Opakovaný zánět středního ucha dítěte. Máte zkušenost?

nilita
17. lis 2007

Ahojte všechny Vás zdravím..

Mám dotaz dcerka má už zasebou čtyřikrát píchaný obě ouška.. ☹ Ráda bych věděla jestli se tomu dá nějak předejít.. nemá někdo podobnou zkušenost??? 🙂

pipisek
17. lis 2007

ahoj,
tak to jí lituju, protože moje starší dcera měla první zánět středouší ve 3měs a pak to do jejích zhruba 6 let jelo ....píchali jí asi 20x. A neuděláš bohužel nic, smrkat jsme jí nutili pořád....
ted existuje očkování proti pneumokokovi a to by mělo zabránit zánětům středouší, ale nevím, jak dalece je to pravda. mám teď 3,5měs. holčičku a očkovat jí dám, teda nejen kvůli obavě ze zánětu středouší.
koukni na odkaz, jinak přeju brzké uzdravení !!!

www.prevenar.cz

nilita
autor
17. lis 2007

kuju hned na ten odkaz juknu,téda 20x jo?? 😲 chjo to se mám na co těšit... 🙄 ale ono víš co přitom na ni dávam pozor odsávam atd atd ale zákonitě jak přijde rýma tak počítám už s pícháním 😒

lenycka
17. lis 2007

Holky vy me desite! My mame rymu podruhe za sebou 😒 Ockovana mala na pneumokoka je, ale dr. rikala, ze pry to neni nikdy 100%, jak jinak...

pipisek
17. lis 2007

nic není na 100%, některý děti k těm zánětům mají zkrátka sklony, jako naše holka. ono stačí mít trošku jinak "postavený" středouší a je to. u nás končila skoro každá rýma pícháním a antibiotikama, v lepším případě rozkapáním. blbý je, že to to mimčo neřekne, co ho bolí.... větší dítě už jo a právě kapičkama se to často podaří rozehnat. ale trochu optimismu, většinou tím trpí předškoláci, což v případě, že máme hlavně miminka moc optimistické není ☹
já jen doufám, že holčička, co teď máme, tím nebude trpět jako její starší ségra.........
nilita - uvidíš časem, nevím, jestli roční dítě může mít zvětšenou nosní mandli, ta totiž taky těm zánětům napomáhá a někdy dost pomůže její odstranění.

zirafka105
18. lis 2007

andreeej • Včera v 15:16
Ahoj,

a co očkování proti pneumokokové infenkci,dost často bývá příčinou zánětu středního ucha,pak taky zvětšená nosní mandle.
Taky se dá podpořit imunita dítěte.
My jsem užívali Bronchovaxom.

nilita
autor
18. lis 2007

Ahoj hollky, zítra ráno jdem na kontrolu... tak uvidíme doktorka řekla že na vyšetření té mandle je ještě malá... a na to očkování se chci taky zeptat..

lenycko: prosim tě stálo něco to očkování???

morgan
20. led 2013

Ahoj, chtěla bych oživit tuhle diskuzi a dozvědět se třeba něco nového...synovi je 13 měsíců, první zánět měl v 11 měsících a od tě doby v tom jede...10 dnů se berou antibiotika a do dvou dnů mu praskně zánět a tak pořád dokola...zjistili mu bakterii hemofyl typ B, dělala se citlivost na antibiotika, ale evidentně to tu bakterii nezlikviduje...na pohotovosti jsme jako doma, většinou mu to praskně o víkendu, jako třeba dneska...doktoři se tváří že je to vlasně uplně normální, ale já mám strach co s takovým malým organizmem udělá prakticky stálé podávání antibiotik, případně další komplikace jako je špatný sluch apod...příští týden jsme měli nasadit bronchovaxom, ale to asi padá, vzhledem k tomu, že bude mít zase antibiotika....Očkování proti pneumokokovi v tomhle případě nemá smysl, protože ta jeho bakterie není pneumokokového typu...Pomohlo někomu odstranění nosní mandle? Od doktorů jsem slyšela protichůdné názory, jeden tomu dává naději, druhý to v jeho případě uplně zavrhuje...
Rýmou to u nás není, při posledních dvou zánětech jí vůbec neměl...
Prosím o zkušenosti maminek v podobné situaci, případně doporučení na nějakého opravdu zapáleného doktora, který bude situace řešit tak nějak celostně....Já jsem se svojí doktorkou celkem spokojená, ale téhle konzervativní léčbě (čili stále podávat antibiotika) už moc nevěřím...

luthien.k
20. led 2013

@morgan a posilujete nějak cíleně imunitu?

morgan
20. led 2013

@luthien.k na imunitu měl právě začít brát ten bronchovaxom...jinak bere echinacea sirup a lactobacílky, do těch jedenácti měsíců byl úplně zdravý, takže to jsem nic nedávala...

luthien.k
20. led 2013

@morgan jasně, víš já bych určitě s takovými potížemi zašla k nějakému lékaři s celostním přístupem, například k dr. Elekové, dr. Lebenhartovi apod. Klasická medicína je na takové potíže většinou krátká.

morgan
20. led 2013

@luthien.k podívám se na to, děkuju 😉

verbalinka
20. led 2013

@morgan ahoj, souhlas s luthien a ještě jsem nedávno četla, že ne vždy jsou nutná atb. Ale pokud se mu to vždy dostane do tak strašného stadia ☹ Můžete zkusit homeopatii - chystám se příští týden objednat ... modryhad.cz

luthien.k
20. led 2013

@verbalinka zdaleka ne vždy, většina zánětů středouší je virového původu, CRP může napovědět....

verbalinka
20. led 2013

@luthien.k dr dávají automaticky atb, ale přitom by nemuseli. Je to pro ně rychlejší a jednodušší ☹

morgan
7. únor 2013

@luthien.k
@verbalinka no u nej to virový není,jednak ma hemofila a jednak CRP vysoký,teď naposledy CRP 78,druhy den 65,ale rozhodli jsme se s doktory zkusit to tentokrat bez atb,protože by měl jít za 14 dní na zavedení trubicek do uši a nosní mandli ale musí byt bez atb.Budou ho hlídat přes CRP,tak uvidime, ale hemofil se mu rozšířil uz i do nosu..

meluhelu
20. únor 2013

@morgan my se trápili s ušima tři roky...do toho jsme měli noční kašel..zvýšenou kazivst zoubků....nikdo!!!!!s tím nic nedělal..s kašlem na mě koukali jak na blázna...že si to vymýšlím,vždyt přez den nekašle..na poslech nic není..uši ..z toho vyroste...,zoubky (to má ze sldkého pití..které teda vůbec nepije...sama ho nechce..už víme proč🙂)
nakonec jsem se s nočním záchvatem kašle dostali na Bulovku..(před tím jsme jezdili do Krče a odjížděli se slovy ,že je malá histerka...)tam po bronchoskopii a PH metrii..zjistili astma a reflux...ten reflux má na svědomí i ty ouška...malá má výrazně zvýšený počet tzv.epizod..a zasahují proximálně vysoko...takže až do uší a do pusy..ty bekterie dělají neplechu v plicích ,uších ,puse....Nikdy nezapomenu na to že diagnosu reflux hned vyslovili všichni doktoři ve zmíněné nemocnici..a před tím to nikoho nenapadlo na ORL ,na alergoligii jí ani nedali dýchnout spirometrii...no prostě co doktor jiný přístup..a smutné na tom e ,že nám mohli pomoct daleko dřív..

morgan
20. únor 2013

@meluhelu tak to je taky smutný čtení...a právě takovýhle příběhy mě nutí nespoléhat se jen na jednoho doktora nebo jednu nemocnici a doslova se všude vnucovat a někdy i prudit, aby bylo uděláno to co má být...protože co si člověk nezařídí to nemá a na nikoho jinýho se nemůžu spolehnout..to je bohužel moje zkušenost s doktory....

veruska007
20. únor 2013

Ja teda na zanety stredniho ucha trpim az v dospelosti, jako dite nikdy 😠 . Zrovna vcera jsem byla pichat ucho. Byla jsem u dvou dr. na ORL, oba mi rekli, ze vetsinou je puvod bakterialni. U deti muze mit vliv mandle, u dospelych spis nelecena hnisava ryma. Atb. momentalne mam (6x vyssi davku nez doporucuje vyrobce ☹ ), dr. rikal, ze se davaji podle toho, jak vypada ta tekutina. Jo, a poprve jsem narazila na dr., ktery mi pichal ucho v lokalnim znecitliveni! Bylo to super, zkuste si to taky vyskemrat!

meluhelu
20. únor 2013

@morgan já se vždy doktorů děsně zastávala..ted s nima mám bohužel mraky zkušeností ..ale zas musím konstatovat ,že si myslím že je tady nová generace lékařů..kteří jsou milí,ochotní a neustále se vzdělávají..že bude lépe..snad... 😉 ..zrovna včera jsme byli opět an ORL..výsledek ucho je načatý..kapky a naschle..a aby někdo zjištoval příčinu?????na co...je to tak smutný..když jsme si povzdechla ,dr řekla..vždyt to nic není...já na to není že je mala opět nemocná,že do školky ač je předškolák nechodí...a ona noto je alergik astmatik tak je nemocná víc než ostatní...mě se tak chtělo brečet...malá totiž chytne uplně všechno..už chodí s rouškou ..minulý měsíc měla H1N1 a to už nikdy více..já bych potřeboval jít do práce..ale copak to jde..

veruska007
21. únor 2013

@meluhelu Dávám dětem Multiimun baby už druhou zimu a kromě pidi rýmy neměly vůbec nic!

kamilahanak
10. čer 2015

Už jsem psala i do jiných diskuzí, za mě Bactonal. Je přírodní a od té doby, co ho malý užívá, máme od zánětů klid 🙂

kamilahanak
10. čer 2015

@kamilahanak *Bactoral

hancazivocich
27. pro 2015

@ajriska - jukni sem 🙂