Opakované střevní potíže u dítěte, jak bříško posílit?

Ahoj/Dobrý den,

naše čtyřletou holčičku poměrně často trápí bříško. Včera se začaly objevovat bolesti (třikrát za den vodnatá stolice, večer již stolice normální), v noci se bolesti stupňovaly, dnes ráno zvýšená teplota. Byla jsem s ní u lékařky, ta řekla, že se jedná o střevní virózu - z toho zánět v bříšku a kolitidu. Problém je v tom, že je její bříško opravdu hodně citlivé a už nevím, jak ho posílit (laktobacily bereme). Kolikrát si všímám, jak si mačká bříško. Střevní potíže jsou u ní časté. Prosím Vás, nemáte někdo podobné zkušenosti a nemáte tip, jak bříško posílit nebo co nechat vyšetřit?
lucieandrlova
31. bře 2014
Dcera je trochu mladší, ale my máme dobré zkušenosti s Biopronem... Při viróze: biopron a enterol (2 dny), potom biopron po dobu nemoci a pak obden na doléčení. Zatím to vždy zabralo.
lubazuautor
31. bře 2014
Děkuji, malá má strašné křeče, průjem nemá, zvracela dnes jednou ráno, ale ta bolest ji moc trápí.
marton
31. bře 2014
@lubazu neporadím jak do budoucna léčit,ale momentálně jsou ve školkách střevní virozy.Náš Tobík tím prošel ve čtvrtek,přesně ty příznaky jak popisuješ.Naštěstí je to jednodenní záležitost.Mě to chytlo v neděli a dnes už ok,ale byl to mazec 😞 .
lubazuautor
31. bře 2014
@marton To si dovedu představit, také jsme si to jednou prošli celá rodina najednou včetně desetiměsíční dcery. A to jsme si "užívali". Doufám, že se to nebude opakovat. Během dnešního dne se malá dvakrát prospala, což jí asi pomohlo. Uvidíme v noci, kéž by to bylo lepší. 😞
marton
31. bře 2014
@lubazu jj,Tobík taky několikrát klimbnul a já včera jen ležela.Dnes to skočilo na manžela 😞 .
lubazuautor
31. bře 2014
@marton Tak to vám přeju, ať to brzy skončí. Já vím, ty virózy se šíří strašně rychle.

Začni psát odpověď...

Odešli