř ☹ takže sama ber aspoň Céčko a možna podporuj imunitu homeopatiky osciloc.. držte se.

tetta
2. kvě 2014

Já bych teda dala partnerovi roušku a omezila jeho kontakt s dcerou na minimum. Kojení je sice fajn, ale není to všelék, jen pomáhá překlenout fakt, že miminko ještě nemá vlastní imunitu pořádně vyvinutou

apfele
2. kvě 2014

Já když jsem si přivezla z porodnice druhého syna, tak můj první syn už byl nemocný :-/ pak postupně onemocněla moje mamka, já i manžel - a miminko naprosto v pohodě - nic od nás nechytl.
V 7.týdnu jsme museli na operaci a malý si "odnesl" z nemocnice rýmu a to se tam byli pouze na JIP, kde je všechno maximálně sterilní a všichni nosí roušky. Já myslím, že "chytnou" virozu může kdekoli, i na procházce.

frami
2. kvě 2014

Můj manžel měl pokaždé když jsem přišla z porodnice angínu, nijak jsme to neřešili, všichni jsme spali v jednom pokoji. Vše proběhlo bez jakýchkoli následků. Manžel má angínu cca 2x do roka. Já ani děti (4 a 2 roky) jsme ji od něj nikdy nechytli.

zickemartina
3. kvě 2014

hodne vetrat, kojit, a partnera drzet stranou - tim myslim zadne velke mazleni. a at si partner dojde k doktorovi - angina se da zalecit antibiotiky, tak pokud by slo zalecit antibiotiky tak at to vyjmecne udela.

betelgeuzz
3. kvě 2014

Když měla starší měsíc, přišel m s chřipkou, patrně prasečí, která tehdy kolovala. Šla jsem s ní zrovna na kontrolu k dr, ta mi řekla, ať ji nepusinkuje, netulí, jinak nic. Kdyby chodil s rouškou, tak bych se ho asi lekla pokaždý, co bych ho uviděla 😝

regresa
3. kvě 2014

taky bych to nehrotila - maximalne tu rousku, pokud bude s miminkem manipulovat, ale na bezny noseni ne. Rodinny bacily delaji rodinnou imunitu. A miminko ma ted nejvic protilatek od tebe jeste z briska, to ty jsi ohrozena nejvic, po porodu jsi oslabena, tak bych se bala spis o sebe nez o dcerusku...

killi
4. kvě 2014

starší dcera měla zápal plic, když jsme byli v šestinedělí. Byla izolovaná v pokojíčku a jinak nosila roušku. Malá pak chytla jen rýmu. 😒

padura
4. kvě 2014

Ahoj, my to řešili tak, ze manžel se na par dni vrátil k mamince 😀. Taky mel nějaké silne nachlazení a male bylo par dnu, zbytečná zátěž pro miminko, vystavovat jej infekci a viroze.