Pátá nemoc u batolat je podobná šesté? Zmizí vyrážka?

alti
14. čer 2010

Ahojky, toto téma jsem nenašla a dneska od lékařky jsme odcházeli s diagnozou páté nemoci. ☹ Asi je dost podobná tzv. šesté nemoci jen se dělá vyrážka na tváři v podobě motýla nebo čtyřlístku!? 😒 U nás začala 3 denníma vysokýma horečkama kolem 40 stupňů a po nich se začala tvořit vyrážka (u nás nesvědící) nejdříve na obličeji a rukách, později přešla na nožičky a nakonec na trup a krk. Po výsevu už dítě prý není infekční a získává celoživotní imunitu. Ke všemu se přidal kašel a rýma. Zajímalo by mě jak to probíhalo u vás a kdy vyrážka úpně zmizela a taky zda ještě někdo v rodině tuto nemoc od dítěte dostal. Mám ještě 14 letou dceru, která tuto nemoc ještě neměla a já bohužel taky ne. Takže čekáme prý až 18 dní než to u nás začne nanovo! 🙄
Díky za informace.

heliik
28. črc 2010

Ahojky, tak mi máme také 5.nemoc za sebou, to je taky to jediné co Týnka měla.. Začalo to přesně jako u vás vysoké horečky trvaly 3 dny a pak se osypala.. Rýmu a kašel jsme nedostaly, a nikdo jiný tu nemoc taky neměl.. Po tom co jí zmizela yrážka, už vše v pohodě🙂