Odstranění nosní mandle chirurgicky nebo laserem?

kachito
18. led 2014

Odstranění nosní mandle chirurgicky v nem. Havlíčkův Brod nebo laserem na klinice v Modřanech? Maminky poraďte prosím pokud máte zkušenost z poslední doby. Řešíme, kam se s 3letou dcerou objednat. Také by mě zajímal pooperační průběh, tj. jak to děti snáší (stav po narkóze, bolestivost nosánku). Jak rychle se zahojily po chir. zákroku. Jak rychle po laserovém? Jak je to s možnými komplikacemi? Také řeším bezprostřední transport po ambulatním zákroku v Praze-Modřanech autem do Kutné Hory. Je to vhodné? Děkuji za vaše názory.

hojda
18. led 2014

Jednoznačně laser www.promateje.cz

kimby
18. led 2014

byla jsem na odstraneni nosni mandle s dcerou 3r3mes v cervnu 2013.Byla nam doporucena nemocnice Kladno,ac jsme to meli z ruky,dala jsem na radu pediarra i na jeho nazor o zbytecnosti laseru.Ze laser se hodi na odstraneni krcnich mandli,kde jde o zakrok rozsahlejsi s vetsim krvacenim(stejny nazor mi nezavisle rekl primar v Kladne.Na zakrok jsme prijeli na 8.hod ranni,dcera musela byt na lacno,probehla prohlidka,odevzdani doporuceni a predoperacniho vysetreni a umisteni na pokoj,na pokoji vice deticek,nasledne dostaly oblbovacku a na radu sly podle veku,dcera byla nejmladsi,sla jako prvni,mohla jsem ji doprovodit az k operacnimu salu.Pak cekala na pooperacnim pokoji,operace trvala 15min,ze salu mi ji hned privezli na pooperacni,brecela a byla takova zmatena,coz bylo po probouzeni z narkozy bezne(neni to klasicka narkoza),to bylo tak 20min,na pooperacnim jsme stravily spolu 2hod,chvili jsem ji nosila na rukach,chvili jsme lezely,rikala,ze ji pali v krcku,ale zadna krev nikde netekla z pusy,z nosu byla videt krev v nosnich dirkach.Pak usnula a po 2hod na pooperacnim ji prevezli na klasicky pokoj,kde nas rano ubytovaly.Tam deti dospavaly.V 15hod byly deti vsechny zkontrolovany operaterem,zda nic nekrvaci a propusteny do domaciho leceni,az v tento moment se mohly napit.Doma jsme dodrzovali instrukce o chladnejsi kasovite strave,nic co by ji mohlo riznout(topinka apod) po 5dnech uz jedla normalne,jedla by i drive,ale dodrzeli jsme,po 10dnech kontrola,vse v poradku zacelene.Ze zakroku si pamatuje,ze jsme byli na odstraneni zlobive mandlicky a ze dostala od doktora diplom pri odchodu za statecnoyst🙂 Odstraneni u nas melo smysl,mandle byla velka a delala neplechu.Tolik nase zkusenost

kimby
18. led 2014

at se rozhodnete jakoli,preji at to mate brzy za sebou a at to prinese ocekavany vysledek

marketa2013
18. led 2014

@kimby dobrý den, nás bohužel také čeká zákrok, můžete mi prosím říct, kde v kladně jste byly? abych se mohla objednat.. volala jsem do motola ale mají dost dlouhé čekací doby, tak bych ráda jinam.. ještě se chci zeptat, jak dlouho je dítě doma po zákroku než může do kolektivu? Velmi děkuji! Markéta

kimby
18. led 2014

jen bych rada dodala,co mi mudr v Kladne rekl,kdyz jsem se na laser ptala....ze u laseru to maji tam,ze stejns zakrok ss provede chirurgicky a jen se to laserem "opali"aby netekla krev. Nevim,jak je to jinde,napsala jsem jen nasi zkusenost.Take se doporucuje operace spise v zimnim obdobi,horko podporujd vice krvacivost vseobecne.

kimby
18. led 2014

@marketa2013 omlouvam se za preklepy v prispevcich,jsem jen na telefonu.....podle instrukci by mela byt kontrola po 10-14dnech u dr,zda je vse zacelene a v poradku,pokud ano, dite jiz nema zadne omezeni,ale bylo nam doporuceno,at ji min.jeste tyden po kontrole nechame mimo kolektiv, preci jenom je to zakrok a aby oslabena hned nic nechytila.Takze dcera byla celkove 3tydny mimo

hojda
18. led 2014

tady nějaké informace k tomu laseru
http://www.lente.cz/plazmove-odstraneni-nosni-m...

marketa2013
18. led 2014

@kimby děkuji a můžete mi prosím napsat kde v kladně jste byla? děkuju!

berenika39
18. led 2014

@marketa2013 my bali v Modřanech. Ten zákrok se nedělá laserem, jen ta rána se pak tím ošetří, aby nekrvácela a lépe se hojila. Nosní mandle nejsou krční mandle. Rizika jsou tam mnohem menší, i když samozřejmě dohled do odpoledne je fajn. V Modřanech hned po probuzení, když je dítě stabilizovaný (hlídají cca hodinu), tak dají do náručí rodičům a jde se. Cesta v autě musí být s dvěma dospělými, jeden u dítěte, jeden za volantem. Petr to prospal.

kimby
18. led 2014

@hojda hezke,ale my rano prijeli a odpoledne jeli domu,stejne tak jsem s dcerou byla az u operacniho salu,cekala u dveri a ihned po probuzeni byla s ni (po 15min)a i na pooperacnim,takze neni pravdou,ze u chirurgickeho odstraneni je nutny nekolikadenni pobyt ditete,natoz bez rodicu

kimby
18. led 2014

@berenika39 ano i v Kladne pri propousteni jsme podepisovali prohlaseni,ze ten,kdo byl s ditetem u zakroku atd neni zaroven ridicem,kvuli dohledu. Jeste jsem chtela dodat,ze tim,ze jsme nybyli mistni,vse jsme si vyridili v miste bydliste (orl vysetreni,doporuceni k zakroku,u pediatra prexoperacni),pak se je objednali do Kladna,cekaci doba nebyla dlouha,ale uz presne nepamatuji,na strankach maji kontakt

hojda
18. led 2014

@kimby Já pořád vidím tu výhodu toho menšího krvácení jako největší benefit. 😔

kimby
18. led 2014

@marketa2013 pardon,neodpovedela jsem.Oblastni nemocnice Kladno.Od cervna zrovna otevirali novy detsky pavilon,takze cisto,pristup v poradku,zakrok probehl dobre,bez komplikaci.Take jsem byla.nervozni,jako kazdy rodic,videt probouzejici se dite z narkozy neni extra super (jako u dospelych),ale dulezity je vysledek

kimby
18. led 2014

@hojda chapu,dr pred operaci nam rekl kdy laser ma a nema smysl,stejne se to odstrani chirurgicky tak ci tak,takze krev v ten moment je stejne (je videt trosku v puse i nose ditete),ale ze by ji jinak tekla krev a plivala ji nebo neco podobneho,se nestalo,odpoledne jsou propusteny deti,kterym nic nekrvaci.....vsech 6 deti(ten den operovanych)jelo domu

gepe
18. led 2014

me nosni mandle jako male vzali a do pul roku jsem je mela zpet narostle 😕 pamatuju si presne, ze jsem dostala pouze oblbovaci cipek, pak me prikurtovali ke kreslu, drzeli hlavu a klestema... no nic moc zazitek 😔 pustili me druhy den domu

kimby
18. led 2014

@gepe muj manzel jako 4lety prozil to same a dodnes si to pamatuje,des. To muselo byt hrozne! Dnes je fakt vse jine,diky za to.

gepe
18. led 2014

@kimby tak nejak i ja prave 😔 i si zive pamatuju, jak jsem musela spat s jinym ditetem na posteli, protoze nebylo misto, chodila jsem zvracet a zadna sestra nikde 😕 fakt spatny, takze se mu vubec nedivim.

kimby
18. led 2014

@gepe teda ☹

amymol
18. led 2014

Můj 2l prcek je objednán na odstranění nosních mandlí na březen do Hradce Králové. Dost se tooh bojím, ale bohužel se nedá nic dělat. Dost se divím, že skoro všude píšou, že děti jdou po zákroku domů. U nás se to dělá, že první den ráno je nástuo, druhý den operace a třetí den domů.. No říkám si, že aspoň si ho pohlídají..

littlejane
18. led 2014

@amymol - dcera bude mít 2 roky, dost často ted trpí na zánět stř. ucha, tal nám mudr. říkala, že je třeba zkontrolovat nosní mandli, ale že je ještě malá na "trhání", že může dorůst .... můžu vědět proč vás posílají v tomto věku na odstranění? .... jestli třeba bychom to neměli taky víc řešit, dík.

kachito
autor
18. led 2014

Děkuji za reakce a názory. Asi se budeme snažit útrapy spojené se zákrokem maximálně minimalizovat, takže zatím vyhrává laser. Od listopadu 2013 mají v Modřanech novinku - absolutně bezkrevný šetrný zákrok, který se teda těžce platí, ale jestli to znamená méně bolesti, poloviční dobu zhojení a menší rizika, tak není co řešit. Malá má vpáčené bubínky a tekutinu ve středouší, takže teď rozhodne, jestli k tomu rovnou udělají i ouška - píchnutí popř. i gromety.

amymol
19. led 2014

@littlejane Ona může dorůst komukoliv, ale také nemusí, to nikdo nezaručí.. Ale pokud by byla příští rok zpátky, tak by mě asi kleplo 😠 Syn nemůže normálně dýchat, dýchá pouze pusou, v noci strašně chrápe, nejí, nemluví, celkově moc neprospívá. Má největší velikost mandle☹ Prý by mu to prospělo ve všech směrech. Snad by se konečně rozjedl a jídlem by se nedusil, snad by se rozmluvil... Aspoň v to všechno doufám... Jinak zánět ouška neměl nikdy...

berenika39
19. led 2014

@kachito jj, petrovi to v modřanech tak dělali, rovnou i odsály volnou tekutinu z oušek, obou, gromety nedají myslím hned, to až potom zhojení, ale my se tomu pak už vyhnuli. držím palce, já byla v modřanech s přístupem moc spokojená, umí to s dětmi i s rodiči🙂

kachito
autor
19. led 2014

@berenika39 Děkuji 🙂 . Jak moc to bylo po zákroku kyreta+začištění laserem bolestivé a jak rychle byl synek opět fit? Možná dělám zbytečně z komára velblouda, ale naše madam je hrozná choulostivka. Pořád rovnáme přetočené ponožky, některé kousky garderoby na ní nedostanu, protože ji "bolí".. Zkrátka, nedovedu si představit, jak bude zvládat delší fyzickou nepohodu v podobě bolesti.. (a taky si nedovedu představit, jak její zvládání budu zvládat já 😒 )

lamarika
30. dub 2014

Byl někdo na odstraňování nosní mandle v Brně?

renlu
10. bře 2015

@kachito mohu se zeptat zda jste v Modřenech nakonec byli a kolik jste za t platili?Taky se tam chystáme a ráda bych zkušenisti někoho kdo tam byl někdy nedávno 🙂

kachito
autor
10. bře 2015

Dobrý den, ano, dcera byla na zákroku na konci ledna 2014. Platili jsme asi 9 tis. (odstranění mandle+píchnutí obou oušek). Všichni jsou tam moc milí. Šli jsme s ní na uspání a pak nás poslali dolů do jídelny cca na 40 minut. Pak čekáte na dospáváku. Záleží na sestře, jak dlouho nechá dítě spát. Nejhorší u nás bylo probouzení. Děti to místo po zákroku bolí a nevědí, co se s nimi děje. My pak byli ještě (cca za měsíc) na grometách. To tam byla jiná sestra, nechala malou déle spát a probouzení bylo lepší. (I proto, že ji nic nebolelo.) Je dobré mít s sebou oblíbenou hračku. Po zákroku nebyly žádné komplikace.

marcinek
14. bře 2015

@kimby ahoj, jdeme s dcerou taky na vytazeni nosni mandle na Kladno? nedelal vam to nahodou MUDr. Ptacnik z Kralup? rikal, ze uz to provádí každý tyden 20 let. Bylo vam nabidnuto z odstranene mandle udelani autovakciny na imunitu? prave to resim.diky za odpoved

kimby
14. bře 2015

@marcinek podívám do papírů, přeci jenom je to už nějaký ten rok a odepíši

nicebebe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz