Novorozenecká žloutenka. Jak poznám nebezpečnou?

jjanulka
19. srp 2009

ahoj holky,prosím vás máte některá stejný problém jako já?Mám krevní skupinu RH negativní a můj čerstvě narozený syn má RH pozitivní a v nemocnici jsme dostali nov. žloutenku a tak nám brali krev a měli jsem hodnotu bilirubinu 245 a druhý den po slunění jsme měli 215 a tak nás pustili.Včera jsme byli u naší dr a ta nám řekla že jsme žlutí ale jen pro krásu a že mám sledovat jestli více žloutne,no a to je ten problém,pořád si nějak namlouvám že je žlutší a přitom to tak asi není,ale prostě se bojím neb mi dr v nemocnici řekla,že prý tím že máme opačné faktory se musíme více hlídat a že by se mohl malému poškodit mozek.POdle čeho se pozná že je to ta nebezpečná žloutenka?jako že má úplně žluté bělmo očiček nebo jak?prosím o jakékoliv uklidnění,děkuju

lupinek82
17. črc 2011

@vojtisek2007 Tý jo, to jste měli fak pořádnou žloutenku, my měli cca 240 když nás dávali na fototerapii... Tak jí pořád sleduju a chvíli mi přijde bledší, chvíli žlutější, asi bych už na to potřebovala nějaký vzorník🙂) Spíš řešíme papání, protože mimčo nepřibírá, budí se hezky, ale při sání usíá a podle doktorky je slabá, takže si nevytáhne to, co pořebuje. Chtěla bych plně kojit, ale bojím se, že budeme nucený přidávat sunar a pak už se s pitím nebude chtít namáhat:(

andrisek07
5. čer 2012

@vojtisek2007 Ahoj,ted sem našla tohle téma,docela mě to zajímá páč mám taky Rh- a děti +.Náš malej byl taky 3 týdny na jipce,ale on teda skoro celé ty 3týdny ležel pod světlem.Taky mu vůbec neklesala,vždycky jak ho na půl dne vytáhli tak mu to hned skočilo nahoru.Dokonce byl 4 dny na kapačkách a dostal během těch 3 týdnů 3 transfuze krve.Domů nás pouštěli 25 den a hodnoutou 220.Po porodu už mi nepíchli ani Anti-d inekci,řekli že už nemám mít děti-že by bud nepřežili nebo by se narodili třeba kolem 30t a museli by tam ležet ještě dýl :(
Jinak já měla problémy už u první dcery,tu mi vyvolali právě už v 37t a pak byla cca 3 dny pod lamppou a celé šestinedělí byla žlutá,pak najednou spavá a ani jest nechtěla tak honem do nemocnice a taky dostala transfuzi.No a druhej mi vyvolavali uz v 36t.

jennyska
28. únor 2014

Ahoj @vojtisek2007 @lupinek82 @kacka.va @fifa79 @artuse @shaula @eeefffaaa @yenn a ostatní maminky 🙂

Myslíte, že byste svými zkušenostmi s novorozeneckou žloutenkou mohli pomoci i ostatním maminkám, které ji právě řeší u svých miminek a v naší Wiki si o ní pročítají zatím jen obecné informace?

Stačí svůj příběh, radu, tip, zkušenost vložit do https://www.modrykonik.cz/novorozenecka-zloutenka/ . Pomůžete velké spoustě maminek, které to právě trápí a na MK hledají podobné zkušenosti k uklidnění, ujištění, podržení.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den!
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all