Operace pupeční kýly u mimi do 1 roku. Dlouho se hojí?

gustinovi
11. lis 2008

Ahojky, toto téma jsem tu nenašla, tak by jsem chtěla nějaké zkušenosti, jeslti s tím někdo máte. Malá má dneska sedm měsíců, už v prvním měsíci se ji udělala pupeční kýla, chodili jsme na dětskou chirurgii, měla to v létě hodně velké, tak jsme to museli lepit, dost se ji to změnšilo, ale od léta žádná změna, pořád má mupk vystouplý a dneska když jsme byli na další kontrole, tak doktor nám řekl, že 15.1. 2009 máme nastoupit ndo nemocnice a 16.1.2009 ji budou pod narkozou operovat. Také nás upozornil na to, že bude mít pupík vystouplá, je mi to líto, ještě u holky. Ale také říkal, že během několika let to může i zapadnout a může ho mít jako ostatní, že je to individuální. Chtěla jsem se tedy poptat, jestli máte někdo zkušenosti s operací pupeční kýly u tak malého miminka, malá v lednu bude mít devět měsíců, jak vám to děti snášeli, jak dlouho se to pak hojí, jestli je po tom i nějaká jizvička apod. prosím napište Vaše zkušenosti. děkuji

mila01
11. lis 2008

Ahoj,nemám sice zkušenosti s operací,naše malá měla také pupeční kýlu,ne nějak velkou,ale pupík byl vypouklý ven.Zvládli jsme to cvičením,rehabilitační mi poradila cvik,jak ten pupíček mačkat a kroužit okolo něj a opravdu nám to zalezlo,Kája má pupík - dolíček a bez zákroku.Já vim,že se tomu zákroku asi nevyhnete,že to má daleko horší,ale zkus se poradit o tom cvičení třeba potom po operaci,aby ho neměla aspoň vystouplý.Někdy je lepší zeptat se na více místech - víc doktorů víc ví. 🙂 Držím palečky - všechno bude dobré,uvidíš. 🙂 🙂 🙂

verano
11. lis 2008

Ahoj, přesně vím jak se teď cítíš a co se ti honí hlavou. Dcera se narodila nedonošená (o 6týdnů dřív), zhruba v 6 týdnech se jí taky objevila pupeční kýla. Nejdříve to bylo tak, že je malá a je naděje na vstřebání jakmile bude sílit břišní svalstvo, ale bohužel se jí hodně zvětšila, lepení nám nepomáhalo a nepomohl ani kýlní pás. V 5měsících jsme byli na konzultaci u dětského chirurga a ten rozhodl o operaci, která byla za 3týdny. Měla jsem hrozný strach, představa, že operují takového drobečka byla pro mě strašná, ale teď jsem ráda, že byla operace takhle brzo. Nepříjemné byly odběry krve před operací, to jsem trpěla s ní. Do nemocnice jsme měly nástup den před operací, ale protože nebylo volno na nadstandardu, tak jsme přijely až v den operace. Nejdříve dostala nějakou premedikaci, pak flexilku do hlavičky a za 1,5hodiny šla na sál. Hodně špatný bylo to, že nesměla jíst ani pít, klasická příprava před operací, malinkému miminku se to hodně těžko vysvětluje ☹ . Operace trvala asi 20min., ale cca hodinu byla na sále na pozorování, po operaci nechtěla vůbec spát a skoro hodinu "prořvala" hlady, měla narkózu pouze přes masku, je to šetrnější a pokud je to možné, tak to tak prý dělají. Po 3hod. jsme mohly zkusit čaj a pak i mlíčko, vše bez problémů a od té doby to byla ta naše hodná veselá holčička, která by ani na žádné operaci nebyla. V úterý byla operace a ve čtvrtek si nás taťka odvezl domů, za 10dní vytahovali stehy. Musela jsem jí týden omezovat překulování na bříško, aby se něco nestalo, ale žádná jiná omezení nebyla. Nevím, co se myslí tím vystouplým pupíčkem, ale Isi má pupíček krásný, teď po 5měsících od operace, je vidět malá jizvička, ale je pravda, že v Liberci, kde jsme byly dělají rovnou plastiku, takže až bude dospělá nebude nic vidět. Operaci děti snášejí velice dobře, mnohem hůř jsou na tom maminky 🙂 . Držím palce a určitě všechno dobře dopadne. Pokud budeš chtít další informace, napiš do IP,taky jsem byla vyděšená, ale čím dřív se odoperuje, tím líp pro ní 🙂 🙂 🙂

sarinkam
12. lis 2008

Tak my jsme byli v 1,5 roce na operaci hydrokely- kyla na varleti. domluvila jsem si predpprijem, tj, ze jsme prvni den prisli, byli jsme prijati, dostali jsme luzko, nejaka formalni nebolestiva vysetreni a v poledne jsme mastili domu. za tento den jsme museli zaplatit jako kdyby jsme tam spali.

Druhy den jsme nastoupili na lacno v pul sedme rano a asi v 10.30 si vzali malyho na sal. beze me. ujistili me ze driv jak za tři hodiny se malej nevzbudi a tak jsem si došla na oběd. Když se pak probral, desne rval, a sestry mu pichly neco proti bolesti a na spani, tak spal az do vecera . mela jsem pro nej nase jidlo ve flaskach, jak je zvyklej. vecer uz řádil s dětma v herně. druhy den nas propustili. nemela jsem zadny nadstandart. nespala jsem tam s nim, pockala jsem az usne a pak jsem jela domu a prijela zas rano. Nebyla to zadna hruza, nejhorsich bylo tech 10 minut co byl po probuzeni nepricetnej, pak v pohode... preji ti at vam to dobre dopadne.. byla to nemocnice v ceskych bud.

megee
12. lis 2008

tak my měly stejnou kýlu jako sarinkam, a malej měl 6 měsíců, operace proběhla v pohodě a Domča už na druhý den lozil a stál v postýlce jako by na žádné operaci nebyl, nervy to byly spíš pro mě protože nesnáším pobyt v nemocnici, no v pátek jme nastoupili a v neděli jeli domů, jizvu má krásnou a hojení trvalo cca. měsíc...

taky přeji at vá to dobře dopadne, a neboj malé děti vše snášejí lépe než my dospělí...

ivulinda
12. lis 2008

gustinovi naše Adélka má taky pupeční kýlu,a taky to měla od 1měsíce,ale malou pupeční kýlu tak nevím co to znamená,jestli to taky pujde dát pryč nebo ne,ale ona to neměla a ani nemá tak vystouplé jako tvoje malá.Takže se dr.zeptám jak tam pujdeme za 2týdeny na 10měsíční kontrolu,ale asi to nic nebude SNAD 😉

agnesska
12. lis 2008

gusti-ničeho se neboj,naše Laura měla od 1 měsíce pupeční kýlu-lepili jsme a nic,tak šla na operaci-je pravda,že teda to doktor nechal až jí byl rok a tři čtvrtě,ale je to malá jednoduchá operace-trvá to cca těch 20 minut-takže žádná dlouhá narkóza-my byli dokonce tak,že jsme ráno přijeli ,v 8 sem s ní šla na sál a hladila jí a mluvila na ni dokud neusnula a hned po operaci mě pustili na pokoj a já tam s ní byla když se probírala z narkózy-1/2 hoďky sme tam ještě zůstali kdyby něco a pak hned vezli malou domů-ten den dospala narkózu a druhý už byla čilá jako rybička 😉
pupíček má trošičku ven-není to prostě důlek dovnitř bříška,ale nic ošklivýho to není-navíc jak nám řekl dr.tělo roste,ale ten pupík už ne,takže v dospělosti to ani nebude znát 😉

vojtisek2007
19. pro 2008

holky náš vojta (22měsíců) má taky pupík trošku ven, ale jen malinko, nikdy mi to nepřislo divný, až tuhle byl na kontrole s pindíkem na urologii a mudr. řekl, že má "drobnou pupeční kýlku" a že by s tím bylo třeba něco dělat - ale naše dětšká mudr nikdy nic neříkala ??? tak co dál ?

terezam22
19. pro 2008

gustinovi taky náš malej má pupeční kýlu.Už 2x jsme byly na kontrole,další za 3měsíce.A pupík má vylezlý ven dost,ale někdy na chvíly opravdu pár vteřin zaleze,nic nám nedoporučila žádný cviky ani přelepování.Kámošky dcera jí měla a sama jí zmizela,ale nějaký čas chodily k dr.na cviky...Záleží podle mě na dr.buď se tím zabývá nebo ne

sooofie
6. bře 2012

Ahoj,moje dcera ,ktere byl rok ,ma kylu se kterou se narodila,ma doktorka o tom vi,ale nikam nas neposlala,rikala ze by jse to melo ztratit samo,ted tu ctu z Vasich diskuzi uplne neco jineho,cvico a operace.Tak nevim zda mam nekam dojit ,aby mi poradil nejaky odbornik 😉

jennyska
8. led 2014

Ahoj @gustinovi @sooofie @terezam22 @vojtisek2007 @agnesska @ivulinda @megee @sarinkam @verano @mila01 a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se se svými zkušenostmi s Kýlou u dětí podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/kyla/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním úplně stejně, jako např. tady ve fóru @gustinovi . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

modrykonik113
22. dub 2014

@mila01 Ahoj, mohla bych poprosit o popis těch cviků jak se dá ten pupíček zase vrátit do původního stavu? Naše malá trpí strašně moc na prdíky a teď paní doktorka zjistila, že se jí tlačí kýla... předem moc děkuju!

deedeedee
31. kvě 2014

Malej ma necely 3 mesice a mame po zakroku. Brrr

terezapetrova
31. kvě 2014

@gustinovi muzu se zeptat jaky je pupicek Tve dcery po operaci kyly? i kdyz vim, ze jsi to resila jiz před několika lety.. Ma sestra na tom byla jako mimco a pak v dospivani a v dospelosti ma trosku vystouply pupik coz ovšem absolutne neubitra na krase jejiho briska spis naopak 🙂

gustinovi
autor
31. kvě 2014

ahojky, dcera ho měla fakt veliký, měla z břicha vystouplého tak 5cm šulinka 🙂 no a ten přebytek kůže ji nezredukovali, naplácali to na pupek, tak to vypadá jak takový hřibeček, chtěli jsme jít s tím na plastiku na kterou má nárok, ale dr. říkali že je to zbytečné dělat, že při těhotenství ji to stejnak vyleze a pak si to bude hradit sama, že máme počkat a popř. po těhotenství pokud bude chtít, si to může pak zdarma udělat

elvis23
5. zář 2016

Ahoj chci se poradit mam uz druhyho kluka ale jeste sem se s timhle nesetkala nebot pupik u něj byl normalni. Ale ted mam dvouměsičního kluka a ma pupik vybouleny a mokva mu to furt. Doktorka nas poslala na chirurgii byly jsme tam a jenom mi řekli čistit furt lihem. Kontrola za čtrnact dni. A ješte nas poslali na ultrazvuk za měsic tam jdem. Jestli pupečnik nema spojeny s močovym měchyřem. Tak mam fakt strach nebot než se vyčura tak breči. Mate někdo nějaky zkušenosti s tim nebot mam fakt strach.

verape
8. lis 2016

@elvis23 Ahoj, mohu se zeptat, jak jste dopadli a jak problém řešili? Mám sedmitýdenního chlapečka se stejným problémem - vyboulený pupík, chirurgie, čištění, za měsíc ultrazvuk kvůli případnému propojení močového měchýře s pupíkem. Řekli nám, že to se případně řeší operací. Příliš informací na netu najít nemohu. Díky.