Operace ledviny na uroklinice v Praze. Máte zkušenost?

kikinidlo
9. únor 2008

Ahojda, Mamči, doufám, že se někdo přidá, neboť budu vděčná za jakoukoliv zkušenost. Mou 10ti měsíční dcerku čeká za pár dní operace Hydronefrosa s hydromegaureterem. Jsme z Náchoda, ale svěřila jsem ji do rukou lékařů na uroklinice Ke Karlovu v Praze, jsou asi fakt nejlepší. Máte někdo zkušenost????
Malá má za sebou již odběry a všechna předoperační vyšetření, ale včera měla teplotu a rýmu, a tak mám strach, že nás pod narkózu ve ČT nepustí a všechno to trápení bude kničemu ☹ ☹ ☹
Už jsem fakt zoufalá, a tak budu ráda za jakoukoliv maminku, se kterou se o své trápení budu moc podělit, nebo získat více informací o tom, co nás čeká. Budu se na Vás moc těšit!!!! Olča

dudus
15. únor 2008

ahojky Krizulko,
jj,máš pravdu,chce to silné nervy,není to sranda.Hlavně když pořád dokola čekáš na výsledky,jestli bude operace nebo ne. 😒 Ale na druhou stranu jsou opravdu mnohem horší nemoci a mnoho dětí trpí víc.Ještě že ty naše děti mají takovou možnost a dá se to řešit. 😵 😵 Holky držte a pište.Ono to hodně pomáhá,taková opora je vždycky zapotřebí.Mě hodně podržel můj manžel,byl pořád semnou a ikdyž není Kubíkův pravý taťka,tak to i obrečel. ☹ Stejně jako já samozřejmě.
Tak pište,ať se alespoň trochu uleví. 😉

kikinidlo
autor
15. únor 2008

Ahoj, Dudus, to je super, žes zas zavítala, jsi fakt asi super ženská 😉 . Já měla nervy, že to odložili o měsíc a byli jsme u nás v nemocnici na kontrolním sonu. Tam nám doktor tvrdil, že 1/3 ledviny, co mají napojovat, už skoro nefunguje.
V Praze nám před pár měsíci řekli opak, a tak jsem z toho hodně špatná a o to hůř se na tu operaci čeká, vůbec nevím, co si o tom myslet. Myslíš, Dudu, že může pár měsíců zničit funkci ledviny? V Praze tvrdili, že u ledvin jsou důležité roky, ne měsíce, a tak se jim snažím důvěřovat 😖 . Kdybyste o tom někdo věděli víc, dejte vědět, prosím. Jo taky mi řekli, že bolesti bříška, co od malička mám za prdíky, jsou vlastně bolesti v té ledvince, což mě, jak Dudus nejlíp ví, taky pěkně vzalo. Navíc ten pocit, že už máme mít od čtvrtka po operaci, mě přivádí k záchvatu vzteku....
No tak jsem se zas vypovídala a půjdu vytáhnou z postele tu naši dračici. Dala jsem ji tam s pocitem, že hned usne, ale chůvička hlásí praví opak 🙂 . Mějte se moc hezky a brzy zas ahoj

dudus
16. únor 2008

Ahoj Kiki,
asi mají ti doktoři pravdu s tím,že u ledvin jsou to roky.Myslím,že náš Kubík je toho vzorným příkladem.Ta ledvina se musela šest let šileně namáhat a potom,když už to nešlo,tak se tam to nashromážděné vybulilo ven a hned z toho byla 5cm cysta.
Je tu u nás jedna paní a té přišli v 31 letech na to,že má jen jednu ledvinu a to nikdy neměla žádné zdravotní problémy. 😉 Ještě,že ty ledviny máme dvě. 😅
Já jsem byla před operací upozorněna,že pokud by tam bylo něco víc v nepořádku,tak by mu ji museli odebrat,ale to naštěstí nebylo 😵 Doufám,že jsem nikoho nevystrašila.Vy máte holky malá mimnka,tam je to riziko minimální.U těch velkých dětí je to vlastně s větším rizikem,protože ta ledvina pracuje hodně let,to asi myslel ten doktor.
V Praze jsou špičkový,určitě si dají záležet.Já jsem byla v Olomouci,protože tady stejně nic blíž není a byli na ně celkem slušný posudky a musím říct,že všecho byla pravda.Sestřičky úžasný.Doktoři taky,všechno mi vysvětlili a dokkonce mi tehdy poradili,jak zůstat s Kubou v nemocnici a nemuset si vybírat dovolenou.Můj tehdejší zaměstnavatel mě vyšplouchl,řekl,že mi dá dovolenou,ale nakonec mi po týdnu zavolal,že nedá,nemám prý ještě nárok.Tak mi primář poradil,ať si zajedu na otočku domů a zajdu si na gyndu nebo k obvodní a ti,že mi vystaví neschopenku a uvedou adresu nemocnice.Jinak bych přišla o všechny peníze.To se vás ale holky neštěstí netýká.Kubík přerušil i první třídu a do podruhé do první nastupoval o měsíc později,kvůli lázním.Ale zvládli jsme to 😝 😀 😀 😀

kikinidlo
autor
18. únor 2008

Ahoj, trošku to tu už poumřelo, ale to je jasný. V době, kdy jsem to tu otvírala, nás bylo víc, kdo právě čekal na nějaký verdikt, a tak bylo potřeba hledat oporu a s někým to probrat. My jsme na tom stále všelijak. Nevíme, jak ta ledvinka vůbec funguje a už ani není tolik jisté, jak bude vůbec operace probíhat, ale dnes jsem byla v kontaktu s naším lékařem z Prahy, který sám řekl, ať se uzdravíme, ať se můžeme brzy vidět a konečně to vše vyřešit. Jak je sice asi teď už zase ve hvězdách, ale věřím jim a to je důležité. Už se ani tolik netrápím. Maličká si zaslouží usměvavou mamču, která si s ní hraje a je veselá, tak jsem to přestala řešit a prostě si ji užívám. Sice na mě někdy padne pocit lítosti, ale už to není tak strašné. Určitě se tu zas jednou všichni sejdeme a průběžně budeme psát, jak na tom jsme.
Zatím se mějte, moc ráda jsem Vás všechny poznala (Dudus především) 🙂 .

elucinka
19. únor 2008

Ahoj Olčo, Tak já jsem minulý čtvrtek volala do Prahy na výsledky krve a moči a všecko má Adík na štěstí v pořádku, srovnal se mu i ten krevní obraz (měl totiž po tom zánětu málo železa). Takže mi paní doktorka Doležalová řekla, že z jejího pohledu je tedy v podstatě momentálně zdravý (když nebere v úvahu ten megaureter) a že ho můžeme vzít i na očkování hexavakcínou. Tak to nás čeká nejspíš tento týden. Tak se teď modlím, aby zas neměl nějakou hnusnou reakci, já ty jeho horečky tak blbě snáším ☹
Máš pravdu to s tou usměvavou mamčou...já jsem to probírala minulý týden se svou ségrou. Říkala jsem jí, že ten poslední měsíc byl pro mě jak noční můra, protože jsem měla šílenej strach, jak to s Adamem dopadne a nestíhala jsem se radovat z jeho pokroků, jen jsem pořád kontrolovala, jestli nemá horečku a tak a byla jsem jak v křeči...musím se od toho nějak odpoutat, nobo mi fakt začne hrabat... ☹
Ono se to snad taky kapku zlepší, až bude venku pěkně, teď je to takové to hnusné období, zima, tma, nevlídno.
Už se těším, až budeme s Adámkem vyrážet na výlety ven a bude krásně.
Tak se měj a když bude něco nového, určitě se ozvem.

dudus
20. únor 2008

Ahojky holky,
netrapte se,jinak se budete trápit celý život.A děti si to od nás nezaslouží,to je fakt. 😉 Berte to tak-začíná to léky,potom operace,následuje šest týdnů v lázních-což je pro vás super,protože tam budete s dětmi společně.A návrat domů-to je dodržování pitného režimu,žádná nadměrná zátěž,pozor na nachlazení atd.ale to je jen začátek-už celý život je budeme hlídat,ale proboha neomezovat.Sem tam nám rupnou nervy,ale bude to horší jen pro nás,ale né pro děti.Tak např.v pondělí,když šel Kubík ze školy sjel do potůčku,po kotníky ledová voda.Já měla odpolední,manžel taky ještě nebyl doma a co KUbík??Převlíkl se,věci dal na topení,rychle dělal úkoly,aby nikdo nic nepoznal.Druhý den ráno,když jsme šli na autobus jsem mu podala boty a hrozně jsem se divila,proč je má mokré.Musel s pravdou ven a já mu začala promlouvat do duše.V noci se počůral,tak jsem vstala,převlíkla a umyla ho a šup zpátka do postýlky.Dala jsem mu brusinky a šli jsme spát 😉 Dnes už měl rýmu.No,prostě není to lehké.A vztek přejde rychle ve starosti. ☹ 😅 Ať už je léto,taky se moc těším.To bude takové klidné období bez nachlazení 😅 😅 😅

melani
20. únor 2008

ahojky holky..ja taky jeste s Laurou porad cekam zitra vezu na Bulovku jen moč a dalsi nas ceka az v breznu...
jinak ji strasne trapi zuby ma velka horecky porad chodim k Dr,protoze to u starsiho syna neznam.Ani jsem nevedela,ze ma Danik zub...a Laure roste druhy a je to teda paradicka..vetsinou zabere Panadol a ochladit zapesti a za chvilku je po horecce...tak drzim vsem palecky a zase se ozvu 🙂 pa pa

elucinka
21. únor 2008

mal...já jsem při horečkách malému chladila třísla a taky to šlo rychle dolů...na zuby jsem zvědavá, mamina mi říkala, že se mnou bylo peklo, když mi začaly růst, tak jestli se to dědí, tak potěš koště..... 😖

melani
21. únor 2008

ahoj,byla jsem dnes na Bulovce nesla jsem tam jen Laury moč,ale chytla jsem jen par kapek tak jsem se bala,ze se mi sestra vysmeje,ale byla mila a rikala ze na laborku ji to staci..zitra tam budu volat..drzte palecky 🙂 taky se me ptala jestli ji davam na nocnik,rekla jsem,ze ne tak at pry zacnu..Laure bude devet mesicu,koupila jsem hraci a celkem se Lale zamlouva uz ji i zahral 😀 mej te se krasne paaaaaaaaaaa

kikinidlo
autor
21. únor 2008

Ahoj Holky, to koukám, jak se to tu zas rozjelo, to je dobře!!! Elucinko, taky nám lezou zuby. Při jedničkách dole pár nocí vstávala každou hodinu a třeba i 3h vydržela vzhůru, ale jinak bez horeček. Teď lezou jedničky nahoře, má to šíleně nateklé, celé dny kňourá a chce do náručí, ale už snad brzy vylezou 😠 . Mel, já minule chytala moč přes hodinu, to byla hrůza. Vždy to bylo vpoho do 5 minut, ale tentokrát katastrofa. Vypila sned půl litru čaje a nic, už jsem se děsila, kam to dává 😅 . Moc dík, žes zmínila nočník, nám už je 10 měsíců a vůbec nevím, jak jí tam udržet, pořád mi utíká, to se jí prostě nedá vysvětlit. Máš nějakou radu, jak nad ní vyzrát???? Předem moc dík za tip!!!!
Určitě dej vědět, jak jste dopadly. Držím pěstičky!!!!! Mel s výsledky a Elucince se zoubkami. Zatím pááááááááááááá

katynaa
22. únor 2008

to my pouzivame ten sacek, co se nalepi. Je to taky horor. Mala ma bludnou ledvinu (rozsireni panvicky 8mm).

melani
22. únor 2008

ahoj sacek jsem pouzit nemohla pry neni sterilni,takze rovnou do zkumavky a jeste stredni prou fakt bezva....volala jsem na vysledky tak pry maly nalez tam je,ale takhle rychle laborka nepozna co to je tak si mam volat tretiho ted maji tyden dovolenou...katynaa a jak si to poznala mala mela jake priznaky???

kikinidlo
autor
24. únor 2008

Ahoj, Mel, my taky sáček nemohly použít. Někdy to jde, ale někdy to musí být ten střední proud, přímo do zkumavky. Já ale vždy vyvařím hrníček, do toho chytám a pak to přeleju, jinak to fakt nejde!!! Jsem v šoku, že v případě nálezu moči hraje roli nějaká "podělaná" dovolená.... Už jsem na ty doktory celkem alergická a točí mě, jak na lidi kašlou, tím spíš, když jde o dítě. Určitě dej vědět, jak to dopadlo, budeme na Vás myslet. Zatím pa

kikinidlo
autor
8. bře 2008

Ahoj, Holky, slíbily jsme si psát novinky, tak píšu. Ve čtvrtek snad už máme nástup do Prahy a v pátek operace. Je to sice divné, operace v pátek, ale snad nebudou po tom týdnu vyřízení a vše dobře dopadne. Myslete na nás a držte, prosím, pěstičky, budeme to asi moc potřebovat. Mějte se moc hezky a pozdravujte broučky!!! Olča

melani
8. bře 2008

ahojky 🙂 my jdem na Bulovku v patek tak uz zacinam mit take zaludek na vode,ale jdem se jen ukazat.....zatim
Striham jednu pani a ta tam chodi s malou take rikala ze ta Dr je pekne od rany tak se mam na ni pripravit...vezmu sebou asi Michala at tam nejsem sama,mohla bych se taky rozbrecet....a co budou mela delat????

kikinidlo
autor
10. bře 2008

Ahojky, Mel, jestli to jde tak vem Michala určitě s sebou, protože se to mimčo přeci jen lépe ve dvou zvládá. Navíc jeden třeba strojí nebo uklidňuje a ten druhý může zatím mluvit s doktorem. Vše najednou jde dost těžko, ale taky to jde. Nejsem si jistá, co máte za problém, ale pokud jdete do nefrologické poradny, tak to je většinou ultrazvuk, pak s výsledkama k doktorovi (doktorce). Tam prohlédnou mimčo jen tak naspodku, prohmátnou bříško, zhodnotí ultrazvuk a řeknou co dál. Většinou je to kontrola zas až třeba po půl roce, podle vážnosti. Určitě dej vědět, jak jste dopadli. I když mi asi budeme zrovna na sále, tak mi to bude šumák... ☹ . Držím pěstičky a zatím ahoj

elucinka
10. bře 2008

Ahoj holky, hlásím se po delší době, Adámek je ok, dokonce jsme už zvládli i první hexavakcínu, tak snad to bude dobrý. Na antibiotika už si chudák tak zvyknul, že už sám večer otevírá pusinku a slupne to jak jednu malinu 🙂
Oli, moc cmoc držím palečky, neboj všecko bude dobrý. Budete mít po trápení, malá se rychle zotaví....přijde jaro, léto, sluníčko, všecko bude fajn, uvidíš 🙂

dudus
10. bře 2008

ahojte holky,
vzpomněla jsem si na tebe Kiki-už uběhl skoro měsíc a vím,že jste měli jít na operaci.Tak jsem nakoukla a trefila to. 😉
budu na tebe v pátek moc myslet a kdyby jsi potřebovala,napiš mi číslo do IP a klidně se ozvi,budu ráda.Držím ti palečky a budu čekat na zprávičky 😅 😅 😅
Holky vám všem ostatním samozřejmě přeju vše nej....... 😅 hlavně dobré zprávičky na kontrolách 😉

melani
10. bře 2008

ahoj Oli taky ti drzim mooooooooooc palecky a ozvi se az budete doma 🙂 mala bude urcite statecna a maminka musi take 🙂 paaaaaaaaaaaaaa

dudus
18. bře 2008

ahoj Kiki,tak jak jste dopadly holky??Neměla bys už být doma?Ono je to asi ještě brzo,vlastně teprve nějakých devět dní.No,tak potom napiš jak to šlo.papa 😉 😉

melani
18. bře 2008

ahoj taky na ni myslim,ale je to asi brzy..ja byla na nefrologii s močí dnes...zitra budou vydledky tak se modlim at je to OK...Kiki brzy se ozvi myslime na tebe
🙂

misuge
21. bře 2008

Ahojky, taky jsem tu dlouho nebyla 🙂
Přeji holkám, ať to zvládnou, my jsme byly s Amálkou v nemocnici ve čt a vre středu, byly jsme na vyšetření Mag 3. no naštěstí ledvinky jí fungují dobře, ale prokázal se obstrukční typ poruchy drenáže vpravo, takže nějaká překážka.
Poslali nás do FN Olomouc na konzultaci, zda je nutná operace a nebo ne 😔
Jsme objednaní na konzultaci 9.4 😕
No v nemocnici ta noc to byla hrůza, malá na kapačkách, přikurtvaná ručička , na zádech, a to mi usne jedině na bříšku.
Takže pláč a ta moje bezmoc, že ji nemůžu vzít na ruce, pochovat, uspat a nebo nakojit ☹ 😖
No prostě půlroční holčičce to nevysvětlíte 😢
Ale už je to za námi a jsem doma...no my se budeme snažit všemi možnými cestami, i cestami alternaitivní medicíny operaci vyhnout 😢 😢 Brzy kouknu hodně štěstí..a sil

dudus
24. bře 2008

Misuge tak to na tom to nepříjemný.Jediný co každého trošku uklidní je,že to jednou skončí.Hlavně aby ty naše dětičky byly v pořádku pro budoucí život.Ještě,že nežijem před sto lety.Klobouk dolů,ty přístroje a operační techniky jdou fakt rychle kupředu a to je moc dobře 😉 Držte se a snad už se nám příští týden Kiki ozve. 😅

melani
24. bře 2008

dudus taky doufam,ze se Kiki ozve koukam kazdy den... 🙂

olmona
25. bře 2008

Ahoj holky!!!! 🙂
Jen jsem sem nakoukla, jestli sem Kiki něco napsala. Vidím, že Vás zajímá, jestli jsou doma atd. V pátek je pustily, ale asi toho má teď hodně, ale řeknu jí, že se tady na ní ptáte a vše ohledně operace a malinké Vám jistě napíše sama a ráda. 😉

dudus
25. bře 2008

Ol díky moc,budeme se těšit.Moc ji pozdravuj 😉 😉 😉 😅

kikinidlo
autor
26. bře 2008

Ahojda Holky, jste opravdu úžasné!!!!! Je mi moc líto, že mě Monča (Olmona) předběhla, ale bylo toho opravdu moc. Nahlídla jsem jen tak, že napíšu co a jak, ale vůbec jsem nečekala, že tady zatím na nás myslíte a držíte pěstičky. Uplně mně to vehnalo slzy do očí, a i když se vlastně skoro neznáme, právě teď mám pocit, že patříte k mým nejbližším. Maličká byla místo 3 h na sále přes 5h, což byly fakt nervy. Přišli také na to, že jeden močovod je moc úzký a druhý moc široký, ale nic s tím nedělali, snad to nebude vadit. Vše udělali podle plánů a teď musíme čekat 😖 . Za 6 týdnů by už ta ledvinka neměla být po zákroku tolik oteklá, a tak jedeme na statickou i dynamickou scintigrafii a sono, kde se snad ukáže, jak to vše funguje. Lékaři sice stále říkají, ať to nechválím, že drží pěstičky, ale myslím si, že je to vše vpořádku. Malá byla úžasná a moc statečná. U dětí prý nemusí řezat svaly, jak u dospělých, ale stačí se jimy prý jen "prohrabat", což usnadňuje hojení. To jsou věci co 😎 . No moc se mi ulevilo. Spousta ženských to líčilo jak šílenou tragédii, tak jsem tam jela s hororovými myšlenkami, ale musím říct, že tým lékařů na dětském odd. Ke Karlovu je naprosto dokonalý!!!!! Nedá se to ani popsat, jsou jedničky ve své práci a navíc pohladí na duši. Malá dostala na JIPu horečky a to jsem koukala, jaký o ni měli zájem, i ve 2 ráno na JIP dovezli ultrazvuk a kontrolovali. Pan doktor Dítě k nám několikrát denně zašel, mrknul na malou a strašně moc pomáhal i mě. Moc mě uklidnil, když jsem to potřebovala a už ten jeho milý úsměv stačil k tomu, aby byl hezčí den. Střídalo se u malé denně tolik lékařů, že jsem to ani nestačila sledovat. No zkrátka, pokud některá Vás bude muset s mimčem na operaci, zkuste se protlačit Ke Karlovu, je to to nejlepší nejen pro mimča, ale i pro Vás. Ten pocit klidu, který vyvolávají lékaři především svým profesionálním přístupem a zkušenostmi, je ve spojení s jejich přístupem k maminkám i pacientíkům, naprosto k nezaplacení. Maličká má dost velkou ránu (spíš už jizvu), také zbytek po dírce, kde byl zaveden vývod z ledvinky, ale je naprosto vpohodě. Naopak jí to moc prospělo! Zní to divně, ale je mnohem hezčí, myslím, že byla už zavodněná a tím i oteklá, což teď pominulo. Zažila jsem tam tolik případů a diagnóz, že bych si snad mohla i otevřít na netu poradnu 😀 . No nebudu už šílet a nechám Vás odpočinout. Ještě jednou Vám všem opravdu ze srdce, i za Kristýnku, děkuji za Váš zájem a kdykoliv budete někdo chtít vědět nebo poradit ohledně urologických problémů,písněte 😎

melani
26. bře 2008

ahojky!!!!!!!!!!!!to jsem rada,ze si dala vedet jak jste dopadli,moc jsem na Vas myslela 🙂 urcite si rada,ze to mas za sebou 🙂 a drzim moc palecky i dale.bud rada ze si se do te nemocnice dostala je tam opravdu sama chvala..
my zatim chodime s Laurou na Bulovku,kamaradky me strasili,ze je tam hrozna dr,ale me prisla mila.poradila mi i ze muzu vyplachnout nocnik varici vodou a moč pouzit jako sterilni,ale bohuzel to u nas nefungovalo a v moči byla dal bakterie.Tak jsem se nastvala sedla si k Laure a podarilo se a i vysledky byly negativni byla jsem stastna!!!
v dubnu nas ceka sono a teke nosit kazdy mesic moč ☹ a pri kazde teplote a td..no vsak to znas
jezissssssssssss pecu buchtu 😝 no malem jsme meli ke snidani rohlik,ale je to dobre 😉
Tak preji Krystince veselou a spokojenou mamku a at je v poradku a treba se nekdy potkame.
urcite se brzy ozvi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 paaaaaaaaaaaaaaa

elucinka
27. bře 2008

Ahoj Oli, jsme s Adámkem moc rádi, že jste v pořádku a malé držíme i dál palečky, aby bylo všechno dobré 🙂

kikinidlo
autor
29. bře 2008

Ahoj holky, moc děkujeme!!!!! Melani, malá měla také stále bakterii, dokonce nám chtěli odložit operaci. Nakonec mi telefonicky Ke Karlovu poradili jet na vycévkování. Není to zas taková hrůza a máš jistotu, že to je opravdu moč z močáku, bez nějakých bakterií odchycených při toku ven, což se může stát i při sebedokonalejším odběru. Mějte se moc hezky a kdyby byly nějaké novinky, dejte vědět. Všem držíme pěstičky!!! Paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa