O Sárince. Pro maminky s bojovníkama s chron. nemocí

ivuu
3. zář 2010

Nevím jak začít..snad že spousta z Vás o mojí Sárušce ví jaké ma trapení...tak Dada mi vnukla myšlenku založit diskuzi o Sárušce jak se má jak bojuje..já bych se zase chtěla podělit s jinyma maminkama ktery se potykaji s nějakou jinou chronickou nemoci u svýho dítěte...
Tak nějak se vzajemně podporovat v horších časech... 😵 ☹

jinak abych ted přibližila stav Sáry...je na nitrožilních kortikoidech...3 antibiotikach a nějaka to podpurna vyživa..udělali se ji zase male aftiky v pusince což je doprovod crohna a taky horečke imunity atd...takže nechce pít to specialní mlíko u nemoci střev 😒
měla vysoke crp a ampicilin nezabral jak by měl...vyšli ji vysoke nějake hodnoty co ukazuji na mononukleozu...lečí se taky kortikoidy takže jestli je to relaps crohna nebo mono...je to celkem jedno lečba je stejna...dostal ještě plazmu aby se posilila...neni už napichnutelná a jak se zbaví zanetu v krvi dostane ten babyport ..ted má centralní katetr...
ted už sní v na jipce nespím...není tu místo a popravdě už to vubec nedavam takže se tady po dnech budem střidat s manželem ..kdybych měla jen Sáru nějak snad bych to přežila..ale šíleně se mi styska po synovi a psychika je samozřejmě na bodu mrazu..
to je snad všechno ..

moc všem děkuju za krasné komentáře a povzbuzení... 🙂 🙂

lena13
17. říj 2010

@ivuu ahoj ivus,dlouho js ti nepsala nemela js vubec cas moc se omlouvam.doufam,ze sarince je lepe.mrzy me s matyskem,ze je tak nemocny,nase claudinka mela to same,taky mela atb .moje dr mi poradila si nechat poslat z cz eukalyptusove kapky a fakt ji to pomohlo tak jestli chces tak to zkus.mej se krasne a sarince preji at se ti brzy uzdravi bobecek malicky a matysek taky

ivuu
autor
18. říj 2010

@lena13 to nevadí 🙂 Sárinka je v normě uvidime co se vyklube z toho že tady na nu Mates chrchlal měsíc.
Ty kapky zkusím 😉

Jinak u nás nového akorát že Sárinka už teda parádně sedí a často leze tak mám radost...obchází tak doufám že za par měsíců se odhodla udělat první krůček k mámě 😀 prdelka moja 😎

lena13
18. říj 2010

@ivuu vidis ivus tak to apson takhle trosku speje k lepsimu,jak sarinka je sikovna 😎 neboj se treba to bude drive nez za par mesicu,jeste vas prekvapi uvidis 😉
ty kapky fakt zkus jsou vyborne,ja to male davala do vany a taky js ji tim potirala krk a pod krkem.

ivuu
autor
26. říj 2010

@lena13 tak snad nemoc zažehnaná...uff uff 😖 😖

no ja doufám že nás překvapí..ale nechavam ji volno..dr říkala že je vidět že se ji dobře daří že je spokojena a vše dohaní..hlavně že nejsme ve špitale ne? 🙂 🙂 🙂

misicka455
27. říj 2010

Tak jsme ráda, že malé se daří dobře jen tak dál 😉 My byly na kontrole minulej týden a ťuk ťuk dobrý tak snad nám to vydrží co nejdéle 😉

ivuu
autor
27. říj 2010

@misicka455 to je taky moc dobře... 😵 😵 😵

lena13
31. říj 2010

@ivuu tak to jsou dobre zpravy,snad to bude jen a jen lepsi a mala se z toho uplne dostane 😎

ivuu
autor
1. lis 2010

@lena13 no uplně se z toho z největší pravděpodobnosti nikdy nedostane..to bych řekla po 30 letech kdyby neměla jedinej relaps..
ale budu vděčna za každej den doma..

ale všechno je na nic..syn je zase po týdnu doma..z lehčima antibiotikama,mě se rozbil diplay telefonu a pujčenej od švagra jsem asi ztratila a včera mě sara pichla tak do oka že jsem musela na pohotovost a mam škrablou rohovku 3x4 mm a mužu říct že větší bolest jsem zažila jen u porodu ted už je to lepší ...takže tak..

na pos..i h.... spadne... ☹

milca78
7. lis 2010

Jste holky bojovnice,přeju hodně zdravíčka a to ostatní přijde samo 🙂 🙂 nedovedu si to představit jak to musí být těžký na psichiku.náhodně jsem nakoukla a tak aspoň pár slov podpory a náš malý Ondra posílá Sárince pusinku 🙂 🙂 budeme na Vás myslet

ivuu
autor
10. lis 2010

@milca78 děkujem a za pusíka taky 😀 Sáruška davá s otevřenou pusinkou jak kapřík 😀 😀 😀

tak jsme po 4 dnech doma z nemocnice...byla to jen lehka viroza..mame opět antibiotika...nevím kolik jich už saruš za svuj život měla..prostě nevim... ☹

misicka455
15. lis 2010

Lepší ty antibiotika ani nepočítat já už nepočitám.

permonik7
21. lis 2010

@ivuu ahojky, tak jak se máme, už se Sárinkou pečete? 🙂 Utčitě ti bude chtít pomoct zdobit 😉

ivuu
autor
22. lis 2010

@permonik7 máme se tak nějka tuk tuk...ani to radši nesleduju...moc...přece jenom vánoce...nerada bych 😔 😔

já zatím moc nepeču..nemám k tomu podmínky ale příští rok snad budem v novém tak to něco určitě napečem...

jé saruš se vzbudila..ona ma totiž radar na pc 😀

ivuu
autor
23. lis 2010

špatnýý ☹ ☹ krev ve stolici a dost..už mám sbaleno..a ráno jedeme...horečka není a je jinak uplně v pohodě proto až ráno jinak bysme jeli hned...mluvila jsme dnes s naší gastro dr na včerejší výsledky krve a crp je jen 4 nechápu co se děje... ☹ ☹ ☹

jajdaelda
23. lis 2010

@ivuu Ivčo,tak jsem po delší době nahlédla,abych Tě pozdravila a zeptala se,jak se má Sárinka a vidím,že jsou opět potíže ☹ jinak jí není vůbec nic? tak snad to nebude nic vážného ach jo....tak mooc držím pěstičky .Ach jo, chuděra malá....

ivuu
autor
24. lis 2010

@jajdaelda no jo no ☹ ale ještě jsme doma saruš parkrat kakala a zse tam krev neměla a je úplně normalní tak jsem z toho jelen...každopadně budu volat dr co stim...to je fakt děsný na houby když vám to dítě nemuže říct co ho bolí a jestli vubec... 😲

jajdaelda
24. lis 2010

@ivuu tak asi by bylo lepší,kdyby ji dr. prohlídl,když jsi psala,že ji tam měla dost...
jj,ten pocit znám,když byl Kubča malej a něco ho bolelo ☹ Teď už si tedy říct umí,ale zase to začneme zažívat u druhýho,tak doufám,že těch momentů bude co nejmíň...
a vám držím moc pěsti!

ivuu
autor
24. lis 2010

@jajdaelda ja vím..vyčkávám..od rána nekakala což je taky dobrý znamení..při relapsu by to lítalo..dr je tam dneska a zítra aji a v pátek a jinak pohotovost...ono pravě že je to blbý že na ní nic neuvidí..orientují se podle teploty,četnosti a vzhledu stolice a krevního obrazu..jinak na ní taky nic nevykoukají...

ja tohle zažila už víckrat takže už tak přibližně vím..změna chovaní .že je apaticky ospala atd..no však tašky jsou sbaleny pořád..ještě že máme tu nemocnici 10 minut,bydlet v jinem městě nevim nevim...

😖

misicka455
24. lis 2010

Ivi tak snad to bude dobré 😉

mar26
25. lis 2010

Ahoj Ivuš,nakoukla jsem a vidímm komplikace ☹,je to pořád dobrý od včerejška? Snad budete mít klidné Vánoce a prožijete je doma a nemocnici neuvidíte hodně dlouho. Moc na vás myslíme!!

ivuu
autor
26. lis 2010

@mar26 jé ahojky Marti,no ted jsem něco napsla k vám do sprnovek..Sáruš měla podražděnen střevo z bananu tak už jsme plašily ale snad zažehnáno... 😉 tuk tuk

permonik7
14. pro 2010

@ivuu Ahoj Ivi, tak jakpak se máte? Pečete se Sárinkou? 😉

ivuu
autor
14. pro 2010

@permonik7 ahojky..ani ne..nějak neni nalada..nebo spiš chut..troubu mam klasik takže o spalene ručičky by nebyla nouze a po nocích nemam sílu..ale až se přestěhujem a trouba bude vysoko a velka kuchyn tak jo to už se moc těším jak budou děti pomáhat..
a mam doma odedneška staršího maroda tak se spolu všichni válíme a koukáme na pohádky 😀

ale perníčky chci zkusit ty mě moc chutnaji a mladymu taky 🙂

misicka455
22. pro 2010

Všem krasné vánoce a štastný nový rok a ať se nám špitály co nejvíce vyhejbaj 😉

ivuu
autor
22. pro 2010

@misicka455 děkujéééém Vám všem taky...Sáruš skolila blicí epizoda tak doufám že zítra se z toho definitivně vyhrabe...vánoce ve špitale mě fakt děsí... 😒

misicka455
23. pro 2010

Jejda tak snad je to dnes už lepší to asi děsí každého vánoce ve špitále jen mi so to asi více uvědomujem 😒

ivuu
autor
23. pro 2010

@misicka455 vypadá to že bude dobře...ale vystresovaná jsem byla řádně ☹

Krásné vánoce všem!!!!!!!!!!!!

jajdaelda
23. pro 2010

@ivuu Ivčo,krásné Vánoce,ať jsou očička Tvých ratolestí rozzářená po celý den a zejména večer pod stromečkem! A všem dětem přeji hlavně zdraví!!!

dada78
24. pro 2010

@ivuu krásne Vianoce a malej bojovníčke veľká pusinka ♥♥♥

ivuu
autor
24. pro 2010

@jajdaelda
@dada78

děkuju děkuju děkuju...snad tenhle rok byl nejhorší... ☹ 😔 😔 snad nás nepotká něco horšího...
snažím se být optimista ikdyž mi to moc nejde...---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 🙄