Od kterého věku může být dítě alergik?

michaeela
2. kvě 2008

Ahojte holky,chci se jenom zeptat jestli někdo neví, od kterého věku se pozná,že je dítě na něco alergické.Náš malý bude mít rok a má tedka opět(už ani nevím pokolikáté)rýmu.Jenže tedka vůbec nic neodsaju,protože mu to vůbec neteče,ale má často mokro v nosíku,takže jenom vitírám vatovou tyčinkou.Nevím co mám podniknout........

silvinka
2. kvě 2008

miska uz od malinkata sa da zistit ci je dieta alergik , treba si vsimat aj dalsie znaky, kozne prejavy, grckanie, reakcie na nejake jedlo.. sopliky mozu byt priznakom tlaciacich sa zubkov, alebo zacinajuceho ochorenia. Ked si si nie ista popytaj sa detskej dr. Nasa nas poslala na alergologiu teraz maly ma 15 mesiacov, ale on mal atop. ekzem od 8-9 mesiacov, od januara bol 3x na atb, muz je silny alergik tak je pravdepodobne ze zdedil alergie aj maly ....

michaeela
autor
2. kvě 2008

Díky Silvinka,mě se to fakt nelíbí.Malý dost i chrčí.My celkově trpíme dost na ty rýmy,co se malý narodil,pořád se s tím potýkáme.Ale když jsme byli u nosního,tak bylo vždycky všechno v pořádku.Tak tedka nevím co to má znamenat......

silvinka
2. kvě 2008

miska ked chrapci moze to byt z toho ze mu zatekaju sopliky do hrdielka a tam sa mu aj zapaluju... inak pozeram ze mas aj 5 rocnu princeznu , tie chorobky moze nosit zo skolky aj nasa mala chodi od januara do skolky a odvtedy je maly v kuse chory ... aj ked ona sama nie je ona je len bacilonosic 🙂) kazdopadne ak pridu teplotky alebo bude sa to zhorsovat s chrapcanim chod k dr. my sme naposledy dopadli tak ze tiez najskor boli sopliky , potom vysoke teploty a nakoniec to bol zapal priedusiek 😠

dididi30
2. kvě 2008

od narodenia 🙂 ☹

michaeela
autor
2. kvě 2008

No,to máš pravdu Silvinka,ta školka je naše noční můra.Tato zima pro nás byla kritická,má byla taky nemocná,ale horší to bylo s malým,ten měl pořád rýmu a vůbec jsme se toho nemohli zbavit.Pořídila jsem si i tu odávačku na ten vysavač,je to do bré.Já jsem to tou hadičkovou nemohla vůbec z toho nosíku vytahnout.V pondělí povalím k té naší paní doktorce a zeptám se i na tu alergii a uvidím co dál.

junovka
2. kvě 2008

Miska, viem ako sa citis, nakolko tou celou torturou sme presli aj my s Timeikou ☹ Zialbohu, sem-tam sa potrapime este aj teraz 😒 ☹ ....hlavne posledne 2 tyzdne je to o drzku ☹

kattom
2. kvě 2008

michaeela - od narodenia. ak mas podozrenia na alergiu, tak to konzultuj so svojou doktorkou a nech vas posle k alergologovi - aj takym malym detickam je mozne robit testy - aspon z krvi sa da zistit.
ak ide o alergiu - tak ked prsi alebo je chladnejsie, mala by si vidiet zlepsenie a nemal by mat tolko soplikov. (tie sopliky mozu byt tiez zo zubkov - pri jednom zube sa malemu spustil normalne "vodopad" - ako z kohutika, ked nechas tiect vodu a tri-styri dni to trvalo)

michaeela
autor
3. kvě 2008

Jo holky,tu rýmu,když nad tím tedka uvažuju máme asi tak od narození.A ještě k tomu je malý předčasně narozený a tak se to na něho lepí dvakrát tolik.Ale my přitom vůbec alergici nejsme,ale jak to tak vidím tak s malým to bude horší-teda doufám,že to ta alergie nebude.....