Od listopadu 5-tá angína + EB virus, je jiná léčba?

pismenka
4. čer 2014

potřebuju poradit, co a jak dál. Před 14dni dobrala dcera antibiotika a dnes ji opět bolí v krku, od listopadu už je to snad po páté, ještě jí testy zjistili EB virus. Do školky už nechodí třetí měsíc, dnes jsme byli na dalších odběrech, zda má ještě EB virus, výsledky budou v pátek, jsem z toho úplně hotová, pořád dokola, je jí šest let. V září jde do školy. Mám ještě dvouletého syna, jsou oba doma, mě z toho snad klepne pepka. Jestli jí zítra dá další antibiotika, tak už to bude po šesté. Pořád jí dává OSPEN, už to nemá ani na mandlích ale na uzlinách. Holky prosím vás poradtě, je nějaká jiná léčba?

pismenka
autor
4. čer 2014

a já minulý čtvrtek dobrala anitibiotika, také jsem měla angínu.

jaydeep
4. čer 2014

Take jsem trpela na anginy, mela jsem se treba po 14dnech... deti mi brali na imunitu Bronchovaxum oba dva, po te i ja a musim rici, ze zabralo, muzu jen doporucit, je to na predpis.

pismenka
autor
4. čer 2014

@jaydeep zkusím to zítra říct doktorce. Jsem fakt zoufalá

jaydeep
4. čer 2014

ještě je Ribomunyl, ale s tím jsem spokojená nebyla. Měli jsme ho snad 2x. a Brali jsme si ho, zda - li si dobře pamatuji, první týden v měsíci, pak pauza, do konce měsíce, pak zase první týden v měsíci. a zas pauza do konce měsíce, jsou to jako by tři dávky, určitě bych doporučila.
Jinak ať ji kouknou na imunitu, či jinak nevím jak poradit...

helcenka
4. čer 2014

@pismenka . ten broncho-vaxom by mohl pomoci. Já ho brala jednou, když jsem měla opakované angíny, vždycky mi třeba skončila ošklivá hnisavá angína, brala jsem 3 týdny ATB, a za další 3 neděle mě zase bolelo v krku a další ATB a to pořád dokola. Nakonec mi udělali podrobný výtěr v krku a zjistili, že tam mám uhnízděnýho nějakýho koka, tak jsem brala cílená ATB a ten broncho-vaxom a od angín byl klid.
Jinak já dětem dávám sirup Imunit a musím říct a hlavně zaťukat, že kromě nějaké rýmy máme od všeho naprostý pokoj. To by možná stálo také za úvahu.
A doporučila bych, jestli malé nedělala doktorka výtěr v krku, tak ať ho udělá, ale nejen ten rychlý v ordinaci, ale pošle ho pořádně na rozbor do laborky.

pismenka
autor
5. čer 2014

@helcenka
@jaydeep
tak máme zase koka v krku ☹ a penicilín do nožičky, jsem za něj ráda, určitě ji pomůže, každý den sice budeme dojíždět do nemocnice na píchání,ale už ho jednou měla,když měla zlatého nebo co koka v oušku, kdy jsme leželi i v nemocnici a od té doby měla s oušky klid. Ten broncho - vaxum - o něj jsem si řekla a říkala, že až dokončíme léčbu, tak nám ho okamžitě nasadí, i sestřička mi říkala, že je to dobrá věc. Zvažuji i o sobě, mám také pořád angíny.
děkuju moc holky za rady!!!!

isacek
5. čer 2014

@pismenka dcera take trpi na anginy, dva roky zpatky byla na ATB cely rok, oralni ATB ji uz ji nezabirali, tak mela vzdy 5krat za sebou pichany penicilin v nemocnici a pak Pendepon, na ten chodila po trech tydnech.Potom nam doktorka na pul roku napsala Ribomunyl, odjela jsem s dcerou na mesic do Italie na ozdravny pobyt a skoro rok a pul mela klid.Ted uz zase mela dvakrat po sobe anginu ☹.Doktorka uvazuje o vytrhnuti kr.mandli a pry se dela i nejaka autovakcina.

jaydeep
5. čer 2014

@isacek tak do mandlí bych asi nešla, i přes to, že tak trpím já sama, na angíny, tak dr mi to nedoporučila, bo vše jde pak hned do průdušek, což mě když to slezlo z krku, šlo mi to na průdušky. Ale toť otázka, třeba nemusí, hlavně přeji brzké udravení!