Novorozenecká žloutenka. Jak jí pomoct vyléčit?

sabs
4. čer 2008

Ahoj,

skoro kazde mimi si prodela tzv. novorozeneckou zloutenku. nam zacala az dva dny po porodu, nechali si nas tam o dva dny dele. Hodnota nam stoupala, ale v krvi nic nebylo. zitra jdeme podruhe na kontrolu a porad se nam hodnota zvysuje ale vysledky krve vyjdou vzdy v poradku. Dnes mi prijde uplne zluty:(

Mate nejake zkusenosti jak "lecbe" pomoci? Slysela jsem o vystavovani mimi na slunicko..

beruska2x
12. črc 2010

@nadis.h a kde jsi v porodnici ze nemas maleho u sebe????

mispulka22
12. črc 2010

@nadis.h Neboj, na Vánoce už budete určitě doma 😉. Ale moc dobře vím, jaká je žloutenka pakárna - my jsme kvůli ní byli v porodnici 17 dní a taky jsem už myslela, že tam budeme slavit ještě první narozeniny. No ale nakonec jsme se dočkali. Jestli můžu poradit, tak nám nakonec s největší pravděpodobností pomohl ostropestřec. To je taková bylinka, která podporuje činnost jater - jedla jsem ji já, přes mlíko se dostala k malý a do tří dnů od doby, co jsem ji začala jíst, jsme byly doma. Může to samozřejmě být i náhoda, ale moc se mi to nezdá, protože nám bilirubin klesal zoufale pomalu a po té bylince to najednou nabralo krásný spád. Tak držím pěsti, ať jste taky brzo doma!

nadis.h
12. črc 2010

Berusko v Liberci. Nosi mi ho jen na kojeni. ☹

mispul to mi ani nerikej,ze 17 dni.☹

holky mam z toho dnes uz fakt depku jako prase s prominutim. ☹

mispulka22
12. črc 2010

Jo a ještě k tý hodnotě - co jsem v porodnici pochytila, tak ona neexistuje jedna konkrétní hodnota bilirubinu, při který pouští všechny děti domů. Mají na to nějaký tabulky, a tam se zohledňuje v jakém týdnu těhotenství bylo díte narozeno a kolik dnů je právě staré - čím donošenější dítě bylo a čím je starší, tím "vyšší hladinu si může dovolit", aby ho pustili domů, když to tak laicky řeknu. Takže se nedá říct, až budete mít 250, půjdete domů - oni prostě každý den tu zrovna zjištěnou hodnotu dají do tabulek a podle toho se rozhodujou na dalším postupu.

mispulka22
12. črc 2010

@nadis.h No ale u nás to bylo tím, že se malá narodila o měsíc dřív, narodila se v zimě, kdy je obecně žloutenky nejvíc (je málo světla) a navíc měla ještě na hlavě z porodu bouli, která tý žloutence taky nepřidá. Neznám nikoho jinýho, kdo by byl v porodnici se žloutenkou tak dlouho, takže klid!!! Já vim, že to je hrozný, ale neboj, nebude to trvat věčně. A pije ti malej dobře?

mispulka22
12. črc 2010

@nadis.h A kdy se u vás na tu žloutenku přišlo? To asi včera nebo dneska, ne?

nadis.h
12. črc 2010

Mispul jj to chodi doktorka vzdy s touhle tabulkou,ale prd vim co ma mit a co je uz hodne. My jsme rodili ve 38+3 tak to snad neni tak strasny. A me se zda,ze pije malo. Jak kdy. Ale mame kazdy den 20 deka nahore a je to pry ok tak snad. A zjistili nam to uz 1 den po porodu. To bylo 180 tak mi ho vzali, 2 den to kleslo tak mi ho dali a 3 den to vyletelo na 356 tak je od te doby uz 3 den pod lampou. A teprve dnes to kleslo o tech 50.

beruska2x
12. črc 2010

@nadis.h to teda cumim ja byla v JBC a mela jsem malyho i se zaricem furt u sebe, ani na chvilku mi ho nevzali pryc, to te lituju, se tam musis nudit jak blazen 😅

nam pak Dr poradila po lzickach cajik, zkouset parkrat denne davat, ze se tolip vyplavuje z tela, a pustili nas taky pod 250 - uz jsme se modlila 😉 abysme sli domu a malej nepribiral, furt jen spal 😅 i u kojeni... byl to pak docela des..

tak hodne stesti 🙂

mispulka22
12. črc 2010

@nadis.h To je dobrý, to už je donošenej 🙂. Malá se narodila 36+2. A to teda na to přišli brzo! U nás až pátej den po porodu,ale myslim, že to docela zanedbali, protože byla hrozně žlutá už i předtím. Takže když se na to přišlo, bylo velký haló, že to má opravdu hodně vysoký, na jeden den a jednu noc mi ji vzali, ale pak mi jí vrátili a měla jsem ji pořád už u sebe (samozřejmě pod žárovkou). Jinak přibírá pěkně a i to, že to kleslo o 50, mi přijde fajn, nám to fakt někdy klesalo třeba jen o 3 (slovy tři), tak to bylo na palici. Až po tom ostropestřci se to rozjelo. Fakt neměj strach, určitě budete brzo doma. Je paráda, že pije. Malá byla tak hrozně spavá, že nechtěla pít vůbec, nešlo ji vzbudit. To na tom pro mě bylo asi nejnáročnější. Neboj se nic! I když je jasný, že ze všeho nejvíc chceš mít malýho u sebe,zkus si na tom špatným najít něco dobrýho a odpočívej a spi, co to jde! Doma už to nějakej čas nepůjde 🙂.

nadis.h
12. črc 2010

Mispul ja do Jbc puvodne chtela jit. Mela jsem jak vidim. Tohle odlouceni je hrozny hned takhle brzy. Malej taky obcas usne a uz nemam sanci ho vzbudit. I jsem se ptala sestry zda je nejaky figl na buzeni a neni. Holky dekuju za odpovedi a zitra uvidim. To zas budou nervy nez dojde vizita. ☹

mispulka22
13. črc 2010

@nadis.h Jak jste dneska dopadli? 🙂

nadis.h
13. črc 2010

Ahojda. 🙂 jsme domaaaaa! Ja byla tak rada. Kleslo mu to od vcera o hodne tak nas pustili. Doma je pohodicka.

mispulka22
13. črc 2010

No tak sláva 🙂. Tak se pěkně užívejte!

beruska2x
13. črc 2010

@nadis.h tak ho hlavne hlidej, davej ho za okno slunit pokud to jde jen v plince, nam se totiz pak hodnoty doma zvysily a museli jsme chodit na hlidani - kazde 2 dny na krev, brali mu to z hlavicky a byla jse z toho dost paf pokazde 😅 😉

preju at to mate v poradku 😉

nadis.h
14. črc 2010

Beru to je hrozny. ☹ chudatka mala. Chvilku jsou na svete a uz takove hnusne veci mu delaji.

beruska2x
14. črc 2010

@nadis.h no ono to spis asi bylo horsi pro me nez pro nej 😅 ale bylo to otravny no... kdyby se ti zdal zlutejsi ak zajdi k pediatricce 😉 jo a nam doporucila po lzickach tak 4x denne zkusit dat slabounky cajik nebo vodu - lip se bilirubin vyplavuje z tela....

ale ted mate idealni pocasi na "opalovacku" 😀

nadis.h
14. črc 2010

Berus vcera jsem mela doma doktorku detskou a dnes sestricku tak dobry,nic nerikaly. Ale preventivne ho odpol soupam na svetlo. Ma u okna postylku. Pro me to bylo taky sileny. Fakt jsem z toho byla rozlozena.

nadis.h
14. črc 2010

A naopak caj mi "zakazala" dokyna.

beruska2x
14. črc 2010

@nadis.h no ja jsem davala fakt par lzicek za den na jeji doporuceni - jestli zabralo tohle nebo sluneni ale samo nevim 😅 😉 ja ho davala jen v plince v kosiku podivej..

jeee uz ani si neuvedomuju ze byl takova zouzelka malinka 😔 😀

uz nevim po kolika dnech jsem si toho zloutnuti zase vsimla... 😕

ale neboj to bude v poho, slunicka je ted dost tak to mate dobry 😉

nadis.h
14. črc 2010

Jezis to je berunecka krasna mala! %-)
snad nam to da pokoj. Hnuska zluta. :-P

beruska2x
14. črc 2010

@nadis.h prosim te, vypadal jak z Dachau 😝 😀

beruska2x
14. črc 2010

ted je to uz bourak 😀 😀 😀 😀 😀

nadis.h
14. črc 2010

Ten je fakt povedeny! Deti jsou bozi. 🙂

draga
18. črc 2010

@nadis.h tak my byli se žloutenkou v porodnici 12 dní...nesmíš tomu propadat...já si pamatuju na sebe jak už jsem z toho byla hysterická, nejdřív mi první 3 dny všichni říkali jak je žlutej a žeho mám dávat na sluníčko a pípákem měl vyšší hodnoty ale ne na fototerapku, jenomže byl únor a sluníčko jaksi nikde, pak 4.den všechny propouštěli domů a mě ne, další den malýho sebrali, protože mu to vylítlo na něco kolem 400...svítili ho 2 dny a pak mi ho vrátlili a zase se mu to vyhouplo...já už byla na nervy, že nás nepustí nikdy domů, protože když odbouráme žloutenku, bude zase málo přibírat...fakt jsem byla mimo...taky jsem malýho neměla u sebe a chodila za ním jen kojit...neboj dny utečou a budete v klídečku doma a na žloutenku ryhcle zapomenete...lepší než kdyby vás pustili domů a pak jste se museli do nemocice vracet 🙂 držím palečky 😉 jo myslím, že pak měl něco pod 180, když nás pustili domů....

nadis.h
20. črc 2010

Dragi dekuju. My uz jsme doma. 🙂 pustili nas v utery a po zloutence ani stopa. A s pribiranim snad problem neni. Dnes jsme se byli vazit a za tyden po propusteni mame 480gr. 🙂

beruska2x
20. črc 2010

@nadis.h tak gratuluju 😵 to uz jste v pohode 😉

nadis.h
20. črc 2010

Berus dekuji. 🙂

kkattty
4. led 2011

@nadis.h ahoj vsichni ja mam taky takovy problem s malím je tady jeste nekdo???

nadis.h
6. led 2011

@kkattty Ahojky,tak moc přeji at jste brzy doma! Pro mě to bylo nejhnusnější obdobé když nebyl se mnou.

kkattty
7. led 2011

@nadis.h jee dekuji zloutenka nastesti ustoupikla tak jeste musime papat at kubicka pusti domu je nedonosenatko narodil se v 33tt a nyni je 36 zacatek tak doufam ze jeste 2 -3 tydny a budeme doma