Obklad na krk. S igelitem nebo bez?

nikka.vo
13. črc 2009

Potřebuju poradit, syn má laringitidu a doktor doporučil zkusit (mmj) dát na chvíli Priznitzův zábal (nevím přesně jak se to píše a na netu jsem nic moc nenašla, kdo ví jestli jsem to zadala dobře) Ale řekl bez igelitu??? Nevím, jestli si pamatuju dobře, ale máma nám dávala studenou žínku, na to igelit a na to suchý šátek? Je to tak dobře? Nevíte z jakého důvodu mu tam nemám dávat ten igelit, když sám říkal nechat ten zábal na chvíli, takže by se to nemělo přeci zapařit. Hned jak zteplá, tak bych ho vyměnila. Takhle mi tu bude běhat dítě s morkým šátkem na krku, to se mi moc nezdá.

Budu ráda za vaše rady 🙂

nikka.vo
autor
13. črc 2009

z jakýho důvodu tam mělo být...

astrane
13. črc 2009

V nemocnici dávají s igelitem,aby se to zapařilo...odražená voda,v ní namočenej kus látky-třeba žínka ,na to igelit a na to plína na zavázání...nám to tak dávali a doma jsme to měli taky ještě chvíli dávat...jak to začne vysychat,tak dát nový....

nikka.vo
autor
13. črc 2009

co je odražená voda? 😕

astrane
13. črc 2009

ne úplně studená...

nikka.vo
autor
13. črc 2009

jo tááák...jdu na to , teď ještě aby si to nechal

díky 🙂

astrane
13. črc 2009

promiň nějak mi nedošlo,že se to asi všude nepoužívá.... 🙂
a líbit se mu stopro nebude-malej to nesnáší... 😝

janinac
13. črc 2009

Ježiš Niky....Fufík marodí??? ☹ Chudák brouček ☹
Astrane ti to napsala úplně přesně....mokrej hadr...na to igelit a na to nějaký šátek, kterým mu to uvážeš....
Ať je brzy líp. Myslím na Vás.

nikka.vo
autor
13. črc 2009

Tak to máme za sebou, hučel a snažil se to sundat, jako každého chlapa stačilo poplácat po ramnou jak je statečnej a šikovnej a já nevim co ještě 😅 , chvíli protestoval že pálí (neumí říct studí 😅 ) a už s tím obkladem leží v našem plelechu a pohoda 🙂 jde jen o tu chvíli, kdy to trochu víc studí. Jen si nejsem jistá, jestli jsem to neměla udělat o něco studenější. 😕

Jani, jo jo, když jsou po dlouhé době hezké dny, tak my jsme doma s marodem ☹ A hned laringitidu 😔

janinac
13. črc 2009

Nikuš ono se to v tom zapaří, takže to nemusí být moc studená voda....aby zase z toho neměl angínu.
Ty jo, to je fakt pech ☹ Prve taky vylezlo sluníčko a Domís měl zánět spojivek viď? ☹

nikka.vo
autor
13. črc 2009

Jo Jani, přesně tak to bylo, jsme zakletí , nebo co 😠

astrane
13. črc 2009

janinac-přesně to jsem chtěla napsat taky...že kdyby byla úplně ledová,tak by mohl omarodit zase s něčím jiným... 😉

hojda
30. zář 2019

Igelit určitě ne, je to zabal z 19. století a to igelit nebyl. Igelit může zarazit nemoc více do těla. Píše o tom paní Strnadelová.