Operace ledviny na uroklinice v Praze. Máte zkušenost?

kikinidlo
9. únor 2008

Ahojda, Mamči, doufám, že se někdo přidá, neboť budu vděčná za jakoukoliv zkušenost. Mou 10ti měsíční dcerku čeká za pár dní operace Hydronefrosa s hydromegaureterem. Jsme z Náchoda, ale svěřila jsem ji do rukou lékařů na uroklinice Ke Karlovu v Praze, jsou asi fakt nejlepší. Máte někdo zkušenost????
Malá má za sebou již odběry a všechna předoperační vyšetření, ale včera měla teplotu a rýmu, a tak mám strach, že nás pod narkózu ve ČT nepustí a všechno to trápení bude kničemu ☹ ☹ ☹
Už jsem fakt zoufalá, a tak budu ráda za jakoukoliv maminku, se kterou se o své trápení budu moc podělit, nebo získat více informací o tom, co nás čeká. Budu se na Vás moc těšit!!!! Olča

melani
29. bře 2008

jj to mi take lekarka rikala,ze ta moč je pak uplne sterilni,ale nechtelo si mi Lauru trapit.Tak zatim to vyslo tak snad to uz bude OK 🙂 jeste jsem se chtela zeptat chodila si s Krystinkou plavat???

melani
29. bře 2008

promin nectu to po sobe a uz jsem unavena a delam chyby 😉 Kristynkou 🙂

kikinidlo
autor
30. bře 2008

Ahoj, Mel, super otázka!!! Dnes jsem permice na plavání dostala k narozeninám. Měla jsem před operací strach. Stále jsme jezdily po vyšetřeních, byly pod narkózou a to vše vyžadovalo naprosto zdraví stav, což by cachtání v bazénu mohlo ohrozit. Popravdě se mi ani v zimě a sychravém počasí moc nechtělo. Na podzim ale toho předplatného využiji
ráda. Navíc je Kristýnka větší a teprve teď začíná doba, kdy si to podle mého názoru obě můžeme užít. Holky co chodí s mimčem od narození si to moc chválí, ale u nás to nepřipadalo v úvahu. Lékařky jsem se neptala, ale doporučení, že nesmí nastydnout a být v teple se s bazénem moc neshodovalo. Přes léto to nemá cenu, ale na podzim tam naběhneme a dáme vědět!!! 😎 . Mějte se moc hezky a zatím paaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

dianavn
11. črc 2008

Dobry den . Jsem poprve tady, já mám jednoho kamarada . On měl chorovinu ledvinkou už dlouho, on ted musi na operace vyměnit jnou ledvinku. On byl v Čině ale oni těd ne dělat. Prosim řekněte mi někdo z vás mi poradit. Kam, kde může jit na operace. Čekám na váši odpovědi. Děkuju

zuzik.3
28. dub 2009

Ahoj, moje dcera sice nejde na operaci ledviny, ale čeká ji vyšetření funkce ledvin kdy jí bude žilou vstříknuta kontrastní látka a pak bude rentgenována. A jelikož je tu toto vyšetření zmíněno, tak přidávám svůj dotaz sem. Ráda bych kdyby mi nějaká maminka napsala jak to probíhá, jak to zvládají děti, zda se ten rentgen dělá v narkóze, atd.... mám z toho hrozný strach ☹

leonik
28. dub 2009

ahoj zuzik, taky máme jít na toto vyšetření v srpnu se synem. Bude mu v té době sedm měsíců 😒 Zatím máme za sebou mikční vyšetření, kde mu zaváděli cévku do močového měchýře a poté napouštěli kontrastní látkou a rentgenovali aby zjistili zda se moč nevrací. Neporadila jsem, ale budu taky ráda když někdo napíše.

lucika
26. čer 2009

leonik - nás čeká mikční jen co bude mít malý moč úplně dobrou. Mám z toho takový blbý pocit, nechci ho nechat zbytečně trápit. Nevíš, není nějaká jiná možnost vyšetření? Chci se na to zeptat dr. ale co když mě bude chtít odbýt, že ne... ☹

olinkavaci
24. zář 2009

Ahojík holky,nevím zda toto forum ještě funguje,ale skusím to a třeba se ěkdo přidá.Naše Vaneska(2roky a 4měsíce)jde příští týden na operaci s refluxem ledvin má oboustranný 4st.,bohužel ani po roku čekání se nic nesparvilo,tak,že jedninné řešení je operace.Budou jí operavat v Brně,prý tam jsou moc šikovní tak snad vše potom už bude v pořádku.Budu ráda když se někdo přidá.

Olča,Vaneska a Sofinka v bříšku...

esicko
31. bře 2010

Ahoj holky, jsem 33tt a doktorka u miminka zjistila polycystickou ledvinu. Největší cysta má teď 11mm. Moc se o něj bojím, má některá z vás s tímto zkušenost?

zzuzinda
1. dub 2010

Ahoj, Esicko, já sama s tím osobní zkušenost nemám. Já mám mírně cystickou ledvinu, ale můj synovec mě cystickou ledvinu. Zjistili to také už v těhotenství, takže Jindráše od narození pravidelně kontrolovali. Asi tak v 7 letech jsme ho nechali prohlídnout i v Motole (brácha se ženou a dětma bydlí na malé vesničce u Plzně), já tam měla nějaké známé, jsem zdravotní sestra, a tam se rozhodli, že mu tu ledvinku vezmou. Pak řekli, že to bylo akorát, tkáň už nebyla ani jako ledvina. Ta zdravá mu od narození makala za obě, takže žádný problém nikdy neměl, operaci zvládl v pohodě, teď mu je 15 a je naprosto v pořádku. Samozřejmě chodí na kontroly, ale problémy nemá. Ještě se ve škole chlubil jizvou, teď má smůlu, jizva se mu zahojila tak dobře, že už není skoro vidět. Tak buď v klidu a buď ráda, že to zjistili už teď. Já když jsem čekala Adámka, nechal jsem si taky dělat cíleně UZ ledvin miminka, abych věděla, jak na tom je. Pokud má cystickou jen jednu ledvinu, je to lepší, ta druhá přebere funkci i za tu nemocnou.

esicko
1. dub 2010

Zzuzindo,moc díky za povzbuzení. Nic z toho, co jsem vyčetla na netu mi nedávalo dobré vyhlídky. Budu doufat, že ta druhá ledvinka bude zdravá a můj chlapeček nebude mít žádné velké komplikace.

hancazivocich
2. dub 2010

ahoj holky,
můj švára prodělal v roce operaci hydronefrozy a megaureteru - teď už je z něj švarný junák - bez následků. Do 19 sledován v dětské nefrologii, od 19 u nás přebrala sledování urologie. Jinak, když jsem čekala Kristýnku, tak jsem měla hrozný strach, že něco z chorob ledvin zdědí - švára je přítelův brácha a jejich děda měl tři ledviny, z toho fungovala jen jedna........
Nicméně Honza je bez následků - funkce ledviny je ok - operací se srovnalo. Jinak jako miminko - do operace trpěl šílenými záněty, protože moč se mu vracela do ledvin.....

Zuzik - asi myslíš IVU - intravenozní vylučovací urografii? Kontrastní látku dostanou do žíly - flexilou a provádí se po nějaké době vyšetření - to je rentgen, kdy se snímkuje v určité poloze na etapy - jak se plní močový systém - zda moč někde nezůstává, nebo se nevrací... (ale pozor, dělala jsem na urologii u dospělých), s dítkem nevím. Dospělí to mají nalačno, spolknou tabletku na zmírnění alergické reakce (zároveň i tlumí), někdy se podá i přímo lék proti alerg. reakci do žil - preventivně... Vyš. u dospělých je i ambulantně, i s hospitalizací......

esicko - jak říkala zzuzinda - za cystickou ledvinu přebírá funkci zdravá - např - jedna ledvina 30%, druhá 70%.. Jinak chlapeček bude sledovaný a řeknou ti co dál 😉

ludva
8. črc 2014

Ahoj, pokusím se trošku vzkřísit diskuzi 😉

Můj pětiletý Matěj má momentálně komplikovaný zánět ledvin po prodělané angině. Konkrétně zánět ledvinných kluvíček. Byli jsme 17 dní na Bulovce, teď jsme konečně doma a dále ho budou sledovat na nefrologii na Bulovce. Chci se Vás tedy zeptat, jestli některá chodíte na nefrologii na Bulovce k dr. Urbanové? Je to velice příjemná lékařka, ale pořád si říkám, jestli by nebylo lepší dojíždět na Karlák nebo do Motola. Přeci jen, je tam přímo oddělení dětské nefrologie...
Díky moc. Lída