Okultní krvácení. Co může znamenat, když se potvrdí?

misellll
2. čer 2010

ahoj holky tak mám další dotaz,dneska jsme vezly vzorky stoliceza tři dny do motola na testy na okultní krvácení....Mám šílenej strach vůbec nevim co by to pro nás znamenalo kdyby se to potvrdilo jen vím,že by to bylo velmi vážný což mi tak nějak řekl doktor máme si zavolat ve dvě hodiny vůbec na to nemůžu přstat myslet,jsem celá nervozní nedokážu se na nic soustředit toto je poslední vyšetření které nám budou nejspíš dělat,kdyby se toto nepotvrdilo nejspíš by se u nás jednalo o nějakou potravinou alergii.Nevíte co znamená když tedy se potvrdí to okultní krvácení co to může znamenat a co to může způsobovat už jsem z toho nadně ☹

berenika39
3. čer 2010

misell, klid. krvácení může mít sto příčin, jen ne tu nejhorší....na kterou asi myslíš. děti samozřejmě mohou mít a mají i ty ošklivé nemoci, ale poškození střeva, kdy krvácí z důvodu třeba nádoru, se děje až po letech poškozování střeva...u miminka je krev ve stolici tak proto, že je něco špatně, ale má to jiné příčiny. dej vědět.

misellll
autor
4. čer 2010

berenika39:tak už máme výsledky vše vpořádku,ale už těm doktorům vůbec nerozumím nejprve mluví o intoleranci laktozy a teď zase o ABKM i přesto,že nám dělali testy,které byly negativní,ale doktor mi řekl,že to ani přesto nevylučuje ABKM 😕 ,že testy to kolikrát nezjistí v pondělí si jedeme pro mléko bezlaktozové a bez BKM,tak jsem zvědavá 😕

momin
4. čer 2010

misell ono se to pry z krve nemusi poznat... vydrz nekoho ti tu poslu... 🙂 😉

luthien.k
4. čer 2010

@misellll, @momin má pravdu, je více typů imunitní reakce (alergické reakce), kterými tělo reaguje na alergen, takže z krve se ABKM zjistit nemusí, navíc mohou v tomto věku vycházet falešně pozitivní i falešně negativní výsledky testů. Jediný spolehlivý způsob, jak ABKM zjistit, je eliminační dieta, kdy se BKM úplně vysadí nejméně na 14 dní a poté se v malých dávkách (například jedna lžička jogurtu) zavádá zpět do stravy a sleduje se reakce.
Takže vy jste měli krev ve stolici? A jak dlouho? A jiné problémy, jako ekzém, průjem, dýchací potíže? Jsi sama alergik nebo někdo z rodiny?

luthien.k
4. čer 2010

Jinak malej měl krev ve stolici asi tři měsíce a nic stašného se nepotvrdilo, jen ABKM 😉

berenika39
4. čer 2010

misell, tož se příště zeptej tady a ne doktorů 😀 😀 😀 (nene, to nemyslím vážně, spíš jen že ani ti doktoři někdy nevědí, která bije 😀 ), zbytečně se nenervuj, nic strašnýho to nebude, všelijaké ty alergie, intolerance a nesnášenlivosti - mmch hodně složitá záležitost - se prostě umalých špatně testují, není to jednoznačné, ale mlíčkama typu Alergy Care a nízkolaktozovým se asi nedá nic zkazit, spíš jestli to má smysl na ně přecházet, když malá pila už normální a asi jedla i mléčné výrobky. Neřekli ti spíš o vysazení všeho mléčného, včetně potravin, které mléko obsahují? jsme zpátky u těch piškotů, i tam je mléko, v rohlíku...proto není jediný důvod nikam spěchat a dávat to, co není potřeba .....No dej na moudré mudry a hlavně nestresuj, nic neřešitelného to není....
jen bych prostě držela to, co ti řeknou, nepokoušej to novýma potravinama, je pak blízko k ekzemu, ten souvisí s poškozenou stěnou tenkého střeva, to by bylo přece škoda kvůli nějaké dobrotě mít staroti na dlouho...
tak držím palce a klíííídekkkkkk mamčo 😉 😉

berenika39
4. čer 2010

jo a petr měl krev ve stolici taky, a hodně, až jako že nás vzali do nemocnice a byla to přemnožená breberka ve střevě, campilobakterie.

luthien.k
4. čer 2010

@berenika39 😉

Ber, jen nevím, že by v piškotech bylo mléko, na složení to rozhodně uvedeno není (ne že bych je malému dávala 😉 ), ale jsou tam celá vejce, což taky může vadit. No a občejný tukový rohlík je bez BKM (ale lépe se optat v pekárně).

Tak misellll, nejlépe by bylo přesunout se do tématu alergie na mléčnou bílkovinu 😉

luthien.k
4. čer 2010

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/alergia-...

Tady je to téma.

Jinak i když malá jedla mléčné, má určo smysl je vysadit, aby se vidělo, jestli to pomůže 😉

momin
4. čer 2010

luth ja myslim ze oni meli problemy s bolenim briska..proto ty vysetreni... 😉

berenika39
4. čer 2010

no joooo, @luthien, máš pravduuuuu 😉 😉 😉 , pletu se, v piškotech mléko není, to jsem jen chtěla nějak odradit misell od zbytečností 😉 😉 😉 .

luthien.k
4. čer 2010

@berenika39 😀

misellll
autor
4. čer 2010

@berenika39,@luthien.k,@momin díky 🙂