Operace nehmatného varlete. Máte zkušenost?

stepulkkkka
22. únor 2012

Ahoj,nemáte někdo zkušenosti s operací nehmatného varlete? Čeká nás operace a doktor říkal,že nevylučuje že se budou muset udělat operace dvě v odstupu dvou měsíců,

kristipa
29. únor 2012

mě přišlo že tohle považují za menší zákrok (jak jsem byla podepsat anestezii tak tak přímo řekli: "kosmetický zákrok". u operace ledviny (pyeloplastiky) už předoperační vyšetření požadovali.

stepulkkkka
autor
1. bře 2012

Uvidím ještě se domluvím s pediatrem,jinak vám holky moc děkuji,člověk si rád o tom s někým promluví.

stepulkkkka
autor
4. bře 2012

Jenže u vás jste věděli, že varlátko tam je,jen bylo potřeba ho stáhnout,my nevíme co nás na sále čeká 😢

haanhobe
4. bře 2012

@stepulkkkka Předoperační vyšetření dělal pediatr - krev, moč. Nastupovali jsme o den dřív, tam jen mu dělali ultrazvuk a nějaké papíry vypsal anesteziolog. Odpoledne před operací jsme dokonce mohli jít i ven na procházku. byli jsme v Ostravě na normální urologii, jen je tam jeden pokoj pro děti. Musím pochválit přístup doktorů, o všem mě informovali, před operací i hned po operaci.

haanhobe
4. bře 2012

V jiné diskuzi jsem nějaké mamince odpovídala na pobyt v nemocnici, tak jsem ti to taky zkopírovala:Byla jsem s 19 měs synem také na malém chir. zákroku, sice ve FN Ostrava, ale alespoň nějaké postřehy. První věc , kterou jsem sebou měla a doporučuji, byl kočárek - sporťák. Posílali nás na nějaké předoper. vyšetření a na chodbách bych se ho natahala. Navíc po operaci jsem ho cca 2 hod. vozila, byl neklidný, tam alespoň usnul.Na oblečení pro sebe něco pohodlného, domácího, malý může také klidně tepláčky, triko.Jinak jsem sebou měla jídlo pro malého, které ty dva dny můžeš uchovat - piškoty, balené croisanty, protože batolecí strava byla stejná jako pro dospělé, žádný jogurt, ovoce. V kuchyňce byla k dispozici varná konvice - tak nebyl problém uvařit si svůj čaj nebo UM. Největší problém byl udržet malého od večera bez jídla a hlavně pití. na operaci šel až v jedenáct dopol. a to už se sápal po kohoutku s vodou, cizím lidem na chodbě po minerálce. My jsme ś druhou maminkou všechno svoje jídlo i pití už večer pořádně schovaly,ať děti nedráždíme, ale stejně to tak malým prckům nevysvětlíš.
Jinak jsem si společně se sestřičkou malého donesla až před operační sál, po operaci mě hned zavolali na pooperační pokoj. Asi každé dítě to snáší jinak, některé po operaci dokáže prospat ještě hodiny, náš brečel a byl k neutišení, i když mě ujištovali, že ho nic nebolí. Cizí prostředí, taková doba bez jídla a pití jistě udělají své.
Ale každopádně si na oddělení zavolej, co ti doporučují a i na ten kočárek je dobré se zeptat.
@stepulkkkka

stepulkkkka
autor
6. bře 2012

Děkuji,nejhorší na tom Brně je že nevím jestli tam budu moc s ním být a nebo chodit na noc na ubytovnu☹

pejullka
15. zář 2013

Ahoj holky, naseho maleho ceka operace v listopau. uz od porodu varle nemel v sourku, na utz neviditelne, Jde na operaci v trisle, pokud ho tam neuvidi, i na laparoskopii. takze budeme vedet doufam hned, jak na tom je,

stepulkkkka
autor
15. zář 2013

Nám to dělali laparoskopicky a to jedno nikde nenašli,jen torzo,takže máme jen jedno.Operace byla v pohodě,žádný komplikace.Měl jít sice na JIP , že se tam malý po narkóze dávají,ale bylo to přes léto a JIP se opravovala tak jsem ho hlídala sama a druhý den jsme šli domů

manenka
10. říj 2013

Zdravím,maminky 🙂 Taky nastupujem s nesestouplým varlátkem 31.10. do Havířovské nemocnice a 1.11. bude zákrok.Už teď jsem z toho na nervy 😨 Snad to malý snese vše ok.Velký strach mám z té narkózy.Nemáte někdo zkušenost s Havířovským dětským oddělením?Škoda,že nám to neudělaj alespoň v Třinci.Tam už to známe a vše by bylo blíž..Snad tam bude v pohodě personál 😒 Ach jo.

stepulkkkka
autor
27. říj 2013

Určitě to dobře zvládnete,děti to snáší líp než maminky,já byla zralá na kolabs,ale malý úplně v pohodě,celou dobu po narkoze ležel a ráno druhý den jsme šli domů.Drřím palečky

pejullka
22. pro 2013

tak to mame taky za sebou, nakonec varle nasly, nikdo to ani necekal. po operaci nechtel spat, dali mu tri davky na spani, tak si ty dve hodiny dosspal, ale byl to horor.

verca222
6. srp 2014

@pejullka ahoj ..nnas to za 2 mesiace caka taky ☹ ako to prebiehalo ?? Ako dlho pred zakrokom nesmie papat ?? Som z toho uplne spatna ☹

pejullka
7. srp 2014

@verca222 nejedl od 6 a šel okolo 11, zvládl to v pohode, až pak pp ty operaci,ale většina děti spí. Buď v klidu, zvládne to lip než ty🙂

verca222
7. srp 2014

@pejullka kdyz on bude mat v tej dobe len 6 mesiacov ☹ jo ja si taky myslim ze on bude statocnejsi ako ja .. 😀 ja som uz řvala den pred tym ako sme mali ist k urologovi 😀