Oční léčebna - Dvůr Králové, dávali jste sem děti?

janik1979
1. dub 2014

Prosím o radu. Dával jste někdo děti do této, nebo jiné dětské oční léčebny? Pro jak staré děti je léčebna vhodná? Mohou být v léčebně s dětmi i rodiče? Syn má tupozrakost a dnes nám doktorka doporučila pobyt v léčebně. Jsou mu teprve tři roky a nedovedu si představit, že by tam byl 7 týdnů sám. Sama jsem jako malá byla třikrát v léčebně a vůbec na ten pobyt hezké vzpomínky nemám a jednu dobu jsem to měla rodičům za zlé, že jsem tam musela. Děkuji za rady a zkušenosti

kopretina3
1. dub 2014

Oční léčebna je pouze ve Dvoře Králové. Děti tam mohou být pouze samotné, bez rodičů, turnus trvá 6-7 týdnů. Léčebna je určena pro děti od 4 do 10 let. Má i své internetové stránky.

daniellah
1. dub 2014

@janik1979 já jsem v té lečebně byla, bylo mi asi 5let a máte pravdu, vůbec na to nevzpomínám v dobrém, ale rodičům to za zlé nemám, bylo to prostě pro mé dobro. Nevím jak je to dnes, ale tenkrát byly zakázány návštěvy, přesto, že jsme ze Dvora, tak za mnou rodiče nepustili.Což mi ted, jako matce přijde krutý, takže vás chápu, taky si to nedovedu představit. Ale pokud je to potřeba a mělo by to vašemu synovi pomoct,....
Dnes jsou už návštěvy určitě povoleny, a tak by se to dalo přežít 🙂

tarra27
1. dub 2014

@janik1979 jina možnost není? než léčebna? není žádná RHB??? já bych své díte na 7 týdenů nikam nedala....radeji bych docházela na RHB nebo do te lečebny sama....co to je za léčebnu, kde nemůže být máma???!!!! v dnešní době.....

jak jsme psala, já bych tam samotné díte nedala.

janik1979
autor
1. dub 2014

@daniellah Co jsem koukala na jejich webové stránky, tak návštěvy pouze o víkendu na 3 hodiny a v půlce léčby- to je asi po 3 týdnech ho pustí na víkend domů. Tak pátrám, zda není ještě jiná léčebna, kde to není tak zastaralé, ale asi je fakt ve Dvoře jediná ☹

janik1979
autor
1. dub 2014

@tarra27 Mě se to zdá taky dost zaostalé!! V dnešní době, kdy mohou být rodiče v nemocnici s dětmi, tak nevím, proč bych nemohla být i v léčebně, kor když mu jsou tři roky 😖 Co jsem pátrala na netu, tak je tato léčebna asi jediná v republice ☹ Ještě jsem našla nějakou oční školičku, kam se dojíždí denně na cvičení, tak se zeptám doktorky na tuto variantu, protože se mě dítě nikde 7 týdnů bez mého doprovodu nechávat nechce

daniellah
1. dub 2014

@janik1979 to netušim, jestli je jediná, asi bohužel ano. 😒 ale pravda je, že v dnešní době takovéhle podmínky jsou trochu zastaralé. Asi pro to mají důvod, když tam nemůže být i matka.
Nevim no, taky by se mi nechtělo tam dítě dát..ale...
Kdyby šlo, se tam jet podívat i se synem, tak by se vám třeba rozhodovalo lépe 🙂

daniellah
1. dub 2014

@janik1979 Mrkla jste se do vzkazů? rodiče i děti jsou spokojeni 🙂

tarra27
1. dub 2014

@janik1979 já bych svoje díte 7týdnu nenechala...i kdyby přišla na chvíli, díte bude chtít s ní odejít....

za mě ne....

rioko
1. dub 2014

Věřím , že to může pomoci, syn má taky tupozrakost a ještě další dvě oční vady, ale nedovedu si přestavit ho ani v jeho 5 letech někde dát na tak dlouho, vůbec ne a nikdy bych to neudělala. Já jsem byla v ozdravovně ve 2 třídě a i to bylo pro mě náročné

kopretina3
1. dub 2014

Ano. léčebna ve Dvoře Králové je jediná léčebna zrakových vad v republice. Existovalo ještě více léčeben - nevím, jaké tam byly podmínky, jestli tam mohli být s dětmi rodiče - ale ty byly už zrušené.

janik1979
autor
1. dub 2014

@rioko také se mě ho tam nechce dávat ☹ Hlavně manžel je proti. Syn je jeho mazlínek a když doktorka říkala, že je to na 7 týdnů, tak jsem viděla jeho reakci ☹ Ještě to musíme doma hodně probrat, ale i já mám negativní zkušenosti z ozdravoven ze svého dětství ☹

janik1979
autor
1. dub 2014

@daniellah Na ty vzkazy jsem koukala a zase si říkám, že tam může být cenzura a žádosti rodičů a babiček na aktualizaci fotogalerie nereagují a mají tam staré fotky ☹ Si říkám, že přeci musejí pochopit ty rodiče, že chtějí alespoň fotky, kde je jejich dítko, když s ním nemůžou být ☹

tarra27
1. dub 2014

@janik1979 určitě budou rehabilitace na docházení....nevěřím tomu, že jediná ozdravovna pro celou českou republiku pro všechny děti stíhá....to je nesmysl....určitě musí být RHB centra kam lze docházet a i kdybych si měla zaplatit ubytování a být v jiném měste nebo dojiždět....cokoliv, tak poořád lepší i dovolenou obětovat než na skoro dva měsíce nemít díte doma...to jako sorry, ale za mě nikdy

tvarohacek
1. dub 2014

@janik1979 nevím odkud jsi, ale zkusila bych tento kontakt
http://www.fnmotol.cz/kliniky-a-oddeleni/spolec...

pokud to pro tebe není dostupné, co se třeba jen poradit, jaké jsou možnosti pro tříleté dítě, jistě budou vstřícní.

janik1979
autor
1. dub 2014

@tvarohacek Moc děkuji za odkaz 🙂

tvarohacek
1. dub 2014

@janik1979 jinak já bych tříleté dítě do léčebny bez přítomnosti rodiče neposlala, ten dopad na psychiku může být značný. Docela by mě zajímal důvod, proč tuto možnost, dnes běžnou v nemocnicích nebo léčebnách, neposkytují.

janik1979
autor
1. dub 2014

@tvarohacek Nám se ho tam právě také poslat nechce. Ze své zkušenosti vím, že to v léčebnách pro děti není nic růžového a tety, které se na návštěvách rodičů tváři jak andělé, takové nejsou ☹ Vůbec nechápu, že toto zařízení nemá v dnešní době tu možnost hospitalizace i s rodičem ☹ Syn je na nás hodně fixovaný a vím, že by to špatně snášel a já s mužem asi ještě hůř ☹ Jen ta představa, že ho tam nechám na tak dlouho mě vhání slzy do očí ☹

lucie1110
6. led 2017

@janik1979 Dobrý den, podívejte se prosím na facebook a stránky léčebny, můj syn je tam letos potřetí

https://www.facebook.com/Léčebna-zrakových-vad-...

http://www.ocnilecebna.cz/vzkazy.aspx

miiskaa
6. led 2017

Moje dcera tam v 5 letech jeden turnus absolvovala. Byla jsem nešťastná, že ji tam dáváme. Ale musím říct, že jí to moc pomohlo a všichni tam byli k dětem ÚŽASNÍ.

lucie1110
6. led 2017

@miiskaa to je super, já taky trpěla, ale Tomíkovi rozkoukali téměř slepé oko!!!!

miiskaa
6. led 2017

@lucie1110 My jsme se dlouho nemohli rozhodnout, jestli ji tam dáme, já jsem se strašně bála, jak to zvládne. Ale člověk si musí říct, jak jsou ty oči důležité. Lucka byla jednou a od té doby je vše v pořádku, jen nosí brýle

miiskaa
6. led 2017

Jinak po tlf domluvě se tam může jet každý podívat. Rozhodně si nepředstavujte, že tam vládne někdo tvrdou rukou a děti jsou v pozoru. Všichni se strašně snaží, děti tam mají opravdu bohatý program. Já jsem při odjezdu z návštěv vždy brečela, ale dcera neplakala, jen asi 2x.
Existují samozřejmě ambulantní cvičení, taky jsme chodili, ale často to nestačí

lucie1110
6. led 2017

@miiskaa Já se rozhodla ihned, co jsem vypátrala, že nějaká léčebna existuje, po šoku, kdy mi oznámila doktorka, že je tupozraký a vidí asi 10%, přestože do té doby nebyl ani náznak, že nemá očička v pořádku, měl mikrošilhání. Věděla jsem, že se s tím musí začít dělat něco teď a hned a po 7 týdnech v léčebně zázrak, oko se úžasně rozkoukalo! Takže ničeho nelituji, celá rodina mi to rozmlouvala, ale já se nedala a bylo to jedno z mých nej rozhodnutí! 🙂 A jak píšeš, oči jsou hrozně důležité a jak říkala doktorka, většinou, když se pak v budoucnu něco stane, většinou to odnese zdravé oko ..... takže tak

miiskaa
6. led 2017

@lucie1110 my jsme to taky nevěděli, do 3 let nebylo nic znát. Dcera nezakopávala, nevrážela do věcí apod., přišla na to doktorka při 3leté prohlídce. Po očním vyšetření bylo zjištěno, že má ma tom oku 25% zbytkového zraku. Neměla prostorové vidění. Dnes má opravdu jen ty brýle, jinak všechny funkce oka jsou 100%

lucie1110
6. led 2017

@miiskaa tak u nás to bylo úplně stejně, přišla na to doktorka na 3leté prohlídce, zakryla mu pravé oko a on neviděl 10cm velké obrázky 30cm před sebou, byl to pro mě šok .... a přitom stačilo tak málo, pouhým zakrytím oka bych třeba už ve 2 letech zjistila, že je tupozraký, no nestalo se a já jsem vděčná za to, jak se mu to hrozně moc zlepšilo a je super že i vám, čím dřív se léčba podstoupí, tím jsou lepší výsledky

miiskaa
6. led 2017

@lucie1110 Já jsem měla taky velké výčitky, že jsme to neodhalili dřív. Jenomže u nás oční vady nejsou, vůbec by mě to nenapadlo.

lucie1110
6. led 2017

@miiskaa u nás taky nejsou, taky mě to vůbec nenapadlo

lenislav
8. bře 2017

dobrý den, dceři je pět a doktorka nás také posílá do léčebny.....hrozně se bojim ji tam nechat tak dlouho samotnou......uvažuju o nějakém ubytování poblíž a dojíždění....prosím, můžete mě napsat, jak to tam chodí? na internetu toho moc není...

lucie1110
8. bře 2017

@lenislav Ahojky, Tomík byl poprvé v 3,5 letech, letos byl mazák již potřetí. Léčebně jsem založila fcb stránky a starám se o ně. Pomáhám pro děti shánět dárky a odměny + nějaká vystoupení známých osobností, aby si to tam max. užívaly. Ohledně jakýchkoli dotazů prosím kontaktuj vrchní sestřičku paní Štěpánovou / 721321939 / , je to úžasná ženská. Po dohodě se tam můžeta zajet podívat. Většina dětí tam pak chce hned zůstat! 🙂

Mrkni na facebook - https://www.facebook.com/Léčebna-zrakových-vad-...

lenislav
11. bře 2017

ahoj, moc děkuju, stránky znám🙂. Už je mám prostudované. Pokud by to šlo, určitě se tam zajedeme podívat. Opravdu mám ale hodně velký problém s tím, nechat ji tam samotnou....