Odčervujete své děti?

piskac
15. dub 2013

Ahojky, chci se zeptat psích a ostatních zvířomilů 🙂 zda nějak odčervujete své děti? Máme pejska, obě babičky a dědové taky mají, určitě nechci Honzíka omezovat od pejsků, on je prostě miluje, no a tak nějaký olíznutí tam vždycky je 🙂 Teď přišel soused s nějakym článkem z novin o tom, že by se měli děti odčervovat, tak prosím o názory, rady...

chroustinka
15. dub 2013

@piskac hehe presne stejny dotaz vznesl muj muz po navsteve veterinarky ze pry se mam zeptat na trilete prohlidce nasi pediatricky, byli jsme tam oba a pochopitelne jsme na to zapomeli, tak si taky rada pockam na nazory ...
uz jsme to slysela z vice stran

aktaka
15. dub 2013

No ono prý zacervenych je 90 % dětí a hlavním původcem je pískoviště... Já mám holku odcervenou, ale jen kvůli opruzenine, se kterou jsem bojovala x měsíců, jinak by to dr neřešila, ale se psem nežijeme. Poradila bych se s dr.

speedygon
15. dub 2013

To ani nevím, že se u lidí něco takového provádí. Ale bylo by to fajn, když je v domácnosti nebo v prostředí častého pobytu dítka pejsek/kočička...

speedygon
15. dub 2013

@aktaka jj, ať žijí pískoviště, kam mají zvířátka přístup...je fakt, že ani ta ohraničená nejsou stopro čistá....

kammka
15. dub 2013

slyšela jsem o tom i v souvislosti s častou nemocností, poruchou imunity... zítra jdu s dětma k dr. kvůli klukovi, zeptám se na to, pokud nezapomenu.. ale u nás by přicházela v úvahu samozřejmě jen dcera 🙂

lucyvivien
15. dub 2013

ja si myslím, že by sa nemali odčervovat len deti, ale aj dospelý , mnohé červy, sposobuju, napr zapal pluc , kašel a iné zavažne ochorenia a žiaden lekar na to nerobí vyšetrenia, len v prípade, že si o ne človek požiada, že má podozrenie na parazity.. My napr. máme mačky (samozrejme že pravidelne odčervujeme ) ale ich , nie seba , dalej pieskovište, zle umyté ovocie - zelenina, nesprávne tepelne upravenémaso ,zlá hygiena atd..to všetko nás može nakazit parazitom, o ktorom dlhé roky ani nemusíme vediet...