Novorozenecká žloutenka u nás dlouho trvá

partyzanka91
3. črc 2014

ahojky,
dcerce už je 6 týdnů a ještě je stále žluťoučká. Díky tomu chodíme neustále k doktorům. Minulý týden ve středu prventivní prohlídka v 6ti týdnech (bylo jí týdnů 5) a odeslání na krev, ve čtvrtek odběry z patičky, v pátek výsledky - byly vysoké, takže do nemocnice. Tam Míše odebrali krev nanovo, tentokrát z hlavičky (dost nepříjemná věc), vzali moč do pytlíčky, koukli na játra a usoudili že to není na hospitalizaci (jedna dětská sestra dokonce řekla že ta žlutá jí sluší, prý vypadá jak broskvička 🙂), ale je třeba jí hlídat. Takže jsme se objednali zase na pediatrii (naše dr. má dovolenou takže jí pro změnu viděl zastupující doktor) a dnes ráno jsme byli na dalších kontrolních odběrech - tentokrát ze druhé patičky a zítra mají zase být výsledky. Je mi líto že malou takhle trápěj těma odběrama, nabrat miminko není snadné a hodně u toho pláče (a nedivím se když jsem dnes viděla tu velkou jehlu kterou napichovali patu, zlaté odběry u nás dospělých v tom lokti to ani necítím). A z té hlavičky to bylo nejhořší, nekoukalo se mi na to lehce, měla jsem strach aby se nepohla a nějak blbě to nezapíchli.
Máte to ještě někdo takhle dlouhé? Jak jste nakonec dopadli? Jinak Míša má postýlku u okna takže světla má dost, nejvíc z celé místnosti. A kromě žloutenky je zdravá a hezky nabírá (je plně kojená), jen teď má nějak ucpaný nosánek tak odsávám jak o závod

sucettee
3. črc 2014

tak my jsme meli naprosto to same...novorozenecka zloutenka a furt syna trapili odberama 😒 taky mi to trhalo srdce,ale casem si na to zvykl a uz ani neplakal...tim jak kojis,tak tim ta zloutenka pomaleji ustupuje...je to celkem paradox 😢 ale neboj,ona casem odezni...nam to trvalo taky dost dlouho...tim jsme meli odlozena i veskera ockovani,ale malej postupem casu vybledl a zloutenka odstoupila sama 🙂 takze hlavu vzhuru,ona zmizi 😉

katyxq
3. črc 2014

koukni i do Wiki MK https://www.modrykonik.cz/novorozenecka-zloutenka/ 😉 ... pod článek můžeš napsat i svou zlušenost