Pátá - šestá nemoc, máte zkušenost?

jarunkaxyz1
22. kvě 2014

Zdravím všechny maminky! Chtěla bych se zeptat Vás, co máte zkušenost s těmito dětskými nemocemi, nevíte, jak dlouho má dítě oslabenou imunitu? Jedná se mi o to, že 5ti letý syn měl v minulém týdnu některou z těchto nemocí (lékaři přesně nevěděli, o kterou se jedná - ale buď pátá nebo šestá). Nyní tento týden je doma v rekonvalescenci a od dalšího týdne by měl jít do školky. Jenže - v sobotu 31.5. ho čeká divadlo a mám trochu strach....vím, že od pondělí už jde do školky mezi děti, ale divadlo mi přijde ještě horší......Moc díky za info a názory!

jarunkaxyz1
autor
22. kvě 2014

nikdo nic? 😉

elisav
22. kvě 2014

Ahojky, já bych se toho už nebála. Naše dcera měla šestou nemoc v sedmi měsících a vycházelo nám to podobně - týden nemoci, týden klid doma a pak jsme odjížděli na dovolenou s kupou kamarádů a v pohodě.
Myslím, že nejvíc bacilů lítá ve školce. Aspoň se to pořád říká.

speedygon
23. kvě 2014

Ahoj, dítko je infekční pouze v době výsevu, potom již ne a omezení jsme potom již žádná neměli, takže bych se tolik nebála. Bacila může lapnout kdekoliv a kdykoliv, pro posílení imunity podávej třeba echinaceové kapičky.
Doktoři nevěděli, zda má 5. či 6.? Vždyť vyrážka je u každé z nich někde jinde. Kde byl malý osypaný?

olasek
23. kvě 2014

Ahoj, syn měl ve 14.měsících - klasický průběh 6.nemoci. Infekční je prý pouze v době výsevu. Nezaznamenala jsem, že by měl po té nějak sníženou imunitu. Fungovali jsme úplně normálně....pár dní po nemoci ještě doma a pak hurá do normálu.

avantgarda
3. čer 2014

Syn měl pátou/šestou nemoc v 9-ti měsících. Průběh byl rychlý - 2 dny horečky, pak 2 dny vyrážka a pak bez příznaků. Mezi děti jsme s ním nechodili asi týden a pak už bez omezení. Celkem rychle se z toho zotavil.