Ocne vysetrenie miminka. Ako prebieha?

evaviki
10. srp 2009

Ahojky,
zajtra idem s malym k ocnemu na vysetrenie, kedze skuli (silha). Neviete mi niektora napisat, co presne nas caka? Zaujimalo by ma, ci mu budu rozkvapkavat ocicka a ako potom prebieha dalsie vysetrenie (musim mu drzat hlavu a pod..) Ja som k ocnemu chodila pravidelne, takze viem ako prebieha vysetrenie dospeleho, ale neviem ako to je pri takom miminku.
Dakujem

crca
10. srp 2009

Evaviky,my byli asi 3 týdny nazpět a u nás to probíhalo tak,že nejdřív jí zkusila jak reaguje,pak nám je rozkapávali(nejdříj jednou,a za deset minut ještě jednou,),pak jsme zase chvíli čekali a pak nás kontrolovala,byla položená na zádíčkách,museli jsme ji držet,aby se moc nehýbala a doktorka koukala,baterkou na pozadí.Nic drastického,jen jak jí to rozkapali a ona viděla divně,tak manžel jí držel a já jsem na ní mluvila a držela za ručičku,aby věděla,že tam jsme.Michalka teda byla v pohodě a ani nebrečela.Dopadli jsme na výbornou,tak ať vám to taky dopadne dobře.Nevím,ale jak je postup u vás na Slovensku 😉

sisstin
10. srp 2009

evakiki: my byli v roce, protože se mi taky zdálo, že šilhá...jenom na něj doktorka dělala zvuky, ukazovala zvířátko a přes takový kukátko zdálky se na něj dívala..a bylo to 😉 nešilhal, jen měl širokej kořen nosu, takže to vytvářelo optickej klam..po roce se to srovnalo 😉

evaviki
autor
10. srp 2009

Crca, zijeme v Prahe, takze na vysetrenie ideme tu. 🙂 Hmm, ja tam idem sama a desim sa toho, ze ho budem aj drzat, aj na neho rozpravat.. Maly uz je akcny a ked mu drzim hlavu (napr, ked som odsavala sopliky), tak nepricetne vresti, proste to berie ako obmedzovanie..
Sisstin,nas maly silha dooost vyrazne .-((

lendy1
10. srp 2009

evaviki, někdy se dětem rozkapávají oči a někdy ne-záleží, co se vyšetřuje. Já jsem chodila s D. od narození k očnímu, protože je nedonošený a ty musí chodit na kontroly pravidleně. Vždy nám pomáhala udržet malého i sestra, takže se to dalo a vyšetření trvá opravdu chviličku, není čeho se bát.

crca
10. srp 2009

Evaviky,fakt neboj,to když nám berou krev z hlaviček(mám dva rarachy a o to je to všechno horší,že je to dvojnásobný 😀 ),tak to bylo horší 😀

mousunek
10. srp 2009

evaviki - mam na ocnim maminu a par znamych doktoru a vsichni rikaji ze silhani u decek do roka a pul nevadi do te doby s tim pry stejne nic moc nedelaji

sisstin
10. srp 2009

evakiki: mně teda taky přišlo, že šilhá pořád a dost..bylo to vidět i na fotkách 😉 navíc máme astigmatismus a šilhání v rodině..ale fakt to byl jen optický klam a samo to vymizelo, občas na nějaké fotce mi teda přijde, že je to ještě trošku vidět..ale to je i u jiných dětí 😉

sisstin
10. srp 2009

monousek: já bych do 1,5roku nečekala..pokud je to fakt šilhání, tak se s tím něco dělá už dříve..a čím dřív, tím líp..např.miminka dostane okluzor na očičko, tedy u takhle malých náplast, aby používalo to nemocné očko..lepší si tam zajít pro sichr, než čekat..to vyšetření fakt nic není 😉

evaviki
autor
10. srp 2009

dakujem, ste zlate, uz sa bojim menej 😀 Snad to dopadne dobre. Ja som ako mala tiez silhala,nakoniec ma ako 6 rocnu operovali a bryle som nosila od 2 rokov.. Teraz sa bryle davaju aj miminkam, tak snad nas aspon toto obide.

mousunek
10. srp 2009

sisstin - jj vim co se dava ja jsem to mela od 18mesicu 😉