Operace nosní mandle u malých dětí. Co nás čeká?

jankatr
20. říj 2008

Ahojky - dnes nás objednali na vytržení nosních mandlí, ale byl tam docela šrumec tak nám ani pořádně neřekli co nás čeká... - máte to už někdo s dětma za sebou???

vojtisek2007
13. čer 2013
aneta15
13. čer 2013

@vojtisek2007 Dceři brali madli v dubnu, od té doby má trvající zelenou hnusnou rýmu, všechny výtěry jsou ok. Doporučili nám alergologii ale to u nás nepřipadá v úvahu, protože na sebe nenechá sáhnout, v říjnu jde znova pod narkozu tak je máme slíbený. U nás ta nosní mandle neměla absolutně žádný význam, řekla bych, že je to spíš horší

kimby
13. čer 2013

@vojtisek2007 Za nas moc informaci podat nemohu,dcera je dnes 9.den po operaci,zakroku....ale dodrzuji to,ze zadny kolektiv deti 3 tydny (je tedy mimo skolku),po tydnu jsme ji uz vzali ven na prochazku, ale v klidu,zadne radeni kvuli prokrveni,stejne jako zakaz sluneni....na kontrolu jdeme v utery,takze zatim nevim,jak se to zahojilo-hoji.Ale drzi se dobre,zadna ryma apod nepropukla(mela ji v kuse od ledna az do zakroku), hlavne tedy krasne mluvi(nehuhna),slysi dobre,nechrape v noci a nutime ji stale pouzivat nos (dychat pouze nosem+piti brckem apod).....vice info zatim tedy neposkytnu,ale co jsem vsude tak cetla,tak alergie (na pily apod)nemeli souvislost s vyndanim mandle,ale vite,jak to je,vse je tak individualni...drzim palce,at se vse uklidni a nemate dalsi trable!

vojtisek2007
13. čer 2013

@aneta15
@kimby holky děkuju moc za info, za nás teda můžu říct, že nemocnost - rýma,zahlenění,huhňání,chrápání,nedoslýchvost je o 100% lepší,vlastně od těch vánoc moc nezamarodil, takže z toho jsem nadšená, protože dřív měl ATB každý měsíc, dostával injekce pendeponu jak na běžím páse a kde nic tu nic....takže tohle super,jen zase teď ponovu ty alerg.záchvaty....:-( . Po vyndání byl doma 4týdny- bez školky myslím...

dadous
27. srp 2013

@kamhajek taky nas za tyden čeka trhaní mandlí, ale dr mě ujišťovala, že nosní nedorustaj 😕

morgan
27. srp 2013

@dadous nechápu jak o tomhle může doktorka ujišťovat, třeba mému synovi dorostla a na orl v Motole co jsem se bavila s jinýma maminama,tak se mi potvrdilo,že se to prostě občas stává 😝

katenkasemja
21. bře 2015

Ahoj holky, měla bych též dotaz ohledně vyndání nosních mandlí. A nejvíce mě zajímá co může dítě jíst a co ne po té operaci. Pamatuji si jen, že banán nemůže a bramborovou kaši zas jo 🙂
Vše ostatní už sem zapomněla 🙂
A nejvíc by mě zajímalo, po jak dlouhé době po operaci může mezi děti, do školky a tak ... Hlavně proto, že v té době plánujeme dovolenou kterou musíme nahlásit dopředu. Tak bych nerada něco slíbila a hlavně bych nechtěla něco zanedbat u dcery. Dík za rady. 🙂

martina468
21. bře 2015

Ahojky,my byly v roce 2013 v prosinci na mandli s dcerou...Doma jsme měli být týden,my byly 14dní..Nesměla se asi týden koupat v teplé vodě..a pamatuji si že jsme jí asi 3 dny nesměli dávat níc horkého jíst a ni pít..a první dny kašovitou stravu,jedla právě kaše,a třeba i omáčku s těstovinami...přesnídávky...a dokonce se doporučuje zmrzlina

katenkasemja
22. bře 2015

Ahoj Marti, děkuji za odpověď. Já byla s dcerami někdy v min.století :D Takže si to již nepamatuji. No a nyní mi to čeká s třetí dcerou v červnu. Ty výživy, to je fakt. Ty holky jedly, ale maličká nejí ovoce v žádném stavu. Ale už si nepamatuji jestli se smějí jogurty. Jogurty jí, tedy pouze vanilkové a čokoládové 🙂 Není to s ní jednoduché co se stravování týče. Ale omáčky má ráda a těstoviny miluje, tak to by šlo. 🙂 S tím týdnem klidu si mě také potěšila. 🙂

cacenka_d
23. dub 2015

@katenkasemja Akorat jsem dceru objednala a ptala jem se jelikoz 12. 5. ma nastup a18. 5 jedeme na hory, sestra rikalaze to nevadi,problem by pry byl kdyby to byla treba skolkav prirode, ale ze pokud sni budu ja aohlidam si ji tak neni problem. Ja ted resim, ze 3 dny po operaci ma mit vystoupeni s taneckama ze skolky, ale asi to risknem, ty jejich 2 minuty a ona na to pul roku tak trenuje 🙂

terka_85
23. dub 2015

Syn byl v půlce března. Ráno jsme nastoupili do nemocnice, kolem 9hod. šel na zákrok. Trval asi půl hodiny (ještě mu čistili pravé ucho), když ho probudili, tak mi ho přivezli na pokoj, byl po narkoze rozmrzelý, poplakával, ale pak na 2 hodinky usnul. Když se vzbudil nebylo poznat, že byl na nějaké operaci. Zvládl to dobře. Druhý den ráno jsme šli domů. Týden pak nemohl do dětského kolektivu. Jelikož jsem těhotná a tím pádem doma, tak jsem ho dala do školky až za 14 dní. Komplikace žádné neměl.
V září nastoupil do školky a hodně marodil (vždy týden doma, týden ve školce) - klasicky rýma, kašel. Asi 3 týdny po operaci opět chytil rýmu a kašel a ten týden doma, týden ve školce platí stále. Takže si myslím, že nám to moc nepomohlo...

martina468
23. dub 2015

Nám to asi taky moc nepomohlo..dcera je druhým rokem ve školce a furt na kopici..a my na mandli byly v prosinci 2013,a v březnu 2014 jí píchali ucho se zánětem ☹ pak byl klid a ted jedem co 2 týdny rýmu a kašel a furt dokola

lipetra
23. dub 2015

My jsme byli na vyndání nosních mandlí v únoru a od té doby je klid. Byli jsme na odstranění plazmou, sice nás to stálo deset tisíc, ale bylo to rychlé a bezbolestné a nekrvácelo to. A malý si nic nepamatuje. 🙂

yagga
5. kvě 2015

@morgan dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli jste byla na té mandli s ročním dítětem. Jaký byl důvod. Kde jste byly a jak to probíhalo. Nám bylo včera řečeno,že syn 10 měsíců, budemuset na odstranění tak sbírm info děkuji.

katenkasemja
5. kvě 2015

Tý jo, Yagga, takto malinké vás tam ženou :(
Já byla kdysi s dcerami 6 a 3 a to už nám říkali, že ta tříletá je maličká, že musí na Homolku. Proto dnes když jdu opět a nejmladší dceři sou tři, tak sem se hned pídila po Homolce, ale tam to už prý nedělají. Což mě mrzelo. Jedeme tedy do Motola. Tam jsou sic šikovní, přístroje super, ale děsí mě tam ta kvantita ... Tak snad to bude dobré. Zas máme "štěstí" že sme mimopražští. Tenkrát jako "Pražáci" sme měli tu nevýhodu, že to bylo ambulantně a to tam byly hrozné podmínky :( Strašně nerada na to vzpomínám. Nyní jako mimopražští si tam poležíme, tudíž holka bude na pokoji a né v "čekací místnosti"
Ale tebe lituji, že to musíš podnikat s takovým miminkem. Už aby to bylo za námi co ;)
Ostatním děvčatům každopádně moc děkuji a vše si zapisuji 🙂 Mám totiž momentální ztrátu krátkodobé paměti, takže si vedu deníček :D

yagga
5. kvě 2015

@katenkasemja. A jaká je čekací doba teď v motole. Verdikt byl vyřčen včera že se nám to nejspíš nevyhne. Velikost _2-3. Malý má dle mě od půl roku ucpaný nos a rýmu ale nic neodsajem. V noci chrápe a má i pauzy v dýchání. Je vidět že se chce nadechnout ale nejde mu to občas se i budil s šíleným řevem v době kdy měl viditelně trochu rýmu. Dýchá převážně pusinkou a má problém i při jídle. Takže za tři měsíce znovu kontrola pokud něco tak dřív a na podzim na mandli to mu bude tak rok a 4 měsíce... Proto zjišťuji info. .

morgan
5. kvě 2015

@yagga ahoj, důvod byly záněty středního ucha, měl doslova jeden za druhým...byl na tom v Motole...tam ležel ještě několikrát, takže info celkem můžu poskytnout, pokud tě zajímá něco konkrétního....ale ten váš problém je jiný než byl náš, takže ohledně toho asi moc neporadím 🙂

yagga
5. kvě 2015

@morgan Mohu se ještě zeptat na délku pobytu při zákroku,jestli se nějak liší od starších dětí. Zda si zvou dítě na vyšetření. A jak dlouho jste na zákrok čekaly.

morgan
5. kvě 2015

@yagga na tohle jsme čekali asi měsíc. V Motole to probíhá tak, že na ambulanci se neplánuje termín zákroku, mají takový sešit, kde hledají volný termín...den před výkonem se jde na tzv. příjem na ambulanci (předoperační se zajistí u vlastní dětský doktorky), kde sepíšou různý info do papírů a pak se jde na lůžkový oddělení a tam se domluvíš se sestrou, jestli už tam zůstanete nebo přijdete až druhý den ráno (před sedmou), mimopražský většinou už zůstávají, sestry někdy dělají cavyky když chce člověk odjet, přeci jenom je pro ně lepší mít tam dítě už "pod dohledem", ale pokud budeš chtit, tak by vám měli umožnit jet ješte domů (ale tašku radši sebou)....další den teda zákrok ( někdy se na lačno čeká až třeba do oběda což je pro dítě nepříjemný, ale dá se to, je tam herna...) a odpoledne je vizita a pokud je vše ok, tak se jde kolem 16-17,00 domů...takže asi tak 🙂

yagga
5. kvě 2015

@morgan moc děkuji. Jdeme ještě k dětský na poradu co a jak tak uvidíme.

katenkasemja
6. kvě 2015

Yagga, máme to stejné. Dcera špatně spí, špatně jí a bohužel i špatně slyší :(
a v Motole sme byly v březnu a na operaci jdeme v červnu. Mají tam nával.
Jináč nám řekli, že tam budeme 3 dny. Druhý den operace, třetí domů 🙂
Máme zamluvený penzion kousek od Motola, protože není jistota, že tam bude místo i pro mě. 🙂 Jinak je tam k dispozici i ubytovna, ale to sme s díky odmítli :D

cacenka_d
6. kvě 2015

Nas to ceka uz v utery, rano nastup a odpo snad pujdeme domu 🙂

katenkasemja
6. kvě 2015

@morgan
K tomu odjíždění, když ste z Prahy či z blízkého okolí, tak Vás normálně pustí. Není problém. My bydleli v Dobřichovicích a obě dcery sem měla ambulantně. Nyní sme se přestěhovali do Tábora tudíž musíme zůstat ležet v nemocnici.

katenkasemja
6. kvě 2015

@cacenka_d Tý joo, se máte!! Nemůžu se dočkat až to budeme mít za sebou :(

morgan
6. kvě 2015

@katenkasemja a co jsem psala jinýho než že je pustí?

yagga
6. kvě 2015

@katenkasemja. Hm tak to nevím jak by tam byl sám z 95% je kojený a v dohledné době to asi jinak nebude. No uvidíme. Příští týden jdeme k dětský tak jí asi poprosím, pokud mi to nedá sama, o žádanku na orl do motola a uvidíme co oni na to... Je potřeba na objednání do orl ambulance žádanka na vyšetření, asi je to lepší že?

cacenka_d
7. kvě 2015

@katenkasemja Marne teseni, ten zase posun na 2. cervna, samozrejme vcera prisel kasel a zluta nudle 😒

katenkasemja
7. kvě 2015

Yagga na ORL můžeš i bez žádanky. A každopádně když kojíš, tak tě s ním nechají. To se neboj. ;)
Promiň Morgan, nemyslela sem to zle, jen sem to víc rozepsala a označila tě, jako, že ti dávám za pravdu ...
Cacenko Tak to mě mrzí!! Už ste to mohly mít za sebou :( Tohodle se děsně bojím, že nám to také posunou, hodlám dceru už tak 10 dní před operací odtrhnout od kolektivu, aby nic nechytla!!
A kam, že to jdete? Do jaké nemocnice? Já že my máme nástup 1.6. 🙂 V Motole.

cacenka_d
7. kvě 2015

@katenkasemja Na Melnik, abysme odpoledne mohli k babicce a nemuseli spat v nemocnici 🙂 U nas i kdyby mesic tak se neco rozjede navic si to pak holky predaj mezi sebou 2x a je to jedno 🙂

yagga
7. kvě 2015

Tak jsem dneska malého objednala do motola na orl a uvidíme co nám na to poví. Jdeme 18.5 jsem zvědavá...