Operace na ORL v Plzni. Co si máme vzít s sebou?

ladybugie
26. črc 2011

Ahojky, čeká nás operace naší 16m dcery na ORL v Plzni na Borech. Já trdlo se tam zapomněla zeptat, co si máme vzít s sebou. Nemáte s hospitalizací prcka v této nemocnici zkušenost. My to máme od domu 100km, tak bych nerada něco zapomněla ☹ Mám si vzít s sebou...
1) oblečení pro malou
2) UM pro malou + flašky
3) jídlo pro malou
4) hračky
5) plínky a vlhčené ubrousky
Díky moc za rady
6) co vlastně pro sebe, když jdu jako doprovod?

rosanela
26. črc 2011

Ahoj,
nás to čeká taky - odstranit nosní a zmenšit i krční, akorát jsme museli zrušit už 2 termíny kvůli nemoci, 3. pokus 20.9., tak snad to už vyjde..
Taky uvítám rady, co vše s sebou..
Ladybugie: kdy jdete vy?

ladybugie
autor
26. črc 2011

my ještě termín nemáme. Přeci jen je pro nás plzeň trošku z ruky, tak se zítra rozhodne, zda bude operace na Kladně, nebo právě v Plzni. Z mnoha různých důvodů se ale přikláníme spíš k Plzni, tak sháním informace. Nejraději bych na to šla hned ze začátku září, dokud ještě nejsou žádné chřipky a tak. Nevíš, po kolika jsou stand. pokoje?

reynocek
26. črc 2011

Ahoj, tak já byla s malým na nosní mandli začátkem října 2010. Papír, co si máte s sebou vzít vám, myslím, dají, když se jdete objednat. Pro malého jsem měla oblečení jako na doma ... trička, tepláky, spodní prádlo a nějakou mikinu, raději i 2x náhradní (+ oblečení na cestu, pokud chcete nějaké "hezčí" 🙂) Plínky, vlhčené ubrousky určitě svoje, podložku na přebalování, stejně tak lahvičku a UM. Jídlo jsme nebrali žádné, dávají snídani, oběd, svačinu a večeři (dopolední svačinou už si nejsem jistá). K pití dávají čaj, ale můžeš si přivézt samozřejmě svoje. Hračky jsme moc neměli, jen plyšový polštářek. Je tam jedna místnost (herna) plná hraček, knížek i pastelek. Je tam i televize a DVD přehrávač, tak pokud máte oblíbenou nějakou pohádku, není problém ji tam pustit. My si vezli ještě hygienu, ale pořádně jsme použili jen kartáček na zuby a pastu, protože druhý den po operaci se dítě nesmí koupat, takže jsme to vydrželi s osprchováním už domů. Pustili nás 3 den od příjmu (měli jsme vše bez komplikací). Hlavně musí prckové po operaci pít, na to hodně dohlíží sestry a musíš to i zapisovat, kolik toho vypije. Takže poku dítě nepije normálně z hrnečku, tak vzít nějakou lahvičku nebo něco z čeho je zvyklé pít doma. Já měla taky věci jakoby na doma pro sebe + hygienu. Měla jsem teda naštěstí věci asi taky 2x náhradní. Malý mě po operaci pozvracel, tak jsem se měla do čeho převléknout 🙂 Jinak má jídlo i doprovod a k pití jejich čaj. Není problém si, ale vzít svoje. Pak jsem brala nabíječku na mobil, něco ke čtení nebo zabavení, až bude prcek na sále (abych moc nepřemýšlela, jak se tam má). Ale maminky tam nechají jít s dítětem před opercí až těsně k sálu a buď tam čekají nebo jim řeknou v kolik se mají vrátit, aby byli s dítětem hned po probuzení. Já byla těhotná asi v 8. měsíci. Tak mě mohla jen sjet výtahem k sálům a zpátky mi ho přivezli až na pokoj. Malý po zákroku asi 2 hodiny ještě spal a pak už byl téměř, jakoby mu nic nedělali. Po zákroku se dávají dětem na krk ledové zábaly (v mrazáku na chodbě jsou kostky ledu, které se balí do nemocničního šátku a uvazují se dětem na krk. My byli na "normálním" pokoji. Byli tam dvě dospělé postele, jedna menší dětská a pak dětská postýlka. Nic dalšího mě teď nenapadá ... kdybyste měly ještě nějaký dotaz, písněte.

ladybugie
autor
27. črc 2011

@reynocek ahojky, díky za vyčerpávající odpověď 🙂