Píská při dýchání a má kašel. Sirup Lontermin nezabral

aaabbbc
11. bře 2010

ahoj maminy, dostali jsme sirup LONTERMIN NA ROZŠÍŘRNÍ CÉV, ALE ŽÁDNÁ ZMĚNA. DÁVALA HO NĚKTERÁ Z VÁS?

momin
11. bře 2010

Ma takovy davivy kasel? Kdy jdete na kontrolu?

berenika39
11. bře 2010

ahojky, máš nemocnýho prcka, to je mi líto a hlavně at se dáte brzo do pořádku. jenom jsem ti chtěla napsat, aby ses třeba i po telefonu na všechno vyptala vašeho lékaře, asi to není jen "rýmička", průdušky jsou prevít. Ale bud opatrná s těmi léky, tady na koníku je to jen o tom, že někdo napíše SVOJI zkušenost, s VLASTNÍM dítětem, to se nedá aplikovat na Adámka. Každý dítě reaguje na stejný lék jinak, navíc kombinace léků může napáchat neskutečný problémy. Včera ses tu ptala na promethrazin, tak jsem ráda, že jsi to nedala.
Sirup, který máte, se dávkuje 1ml na 4kg váhy dítěte, tzn.že pokud malý váží třeba 5-6 kilo, nevím? - tak mu můžeš dát jen tu minimální dávku, 1ml je strašně malé množství, určitě tam je nějaký dávkovač. Tak opatrně 😉 😉 😉. Navíc to není lék pro kojence, miminka...ale pokud vám ho dal lékař, ví, co dělá.
Jinak třebas na www.lékárna.cz je vyhledávač, tam si napíšeš název léku a dočteš se o něm. Je to v podstatě příbalový leták, ale ten se někdy vyhodí a co potom.
Moc držím palce a udravte se rychle.

aaabbbc
autor
11. bře 2010

PRÁVĚ PÍŠOU,1 ML NA 4 KG VÁHY, A MÁM DÁVAT JEN o,7 ML, PŘITOM MÁ 7,5 KG, TAK TO ASI BLBĚ SPOČÍTALA.

berenika39
11. bře 2010

ne, nespočítala to blbě, to dávkování je pro děti třeba 4-5 leté, které už váží třeba 15 a víc kilo, normálně jedí a jejich těíčko si umí už poradit se zpracováním všelijaké chemie....lontermin není lék první volby pro kojence a batolata, tříměsíční prcek nezná nic než mléko, proto i ta plná dávka určená vělkému dítěti by pro něj mohla být moc. proto ti řekli dát ještě nižší dávku....
Psala jsem, zeptej se mudry 😉 😉, ona to nespočítala blbě, ví co dělá a hlavně ta její doporučení nezpochybňuj, neměň, u léků to není sranda.
Prostě kojenec není 6ti letý dítě. Proto ještě nižší dávka než doporučená.

aaabbbc
autor
11. bře 2010

MOC DÍKY. NEZVÝŠILA BYCH TO SAMA, TO BYCH NEUDĚLALA. SNAD TO ZABERE. MOC DÍKY 😀

berenika39
11. bře 2010

nemáš zač, já vím, jak se máma bojí o nemocný prtě, zvlášt když je ještě malý miminečko, ale s lékama opatrně, pro jejich nevyvinutej organismus je to nálož a tady bych zrovna lékařům věřila, něco jiného je, když ti bude mudra hlásit, abys dala 150ml příkrmu a ty dáš 200ml, protože má hlad 😉 😉 😉 .

moda08
11. bře 2010

ahoj,
my jsme tento sirup dávali před vánocema, taky mu chraptilo na průduškách a zabral krásně a hlavně rychle 🙂

aaabbbc
autor
11. bře 2010

maminy moc díky....