Pes equinovarus a tenotomie, jak jste spokojeni?

stazina
10. dub 2013

Ahoj , ráda bych si psala s někým, kdo má dítě s touto vadou nožiček..ráda bych věděla, jak jste spokojoní s léčbou, s postupem, s dlahama..zda některé vaše dítko podstoupilo tenatomii atd...je toho hodně, co lze probrat.
Můj syn má tuto vadu a momentálně čekáme na termín tenatomie na Bulovce. zajímá mě,jak to rpobíhá, vaše zkušenosti, jak vaše dítě snášelo v pozdějším věu sádry atd...zkrátka, pojdme si to všechno ulehčit a popovídat o tom🙂Díky🙂

natykata
15. říj 2014

@stazina ahoj. Nu,nám operace trochu pomohla,doktor pak řikal, že víc už se dělat nedá,pokud se nenarovnají i prsty sami,tak až přestane růst,tak se budou muset,,srovnat kosti" na své místo....,ale představ si,že ta koza si v srpnu zlomila nohu,stehenní kost,takže měla sádru až do pasu a měsíc ležela,nu a teď mi tu nohu co měla zlomenou vtáčí dovnitř celou :-O v pátek máme kontrolu...

evitaa
15. říj 2014

My máme 14 měsíců a žádnou operaci jsme neprodělali. Na noc má nosit dlahy, ale dáváme nepravidelně. Palec vtáčí dovnitř a šmajdá (špičky k sobě). Já také tak chodila a žádný PEC jsem neměla 🙂 Prosím, jak cvičíte?

stazina
autor
16. říj 2014

@macawild Ahoj , tak to je rychlost teda, svAKRÁT TENATOMII?Jako 2 krát obě nožky?A co je to dorzální uvolnění? Malému jsou tři roky, na tenatomii byl v roce a půl, A doktroka Frydrychová je jehoošetřující doktorka...vadí mi , že má hodně pacientů a pak sinepamatuje, co nám říkala, ale jinak je příjemná a šikovná

@terez89 Ahoj, co je to prosím MC kay?A kam chodíte vy?
@micka1 a tu ortézku měl na spaní? Jak dlouho nosil dlahy? díky za odpověd🙂
Já ted Martasovi mažu nohy Ibalginovou mastí a fakt spí líp, třeba až k ránu si stežuje, že ho to bolí, ale jiank teda sem ráda, že to zabralo...i když...proč ho to tak bolí?no,uvidíme, co bue dál

terez89
16. říj 2014

@stazina Jedná se o radikální (subtalární) uvolnění všech zkrácených struktur a správné sesazení patologicky orientovaných kůstek... My jezdíme do FN Olomouc k MUDr. Kamínkovi. Teď už tam jezdíme jen co půl roku 🙂

macawild
16. říj 2014

Ano dvakrat tenotomii obou nozek...jednou klasika po skonceni sadrovani ve 3 mes a podruhy v 10 mes, ale to bylo danny komplikacema pri lecbe, kdy jsme kvuli operaci kycle pres 3 mesice nemohli nosit dlahy na PECky a tak se nam to hned zhorsilo.
Za Frydrychovou budte radi, dle mne je z Bulovky nejlepsi a to mame zkusenosti se vsema...zacinali jsme u Buriana a ted jsme u Chomiaka a i Ostadala jsme "meli tu cest potkat"

macawild
16. říj 2014

Holky co cvicite? Klasicky protahovani achilovek, protahovani chodidel a stimulace svalu na vnejsim kotniku...jeste neco k tomu? Diky

micka1
16. říj 2014

@stazina dlahy měl na noc od roku kdy byl na operaci asi tak do 5 let. měli jsem mezi tím nějaké přestávky kdy to nemusel mít. Teď ho někdy noha bolí a stežuje si hlavně v noci. Tak mastíme voltarenem. V noci mastím většinou indulonou a hned usne. Občas mě příjde že ho ta noha ani tak nebolí abychom dávali nějakou mastičku.
🙂

stazina
autor
16. říj 2014

@macawild To si teda taky ,,užíváte" , vid?A už je to dobré s tou kyčlí?Jinak, Já jsem s ním cvičila ze začáku Vojtovku, po tenatomii v roce a půl mi reh. sestra ukázal ajen takový protahování.takže mu nohu protahuju, masíruju, jako by,,rovnám" do té polohy, co by mě mít. Taky říkala, že je dobré ,aby dítě chodilo v písku naboso a po kamínkách.
@micka1 hm..do 5 ti let...já se tak těšila, kdžy říkali že tak do tří let, ale taky to vidím, že to bude na dýl...ale nejde o život, musíme to vydržet, nohy se srovnají , jsou nemoci, které se jen tak,,snadno " nevřeší...

evca09
19. říj 2014

@stazina Ahoj, klukovi jsou 3 roky, před měsícem jsme byli na kontrole na Bulovce a nožičky máme v pořádku. Tak jsem ráda. Ve 3 měsících jsme měli nohy v sádře a pak jsme dostali ty botičky, které jsme opravdu dodržovali a máme zatím nohy v pořádku. Ani na té operaci jsme nebyli. Tak Vám držím palce, ať to všechno dobře dopadne.

veronikadaniel
31. bře 2016

Dobrý den, ráda bych všechny pozvala na sraz rodičů a dětí s vadou PEC, který se bude konat ve středu republiky 21.5.2016 v hotelu Renospond v obci Zderaz u Vysokého Mýta. Více informací a přihláška je k dispozici na www.achilleus.cz 🙂