Plané neštovice. Jak dlouhá je inkubační doba?

lucisa
16. led 2007

Dcera chodí do školky rok a půl a za celou tu dobu jsem netrpělivě čekala, až se u nich objeví plané neštovice, aby si je odbyla ona i mladší dcera, dokud jsem na mateřské.
V pondělí jim přímo ze třídy odvážela jedna maminka syna, který byl ráno ještě v pořádku a během dopoledne se osypal.
Ale teď, když to přišlo, nějak jsem si uvědomila, že ani netuším, jak dlouhá je inkubační doba a kdy by se nemoc projevila, jaký má průběh, jak dlouho se léčí, jak to přesně vypadá (dcerka mi tvrdila, že si Kubík myslel, že ho poštípal komár)?
Měla jste s tím některá v poslední době zkušenost a něco mi poradila? Moc děkuju.

titkovamiriam
27. kvě 2007

ja som von chodila a hlavne v lete , lepsie sa to vyhadze von,nebezpecny je chlad,moze sa to vyhadzovanie zastavit a potom su komplikacie 😕

janka1
27. kvě 2007

ake komplikacie mozu nastat 😕

titkovamiriam
27. kvě 2007

vysoke teploty a zevraj sa to moze vyhadzat aj do vnutra organizmu 😔

janka1
27. kvě 2007

to fakt, no super ☹
a je niekde nejaky clanok o tom , lebo ja som nikde nic nenasla a vsemozne sa snazim presvedcit svagrinu nech maly je doma a nie vonku ale ona vzdy choroby svojich deti berie na lahku vahu 🙄

titkovamiriam
27. kvě 2007

clanok to neviem.aby sa to raz svagrinej nevypomstilo-reumaticka horucka ked nieco nevylezia a su nasledky na cely zivot .Ako su velke deti?

janka1
27. kvě 2007

ved prave ja sa nato nemozem pozerat ma deti chore kazdy mesiac postupne po jednom a ani hodinu nelezia ani ked teploty ci horucky maju strasne 😠 ma tri 7rokokv,3roky 1rok...keby nebyvali tak blizko a nevidela som to tak kaslem nato, ale vzdy su chori a vzdy su vonku a prestav si ze teraz este aj ten najstarsi s tymi kiahnami v piatok vecer ich dostal a mal aj horucky a vcera bol noiemalne von s tym, ze ved on uz nema teplotu...blazniva zenska , nema rozum 😠 ☹ ale mi je luto tych deti

titkovamiriam
27. kvě 2007

to je nezodpovedne 😠 ,ved im moze ublizit na cely zivot.Moji starsi ked sa citia zle tak ich necham doma ved sa skola nezruti a ked je nutne idemem k lekarke.Nastastie uz s tych detskych chorob su vonku,caka ma to s Marekom.No bezne aj do skoly ci skolky chodia chore deti,aby rodicia zarabali,alebo su s nimi vonku,lebo nevedia obetovat byt s nimi vnutry-katastrofa.Chodime sa hravat na ihrisko a tam je plno deti so soplami a ,,maminy,,vyfajcievaju na lavickach 🙄

janka1
27. kvě 2007

takto je zial... ☹

emjee
30. lis 2007

zero • 2d • Dnes o 15:12
Ahoj maminy,
potřebiju pomoc.Starší dcera ze školky přinesla neštovice.Teď to od ní chytla i ta mladší.Je jí necely půlrok.Má to chuděra uplně všude.Pupínek vedle pupínku.Hlavě na hlavě a obličeji.Na nosánku,pusince na očičkách.Na prdelce i pipince i vevnitř.Fakt uplně všude.A furt se to rozšiřuje.Nic námuž nezabírá.Spí jen minimálně a pořád jen pláče.Mažeme tekutým pudrem a dáváme fenistilový kapičky.Nemáte některá z vás radu co opravdu zabírá.Už jsem zoufalá.Nevím jak jí můžu pomoct.
Prosím pomozte mi.
Mockrát děkuju.

sstefi • 1d • Dnes o 15:19
čo to je? má to aj slovenský názov, nevieš? 😕 😉

zero • 2d • Dnes o 15:36
Tak to ti nepovím jak to je slovensky.Jsou to takový malý puchýřky který hrozně svěděj ,pak se udělají stroupky a ty potom odpadnou.Je u toho i horečka,Je to infekční nemoc.

bzuco • 1d, 40tt • Dnes o 15:41
sstefi
neštovice sú kiahne 😉

kim • 38tt • Dnes o 15:41
Slovensky kiahne
😉

kim • 38tt • Dnes o 15:42
Bzuco 😀 😉

bzuco • 1d, 40tt • Dnes o 15:45
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

sstefi • 1d • Dnes o 17:20
dakujem za vysvetlenie 😅 , mala som podozrenie, že to budú oni, ale priznám sa, toto české slovo som asi v živote nepočula 😉 .

roasha • 1d • Dnes o 18:01
zero drzim palce,citim s tebou,som rada,ze my uz mame po tom. 😖 moje skusenosti su napisane v clanku co pise bzuco.nech to mate co najskor za sebou.

ivcar
10. pro 2007

holky, ja nechala dcerku ockovat, ted mely ve skolce nestovice a my jsme samozrejme v pohode, tak myslim , ze to za to stoji investovat do ockovani 😉

katka76
12. pro 2007

no teda, ze sa da zaockovat proti kiahnam/nestoviciam, som nevedela. maly ich priniesol zo skoly, po dvoch tyzdnoch ich chytila mala - a to udajne plne kojene deti zevraj nedostanu, no a aby toho nebolo malo, moj manzel patri k tym "stastnym" 10%, ktori ich dostanu ako dospeli. takze u neho to prebieha najhorsie, teploty vyse 39 a cely clovek boli. takze ja som v plnom nasadeni

ivcar
12. pro 2007

Katka, da se samozrejme se to nehradi pojistovnou, ale ockovani existuje, platila jsem tady v CR asi 1600kc . Ted byly ve skolce a my jsme v pohode, tak se to vyplatilo 😎 , mela by byt pote celozivotni imunita, nebo je mozne kdo chce jeste v dospelosti preockovat.

ivcar
12. pro 2007

No a zapomela jsem, pevne nervy a brzke uzdraveni rodinky 😉

mumumu
23. bře 2008

Holky help!!!
Manžel jde zítra s Honzíkem na koledu, jak jinak, žejo. Chce jít i za svou nemanželskou dcerkou, což je úplně v pořádku, ale!!! Její tříletý bráška má neštovice. Mám tam Honzíka poslat??? O něj se ani tak neděsím, on je dle mě v ideálním věku na tu nemoc, ale co Kubík???? Mmch, s tím klučíkem byl cca před 3 týdny v kontaktu v místě, kde on údajně ty neštovice dostal, takže možná už to řeším zbytečně...poraďte.

lenycka
22. srp 2008

Ahoj holky, mám tak trochu dilema a potřebuji radu poradu. Dceři je 18 měsíců. Zítra jsme zvaní ke švagrové na oslavu narozenin, ale dneska volala, že syn má ode dneška neštovice. Naposledy jsme s nimi byli v kontaktu v Po, takže 3denní doba nakažení před vypuknutím by se nás snad týkat neměla... a já teď nevím, jestli tam máme zítra jet, abychom je chytly a nebo radši ještě počkat, jestli na to ještě není Sophinka moc malá 😕
Co si o tom myslíte vy? Jaké máte zkušenosti?
Zase se říká, že čím menší dítko je, tím lepší průběh nemoc mívá, ale výjimky samozřejmě existují - jako vždycky u všeho.

radka.m.
13. zář 2008

ahojda,ted už ti asi moc nepomůžu,ale narazila jsem na toto téma až dnes.jinak já osobně bych na tu oslavu jela,protože dcerka už není v žádném případě na neštovice malá,čím dřív,tím líp.my jsme neštovice měli v létě a malýmu je 10měsíců,tak jsem se hned ptala doktorky,zda to není moc brzy a ta mi řekla,že už je může mít,že velký je na ně už dost.

petik77
14. zář 2008

lenycka : muj druhy syn dostal neštovice ve 4 měsícich od staršího sourozence ,první dva dny to byla fakt síla ,ale u každeho se to projevuje jinak starší měl asi jen 30 pupinku a ten mladší ten byl jak struhadlo fakt měl toho hodně ,ale nejhorší jsou jen ty dva dny a jsem rada že už to měli oba.Tak ja bych jela a stejně není jistota že to dostane neteř měla v te době 2,5 roků byla snami každy den v kontaktu a nedostala to ani dokonce můj manžel to nedostal a ten to v dětsví neměl .

japonka
26. zář 2008

Přidávám svoji trošku do mlýna. Dět onemocněly neštovicemi letos v červnu když jim bylo 5 roků a 18 měsíců. Naprosto unikátní a účinný je Tea Tree olej, který se maže na pupínky, nebo v našem případě " celoplošně", protože jsme byli fakt komplet 2x denně. Večer krátká koupel ve slabém roztoku z hypermangánu a průběh nemoci se vyrázně zkrátil a pupínky daleko rychleji zasychají.
Tea Tree olej má opravdu specifcké aroma,ale je to čistě přírodní zaležitost a mohu ji vřele doporučit.

miselenka
3. čer 2009

ahoj maminy,taky se pridavam k vam a žadam o odpoved na jednu moji otazečku.moje mala dostala neštovice,min.tyden ve stredu.ted je to uz tyden co to mame,chvalabohu to uz ustupuje,ale chci se zeptat jak dlouho zhruba trva nez jbude kuzička me Anetinky uplne čistounka?

peppapig
10. čer 2009

Ahoj maminky, v pondeli si nase mala hrala s kamaradikem, dneska se mu vyhazely plane nestovice. Tak pocitam, ze to nase M dostane neb mu 'ukradla' i dudlik atd. Za jak dlouho se vetsinou nemoc projevi? Ja se totiz bojim, protoze za 3 tydny mame letet do Cech a mam obavy, ze nas do letadla nepusti. Mate nekdo zkusenosti? Diky

krejcirice
12. čer 2009

Ahoj
napíšu taky naší skušenost s neštovicema
Je asi 2 měsíce co to kluci měli
starší tomu je 6 to měl celkem v pohodě malá teplota pupínky v normě dávali jsme na to pudr
je to už 2 měsíce a stejně má jizvy po nic na těle přitom si to ani tolik neškrábal

MISELINKA-ten mladší to chtyl od staršího do 7-10 dnů
jenže jemu je 2roky a měl to horší horečky týden 40 i nás poslali do nemocnice že to vypadá že se mu k tomu udělal meningokok naštěstí ne jen neštovice
vše se mu ztratilo do 14 dnu ale jizvy taky mu někde zůstaly

tabarka
30. čer 2009

Ahojte, asi se už budu opakovat, ale i přesto. Na ulici máme neštovice, mé děti s něma přišly do kontaktu - bylo to účelově... Za jak dlouho mám počítat s tím, že se nám mohou pupínky také objevit? A jak dlouho u vás trvaly? Ráda bych je měla už za sebou... A jak je to s chozením ven... Moc děkuji za vaše rady

peppapig
30. čer 2009

tabarka, 14 az 21 dni. Dite bude infekcni pokud puchyrky neprasknou. U nas je to dneska 23 dni od primeho dlouheho kontaktu s nestovicema a nic 😒

monisek
1. črc 2009

taky se se přidávám k neštovicím, Dany byl v ponděli u neteře a dneska je středa a volala mi švagrová, že má prcek neštovice ... takže se děsím toho, že je bude mít už teď taky ... 😒 Dneska mu je 11měsíců.
Někde jsem četla, že nejvíc přenosné jsou 1-2dny než jsou pupínky ... tak to vychází přesně ... 😖

Jak dlouho se léčí neštovice? 14dní?

tabarka
1. črc 2009

moc dík za info...my byly v kontaktu až když se holčička osypala, tak nevím, jak velké riziko tam je.... léčí se to různě dlouho, dle toho, jak moc je máte, znám i takové, které za 5 dnů nic nemají....snad to nějak zvládneme, pokud nebude počasí na koupání, tak mi to ani tak vadit nebude....horší by bylo, kdyby všichni chodili do bazénu či na koupaliště a my seděly doma... 😒 😠 A s tím, že nejvíc infekční je to 4-5 dnů před vyhozením půpínku máš pravdu... ☹ , ptala jsem se na to doktorky... ted jen čekat a doufat .........

ewuska
1. črc 2009

Ahoj 🙂 jdu si pro radu.... O víkendu jedeme k příbuzným a 5letý klučina má neštovice. Návštěvu určitě odkládat nechci, ale chtěla bych slyšet váš názor jestli je třeba i pustit k sobě aby to Dominik chytl a měli jsme to rychleji za sebou. Očkovat ho určitě nechci, ale někde jsem právě slyšela že je lepší když se neštovice odbydou takhle brzo.

damin
1. črc 2009

ewuska - určitě je lepší, pokud si to děti odbudou. Pokud dítě nedostane neštovice do 10ti let - tak ho dětský mudr. proti nim naočkuje.
ALE - v pase máš, že se snažíte o mimi - první tři měsíce těhotenství jsou neštovice VELMI nebezpečné.
Syn měl neštovice před měsícem- asi 20 pupínků, bez horečky - ani nevěděl, že je nemocný, vůbec jsem ho nemohla udržet doma. Druhý syn to od něj nechytnul - ochránilo ho kojení.

bobulle
1. črc 2009

Ahojky,
můžete mi prosím někdo poradit.
Jak vypadají pupínky neštovic na začátku. Kláře se včera udělal na obličeji rudý pupínek tak cca 1mm v průměru a je podobný vřídku akné (jakoby hluboký) a dnes se ji udělaly během dne ještě menší na ručičce, nožičce a hrudníčku. Včera a dnes jsme zkoušeli dávat meruňky tak ještě zvažuju, jestli to není alergie. Po broskvích se ji udělala jakoby krupička nad zadečkem. Co myslíte?

damin
2. črc 2009

bobulle - nejdřív je to pupínek - ze kterého se stane puchýř - puchýř je typický znamení - že jsou to neštovice - a je to na celém těle i v hlavě. Někdy i na sliznicích - ústa a pochva. Jediná léčba je - tekutý pudr a nepouštět na slunce. Stejně musíš k doktorce - oni vedou evidenci.

0401
11. črc 2009

Damin, vidíš, píšeš, že se s tím musí k dr a četla jsem tu jeden přízpěvek, kde maminka psala, že ji dr dala pudr se slovy, že to určitě dostanou, tak ať pak už nemusí chodit, to je věru zvláštní přístup paní doktorky 😕 taky si myslím, že by to měla vždycky vidět.

Ale hlavní důvod, proč sem píšu...
Nevím, jestli jsem ti přečetla pozorně všechny přízpěvky, ale já jsem se tady nikde nedočetla, jak na pupínky, které jsou prasklé nebo rozškrábané. Dr nám doporučila fialku, ale v lékárně mi paní řekla, že je to velmi zastaralý přístup, ale jinou alternativu mi nedokázala nabídnout. Tak používám jen pudr, který je prý už taky zastaralý, ale přece jen to něco do sebe má, protože pupínky se trochu dřív vysušují. Tak teď máme problém, pupínky, které jsou rozškráblé hnisají a mám strach, aby tam dcerce nezůstaly velké jizvy.
Má někdo tip? 😉