• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Očkování - meningokok. Jste na nervy, že není vakcína?

Milé maminky,
chtěla jsem se zeptat na váš názor. Taky jste taak "na nerva" z toho, že dítko chodí (či se chystá do školky) a ještě není vacína proti nejčastějšímu meningokokovi? Mám z toho trošku hrůzu, je mi jasný, že dítko od dětí nemůžu a ani nechci izolovat, ale jak to cítíte vy?
3. led 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já teda nechala naočkovat oba kluky. Jako malá jsem hodně trpěla na záněty uší, takže jsem je toho chtěla ušetřit. A i kdyby tohohle nebylo, tak bych určo nechala očkovat, myslím, že to je mnohem menší zátěž pro prcka než případná nemoc potom.
3. led 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@timbouctou ahoj,asi se ptam jako trubka,ale ja myslela,ze na zanety usi je prevenar a synflorix? :confused: ja chtela synovi nechat naockovat meningokoka,ale porad ma opakovany zanety stredniho ucha,tak jsem to nedelala, protoze sme porad ''na hromade'' :rolling_eyes:
3. led 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mamkamarketa je to tak, meningokok nesouvisí s ušima, je to zánět mozkových blan
Takže si to timpouctu plete. Na meningokoka ještě nelze očkovat, pouze typ A a C
3. led 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarunkaxyz1 tak dobry,uz jsem chtela jit rano servat doktory,ze nam tuhle vakcinu neporadili,kdyz kluk dokola bojuje s usima :angry: :frowning2:
ale ja chtela tohle ockovani davno,kluk chodi od lonskeho brezna do skolky a tyhle nemoci mi nahani hruzu.... ale asi to fakt necham na jaro/leto pac sme furt nemocni (syn ty usi...)
jak mas stary ditko?
3. led 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mamkamarketa : mám 3 letou holčičku a teď 6 měsíční, malá půjde do školky, ale strašně se na jednu stranu bojím těhlech nemocí. Pneumokoka necháme očkovat teď, meningokoka má jen toho dostupného, ale poslední, co je teda dost průšvih - je to B meningokoka, které ještě není schválené a je v ČR nejvíce, když teda je. Pak si můžou říkat, ať se děti vyvarují velkému kolektivu, ale jak řešit styk s kamarády, školky.....
3. led 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarunkaxyz1 ty skolkovy nemoci.... :frowning2: to je jedna velka hruza. bohuzel rodice davaji do skolky deti i nemocne, ty zdrave to chyti,prinesou domu a sme na hromade cela rodina :rolling_eyes: teda takhle to je u nas
4. led 2012 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mamkamarketa
@jarunkaxyz1
holky no jasně, to jsem trubka já :sweat_smile: nevím proč si to pletu. A jaká je vakcína na meningokoka? Starší taky chodí do školky.
4. led 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme davali jen prevenar to je jeste neco jinyho??
4. led 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, díky :grinning: Ale taky teda z toho nejsem moudrá, jestli očkovat či ne, když jsou jen vakcíny na méně časté. No, asi to udělám.
4. led 2012 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek