Ozdravovna, máte zkušenost?

mamucha2
5. bře 2012

Milé maminky máte zkušenosti s ozdravným pobytem v ozdravovně? Nemyslím tím, ale lázně. Doktorka nám je doporučila kvůli častým zánětům v dýchacích cestách. Slyšela jsem hodně chválu na Ozdravovnu v Bedřichově, Špindlerův Mlýn.

fotrik_80
Autor odpověď smazal
Zobraz
fotrik_80
Autor odpověď smazal
Zobraz
fotrik_80
Autor odpověď smazal
Zobraz
evulien
19. zář 2013

Zdravím všechny maminky které se chystají do ozdravovny. Moje zkušenost s ní byla ostrašující. žádné procedury ani inhalace zde neprobíhaly,po celou dobu pobytu s dcerou která je astmatik a má časté respirační nemoci jsem musela chodit na procházky já. Ještě navíc jídlo co nám vařili s spíše častěji nedalo jíst,takže mi tam dcera ještě stihla zhubnout. Za malou jsem platila regulační poplatek a já za sebe 4OO kč. Za tu cenu to opravdu nestálo za nic. Nevím jak je to jinde ale toto se týká ozdravovny v Peci pod Sněžkou. Takže moc nedoporučuji.

kopretina77
3. říj 2013

Dcera i syn byli v ozdravovně několikrát a byli spokojení,ale je pravda,že už byli starší,takže tam byli sami.

olasek
2. dub 2016

Ahojda mamči, oživuji téma..... současně je to pro nás aktuální otázka - v červnu se chystáme do Dětské ozdravovny v Bedřichově ve Špindlu. Jedu s dětmi 3,5 roku a 1,5 roku. Ráda bych se zeptala někoho, kdo tam v poslední době byl na nějaké typy, co vzít s sebou, co je naopak zbytečné brát, jaký pokoj zvolit (mají výběr) a třeba nějaké typy na výlety, které by se daly absolvovat s kočárkem a pěšky s malým dítětem..... za jakékoliv rady a zkušenosti budu vděčná 😵 😵 😵 .... děkuji!

olasek
2. dub 2016

Prosím o info 🙂

olasek
3. dub 2016

opravdu nikdo?

olasek
12. črc 2016

Mamči, máme za sebou ozdravný pobyt v Bedřichově ve Špindlu. Moc jsme si to užili. Pokud byste někdo potřeboval nějaké informace před odjezdem tak mě neváhejte kontaktovat. Ráda se podělím o zkušenosti 😀
PS: Cílem horské ozdravovny je především klimatoterapie - tj. pobyt na horském čerstvém vzduchu, nikoliv procedury - to je záležitost lázní. Lázně hradí pojišťovna i doprovodu tj. rodiči, který je tam s dítětem, ozdravovnu si hradí doprovod sám. Jen pro info pro ty, kteří jsou touto "problematikou nepolíbení", aby nebyli v šoku jako Evulien výše ( příspěvek z roku 2013 ) 😀

majcam
20. únor 2017

@olasek jee můžu se zeptat procedury tam nejsou teda žádné? Byla nám doporučena ozdravovna vybrala. Jsem Bedřichov ,ale stále si nejsem jista a to tam za sebe ještě nechám majlant😉

olasek
20. únor 2017

@majcam nene, procedury jako takové nejsou opravdu žádné. Jen ráno jsou pravidelně inhalace a to je na vás, jestli budete chtít docházet, dopoledne ( pokud dítko není ve školce - školka je při ozdravovně ve vedlejší budově ) tak je 30 minutové cvičení. Pokud budete chtít tak můžete jít plavat pod kopec do Vojenské ozdravovny - dostanete slevovou kartu. Jinak opravdu jen pobyt venku..... a kdy se chystáte? My v květnu....

majcam
20. únor 2017

@olasek děkuji za rychlou odpověď, chtěla jsem jet v dubnu ,ale samozřejmě chodim do práce ,tak pořád zvažuji jestli teda to bude mít nějakou cenu tam jezdit,jako kdyby to malé pomohlo tak o tom žádná, to mě vyjde stejně moře😆

olasek
20. únor 2017

@majcam my byli loni poprvé a musím říct, že od té doby do dneška žádná nemoc....ani laryngitida se už neopakovala a to na ni trpěl malý často. Jestli tomu přispěla ozdravovna jen z desetiny tak jsem nadšená. Každopádně to zvažte..... já už jsem 5 let doma s dětmi a za každý zpestření jsem ráda a ozdravovna je 21 dní pobytu all inclusive - žádný vaření, uklízení! Jediná starost je vrátit se z venku včas na jídlo....pro mě neskutečný relax 🙂 🙂 🙂

liliana77
18. pro 2017

@olasek Muzu se zeptat,jak vari? Jestli je dostatek ovoce zeleniny,co se podava k snidani? obedu,veceri? Doufam,ze ne uzeniny,tavene syry,sladke mlecnd vyrobky,sladkosti atd...Moc dekuji!

olasek
19. pro 2017

Hezky den, vari dobre. Pro deti - vystrida se behem tech tri tydnu vsechno - sladka jidla, omacky i zeleninove salaty. K snidani vetsinou pecivo - maslo, dzem, med, cerealie, syr, sunka, k dopoled

fotrik_80
21. led 2018

Pěkný den, my byli se synem (7) a dcerou (5) v ozdravovně loni v březnu a už máme podanou přihlášku na letošek. Také jsem dlouho váhal, jestli vůbec podobný pobyt absolvovat, nakonec mě přesvědčila kamarádka, která v Bedřichově byla už několikrát. Ukazovala mi fotky a bylo vidět jak si to tam užívali. Jen mi připadalo, že ty pokoje jsou sice pěkné, ale marně jsem hledal na pokojích sociální zařízení. I přesto jsme se rozhodli, že pojedeme. První šok byl, když nám ukázali pokoj. Sice menší, ale krásnej dvojlůžáček, vlastní sociálka, wifi, TV se spoustou pohádek a filmů 🙂 To hned musel syn zkontrolovat 🙂 Interiéry nové, všechny pokoje stejně zařízené. Až pak jsem se od pana ředitele dozvěděl, že na konci roku 2015 dělali kompletní rekonstrukci a do té doby, měli sociálky společné na patře. Lepší pokoje s vlastní sociálkou byly na spodních objektech, které sloužily přímo jako ubytování pro pacienty s doprovodem. Kamarádka tak zažila ještě starý stav. Takže ubytování perfektní, personál hrozně ochotný, sestřičky milé. Co se týká programu pro děti .. školní děti navštěvují dopoledne školu, cca 100m od hlavní budovy, předškolní děti mají zařízenou školku (dětský koutek) přímo na hlavní budově. Takže jedno dítě do školy, dcera do dětského koutku. Každý všední den dopoledne cvičení a inhalace, když jsme chtěli na lyže, či na výlet nebyl problém, prostě nás omluvili. Ten přístup se mi líbil .. žádné násilí. Chcete inhalovat, cvičit .. není problém, chcete na lyže, je to nejlepší cvičení a inhalace v jednom 🙂 Pohoda klid. Paní pradlena nám v případě potřeby vyprala, jídlo super. Neschopenku jsem nepotřeboval, ale manželce, se kterou jsme se střídali, ji vystavila paní doktorka v ozdravovně. Bál jsem se toho, ale opravdu mohu jen doporučit. Děti byly také nadšené, o ozdravovně jsme slyšeli ještě půl roku 🙂 Panem ředitelem jsem byl poučen, že ozdravovny jsou v celé ČR pouze čtyři. Špindlerův Mlýn - Bedřichov, pak ještě jedna ve Svatém Petru, v Peci pod Sněžkou a v Království u Dvora. Co jsem slyšel od zkušenějších mamin ... všude to bylo fajn, ale Bedřichov je nejlepší. To neumím posoudit, protože jsme podle všeho trefili to nejlepší, hned na poprvé 🙂 Je vidět, že se tam poslední dobou hodně investovalo, pan ředitel je hrozně akční, i když mi říkal, že brzo skončí v Bohnicích 🙂 Teď se podle jejich facebooku dokončuje rekonstrukce i posledního objektu, kde měli poslední 3 pokoje se společnou sociálkou a teď už by měli mít pokoje komplet rekonstruované.

olasek
21. led 2018

@fotrik_80 🙂 pridejte si ozdravovnu, pokud jeste nemate, na facebooku. Pan reditel se deli o novinky, sdili fotky.... budete stale "in". Letos pojedeme potreti. Je to tam uplne nejlepsi a vsem, kdo se rozhoduji tak vrele doporucuji.