Operace ucha - hrozba ohluchnutí. Co mám čekat?

esuska
5. čer 2012

Ahoj všem, poprosila bych holčiny, co mají nějakou zkušenost o radu a hlavně informace. Máme čerstvou info - syn trpí od mala na záněty středního ucha, někdy se píchalo častěji pouze rozkapávalo a ve 95% to bylo ucho levé. V neděli jsme opět jeli na pohotovost do Motola, opět s levým ouškem. Byl tam MuDr. Sýba - malého zkoumal cca hodinu, vším možným, pak mlčel mlčel a nakonec prohlásil, že to ucho je v dezolátním stavu a že to vidí pouze na operaci, jinak je tu reálná hrozba ohluchnutí. Objednal nás k docentu Kabelkovii nebo tam bude asistentka Fischerová. Jdem na konzultaci koncem června. Co mám čekat!!! Prý pokud ho budou operovat tak máme čekat měsíční hospitalizaci. Jsem hotová, je mi líto kulíška, navíc je to prej něco náročného ptž by ho operovali pouze ti dva jmenovaní, že jen oni tyto operace provádějí. Prosím Vás, máte některá zkušenost jednak o co asi by se jednalo, jak dlouho bychom byli v té nemocnici, osobní zkušenost s lékaři, no prostě cokoliv!!!! Moc děkuju.

esuska
autor
14. čer 2012

Opravdu tu není nikdo, kdo má podobnou zkušenost ☹

elvira
15. čer 2012

Já mám za sebou operaci pro časté záněty středního ucha. Měla jsem nějaké hnisavé ložisko až na kost, takže mi ubírali i kousek kosti. Jedna operace byla seshora - jakoby od horní části lalůčku, druhá vnitřkem.
Jedna hospitalizace téměř 3 měsíce - podle hojení atd., druhá asi 14 dní.
Je to nějakých 20 let, je možné že všechno už je jinak...
Ale - od operace žádné záněty, slyším téměř normálně - až na slabé odchylky, jen se mi do ucha nesmí dostat voda.
Asi jsem Ti moc nepomohla...
Ale i tak - držte se, a ať to dobře dopadne. 🙂

esuska
autor
15. čer 2012

@elvira, pomohla jsi mi 🙂 , už jen tím, že mám aspoň představu jak dlouho třeba bude malej " mimo". Každý s kým jsem mluvila tvrdí, že to není, že ho odoperujou a druhej den domů, že ucho má v sobě různá centra - polykání, tlaky, ..... tak prý proto je ta hospitalizace delší. Je ale taky pravda, že všichni co mi to vyprávěli prodělali operaci před více jak 10 - 15 lety.

janjezevec
3. srp 2012

Pekny vecer! Ja jsem si zazila neco podobneho. Sla jsem s nasi Janickou ze zanetu do zanetu, porad nam pichali usi, az nas v noci na pohotovosti vysetril MUDr. Syba. Po dukladnem vysetreni se take odmlcel a pak nam do podrobna vysvetlil, ze problem s tou trubici co jde z ucha do nosu. Meli jsme pry bubinek v dramatickem stavu. Odeslal nas take k panu docentovi nebo pani asistence. Dostali jsme se k panu docentovi, ten nám sdelil to same a rekl, ze nam Dr. Syba zachranil usi, protoze jsme prisli v hodine 12. Do 3 mesicu jsme meli operaci, byli jme v nemocnici 10 dni a mame nejakou chrupavku pod jednim bubinkem. Jeste nas cek operace na druhem uchu a profukujeme s balonkem.
Dr. Syba ma velmi sverazny humor, ale diky nemu a panu docentovi Janicka slysi jako jine deti. Chodime jednou za pul roku na kontroly.