Plané neštovice. Jak dlouhá je inkubační doba?

lucisa
16. led 2007

Dcera chodí do školky rok a půl a za celou tu dobu jsem netrpělivě čekala, až se u nich objeví plané neštovice, aby si je odbyla ona i mladší dcera, dokud jsem na mateřské.
V pondělí jim přímo ze třídy odvážela jedna maminka syna, který byl ráno ještě v pořádku a během dopoledne se osypal.
Ale teď, když to přišlo, nějak jsem si uvědomila, že ani netuším, jak dlouhá je inkubační doba a kdy by se nemoc projevila, jaký má průběh, jak dlouho se léčí, jak to přesně vypadá (dcerka mi tvrdila, že si Kubík myslel, že ho poštípal komár)?
Měla jste s tím některá v poslední době zkušenost a něco mi poradila? Moc děkuju.

jenyska4
4. črc 2014

@damin jako goooglila a žádný dopad neštovic na mozek jsem nenašla kde jsi to prosím četla?

knedlik1
21. zář 2014

nestovice začly teplotou vysoka az 39 az 3den vyskočily pupinky začlo to od hlavy dolu a trvaji nekomu i 4tydny

knedlik1
21. zář 2014

@jenyska4 pry to muze mit dopad na mozek nesmi se chodit ven na slunko a dr rikala ze se to nema podcenovat a zustat doma doktorka pry zazila i poskozeni mozku z nestovic to jsem byla teprv na nu vyvalena

knedlik1
21. zář 2014

pozor na slunicko nesmi se chodit ven,muze to mit nasledek na mozek je dite stejne oslabeny unaveny nepodcenujte nestovice sama dr mi to rekla jsme doma uz 3tyden ale da se to vydrzet,nekoupat dite jinac se to rozliza po tele.

babetkaa
21. zář 2014

No tak dopad na mozek to ze slunce nemá 🙂. U někoho může být průběh neštovic velice silný a neštovice se mohou udělat kdekoliv na vnitřních orgánech a taky můžou mít tedy "dopad na mozek" - je to něco jako meningitida (nevím přesný název). MUdra mě upozorňovala, že musím dávat pozor na to aby dítě nebylo dehydrované, zvracení a pokud začne padat jakoby na stranu...okamžitě nemocnice. Jinak na slunce se nemá chodit hlavně proto, aby se neštovice dobře hojili a nezůstali jizvy.

luckamb
15. lis 2014

Holky,
prosim o radu. Jak poznam nestovice od stipancu. Dceri uz 4 den pribyvaji pupinky (ale max 3-4 denne). Ve skolce nestovice zrovna maji, ale ja proste nevim. Predem diky za odpovedi.

duchackova
11. led 2016

Vnučka dostala před třemi lety neštovice,její mladší bráškové byli na ní doslova nalepení a nedostali je,ted přinesl ze školky 4letý neštovice a hned oba malí i 9měsíční je chytli,nevím jak to je

janina92
21. led 2020

Dobrý den, měla bych prosím otázku. Dneska jsme byli na očkování se synem (spalnicky a priusnice). Doma jsem pak našla jeden pupinek, je možné že to jsou neštovice (měl je kde chytit). Jaké mohu čekat reakce v případě, že to jsou neštovice? Děkuji a přeji hezký den Jana 🙂