Pásový opar u pětiletého dítěte, máte zkušenost?

misellll
20. kvě 2014

Dobrý den,dceři bude v červenci pět let.Zhruba kolem druhého roka se objevilo dceři u podpaždí bolák.Bylo to v létě a tak jsem si myslela,že se jedná o štípnutí.Bohužel do tří dnů se dceři objevili v pusince afty a byli jsme nuceny zůstat v nemocnici,vzhledem k malému příjmu tekutin,vysokým horečkám.Pupen vu podpaždí byl diagnostikován jako opar.Zůstala po něm mpěkná jizva.Dostávala antivirotika.Včera večer jsem si všimla ,že má dcera na stejném místě-tedy jizvě počínající opar.Místo bylo zarudlé a na něm bylo několi maličkých puchýřků.Dnes ránno jsem byla u obvodního lékaře a ten oznámil,že se jedná o pásový opar.Nasadil antivirotika zorfax.Malá je naštěstí zatím bez teplot,je živá zatím jí to jen svědí.Od včerejška se to celkem rozlezlo a papulky jsou již více naplněné.Na netu jsem se dočetla,že u takto malého dítěte je pásový opar celkem rarita.A taky,že ho způsobuje stejný vir jako plané neštovice.Které malá prodělala letost v unoru.Což znamená tři měsíce zpět.Taky jsem se dočetla,že pásový opar může chytnou člověk až po prodělání právě neštovic.Jenže jak jsem již psala,malá měla opar na tom samém místě jíž ve dvouch letech,ještě před tím než neštovice prodělala.To by znamenalo,že to pásový opar být nemohl.Ráda bych,kdyby mi napsal někdo¨,kdo s tím má zkušenosti trošku se v tom ztrácím,mám celkem starch.Vím,že pásový opar není žádná legrace.Myslíte si,že by nyní jeho výsev mohl souviset s těmi nedávnými neštovicemi.Jsem na prášky,pořád něco.Děkuji za jakékoliv info,či zkušenosti.

petrajurinova
20. kvě 2014

@misellll opar (herpes) je něco jiného než pásový opar a má to i jiný původ. Jednoduchý opar (herpes) je projevem nákazy Herpes simplex virem, kdežto pásový opar je způsobený virem Varicela. Jestli se pásový opar objevil u takhle malého dítěte, je teda skoro zázrak, ale i takové věci se dějí. To že je projev onemocnění na stejném místě, kde byl před několika lety jednoduchý opar je jen náhoda. Obě onemocnění spolu nemají souvislost. S neštovicemi pásový opar souviset může - je to přece jen stejný tip viru.

misellll
autor
20. kvě 2014

@petrajurinova moc děkuji za info,nejde mi do hlavy z čeho tak lékař,ale usuzuje,že se zkutečně jedná o pásový opar,pochopila jsem ho tak,že jakýkoliv opar na těle je pásový.Kde může brát tu jistotu,že se nejedná o ten herpes simlex-tedy opar normální,který se prý taky může vyskytnout po těle

misellll
autor
20. kvě 2014

@petrajurinova :bohužel jsem se ho na to v tom šoku nezeptala.Ted tam už není a od zítřka má dovolenou.Tak se snažím zjistit co nejvíce,alespoň po netu

milada2
20. kvě 2014

@misellll Chapu, ze jsi nervni ☹ Rady pisou, ze ten herpes simplex se muze vyskytnout kdekoliv na kuzi http://cs.m.wikipedia.org/wiki/Herpes_simplex_v... Takze na tele muze byt i "obycejny" opar, me jen pasovy

milada2
20. kvě 2014

@misellll To uz jsi vlastne psala, jsem tele 🙂 Ja myslim, ze doktori kolikrat nevedi. Manzel mel dvakrat stejny opar na oku, jednou mu tvrdili, ze je normalni, jednou, ze je pasovy. Co zkusit malou objednat na imunologii, tam jsou na to odbornici. Nebo na koznim... Drzim pesti.

petrajurinova
20. kvě 2014

@misellll jestli je to víc jako by malých puchýřků u sebe (vytvářejí něco co by při velké fantazii mohlo připomínat červený pásek), tak to může ten pásový opar být. Jednoduchý opar, by byl jeden poměrně ohraničený bolák.

petrajurinova
20. kvě 2014

a dělal aspoň doktor krevní test na viry? To by mu řeklo určitě jasněji, než pohled pouhým okem, co to je.

misellll
autor
20. kvě 2014

@milada2:děkuji moc za info,uklidnuji se tím,že malá je zatím bez obtíží.Taky si právě říkám,že jen tak do oka posoudit.Nevím,nevím,kodr když všude čtu,že udětí je to rarita,když se objeví.@petrajurinova:není to vysloveně pás,ale seskupení více maličkých puchýřků a okolí je zarudlé spíš je to ohraničené a dokola 😲 To mě právě celkem udivuje,,že neuděla žádné testy na viry,proto také celkem doufám v to,že se jedná pouze o normální opar.Každopádně jsem ráda,že jí pro jistotu dal ten zovirax.Já jsem jí na vlastní popud zakoupila ještě vitamín B,snad tím nic nazkazím.Vlastně mi vůbec nic neřekl,já se zapomněla zeptat zda se smí i malá koupat 😲 Dcear měla v neděli odjed na školku v přírodě je mi jasné,že s tím se může rozloučit,to bude ještě pláče až jí to budu muset říct ☹ ach jo

misellll
autor
20. kvě 2014

@petrajurinova špatně jsem vás označila v přízpěvku 🙂

misellll
autor
20. kvě 2014

omlouvám se za ty překlepy,malá mi vylila do klávesnice pití,takže blbne a já to moc nesleduji ,co píši 😀

milada2
20. kvě 2014

@misellll Aaach jo, prdelka mala... B komplex je na opary super! Nekoupala bych, jen sprchovala. A jestli ma mala zovirax v tabletach, treba bude do nedele o.k. 😉

misellll
autor
20. kvě 2014

@milada2:moooooooc děkuji je,fajn že někdo poradí,nebo řekne své zkušenosti.Já jsem staršnej plašan pokud jde o malou.Sama chodim do práce se čtyřicítkama,ale jakmile je malé něco jsem hotová.Akorád nevím,jak ten B komplex dávkovat,v lékárně mi řekla slečna,že tři denně na krabičce je však uvedeno jeden denně,tak abych jí nepředávkovala.Taky doufám,že ten zovirax zabere.Jiank s tou školkou v přírodě se asi můžeme rozloučit stoprocentně protožže mi doktor řekl,že máme příjt za deset dní na kontrolu.A hlavně by mi musel podepsat bezinfekčnost,což dle mého neudělá,když mi jasně řekl,že ani po týdnu by malou na tu školku nepouštěl:(Ale zas to je to nejmenší,hlavně aby byla prdka v pořádku.Děkuji ti ještě jednou moc a moc 🙂