Plané neštovice. Jak dlouhá je inkubační doba?

lucisa
16. led 2007

Dcera chodí do školky rok a půl a za celou tu dobu jsem netrpělivě čekala, až se u nich objeví plané neštovice, aby si je odbyla ona i mladší dcera, dokud jsem na mateřské.
V pondělí jim přímo ze třídy odvážela jedna maminka syna, který byl ráno ještě v pořádku a během dopoledne se osypal.
Ale teď, když to přišlo, nějak jsem si uvědomila, že ani netuším, jak dlouhá je inkubační doba a kdy by se nemoc projevila, jaký má průběh, jak dlouho se léčí, jak to přesně vypadá (dcerka mi tvrdila, že si Kubík myslel, že ho poštípal komár)?
Měla jste s tím některá v poslední době zkušenost a něco mi poradila? Moc děkuju.

lenkavano
14. říj 2009

dvojka a na kolik vakcíny vyjdou?neproplácí něco pojištova?mluvila jsem o tom tenkrát s doktorkou ale už si to moc nepamatuju. 😉

dvojka
14. říj 2009

3000kč a jsem u vzp a ta mi neproplatí nic.Tušim že od května neproplácí ani kačku 😝

dvojka
14. říj 2009

všichni jsem u vzp,nejen já 😀

lenkavano
14. říj 2009

my jsme taky u vzp minulý rok prý ale připláceli 500 na dávku

dvojka
14. říj 2009

nojo,oni dělají prostě furt nějaký skrty-Fakt nic nepřispívaj.Byli jsme tam a ještě se divili,že nás na to doktorka neupozornila 😕 🙄

smajlik
18. kvě 2010

ahojky, tak malá měla ráno při vstávání 2 takové mini flíčky pod pupíčkem, o dvě hodiny později osypaná celá záda, boky i bříško. Není to vyloženě kopřivka jako pupínky, spíš skrvrnky (oválné, kulaté) pod kůží, některé jsou i cítit když je přejedu prstem. Tak jsme pro jistotu už dnes nebyli venku, a teď čekám zda to budou neštovice nebo reakce na očkování spalničky-zarděnky-příušnice, které bylo před 12ti dny ... zatím to nejsou puchýřky tak nevím, na obličeji je jich pár, ve vláskách zatím ani jeden

nety
26. kvě 2010

Ahoj holky, obnovuji toto téma. Jaké jsou vedlejší příznaky neštovic - myslím rýma, únava apod. Malá je dnes 15 dní od kontaktu s nemocným kamarádem, nevíte jaká je pravděpodobnost že je opravdu dostane?? Jo ten kontakt byl v den výsevu a pak druhý den od výsevu. děkuji

jalka11
28. kvě 2010

Ahoj nety. 🙂
Tak naše Klárinka se taky dostala omylem do kontaktu se sestrenkou v den vysevu. Po 14 dnech byla unavena, spinkala neobvykle dlouho. Po probudzení jsem ji nasla malinky puchýřek. Na večer už mela horecku a druhy den byla cela opupinkovana. Nejvíc toho máme v hlavince. Malinka je unavena, ma horečky a je strasne mrzuta, ale nese to celkem statečne, na to, jak je malinka. 😉

raady
28. kvě 2010

nety, u nás byla také hlavním příznakem únava. Naštěstí jsme se obešli bez teplot.
Myslím, že zda neštovice dostane záleží hodně na imunitě. Malá je měla před měsícem, vůbec nevím, kde jsme k nim přišli.
Máťa je za celou dobu co chodil do školky nedostal a přišel tam s nimi pravidelně do kontaktu. Dostal je až teď v 1. třídě od sestřičky. 🙂

poupe
28. kvě 2010

ahoj a co tedy radite nejlepsiho na ty pupinky?

nety
28. kvě 2010

Holky díky za odpovědi. My pořád nic, dnes je to 17 den, myslím že už nic nedostanou.

draga
28. kvě 2010

nety někde tu psaly holky že až 21 dní je inkubační doba...
já jsem nakoukla, protože včera můj synek pravděpodobně přišel do kontaktu s neštovicema...zatím nevíme...kámošovi se vyklubaly včera 2 pupence na boku a do rána má dva za ouškama tak čekáme s jeho mamkou (mou kámoškou) co z toho bude tak abych případně věděla...ten fenistil myslíte fornou kapiček ? ne ten gel...a mazat tím ty pupence?

nety
28. kvě 2010

Draga - Fenistil kapičky proti svědění, nebo Zyrtec .

draga
29. kvě 2010

nety díky 😉 mám zodag což je v podstatě zyrtek...tak uvidíme co se vyloupne u sousedů ...hlavně být připraven 🙂

nety
29. kvě 2010

Draga - u nás pořád nic, děti sice teplotují, jednu bolí hlavička, druhou bříško, ale žádný pupínek a to je prohlížím neustále. Už se mi o těch pupencích i zdá 😝 😝 😝

nety
30. kvě 2010

Tak nelinka už je pupenatá, zítra jdeme k Dr.

draga
8. čer 2010

nety 🙂 asi už máte po 🙂 u nás nakonec nic zřejmně měl kamarád nějaký fleky odalergie...

livy
14. čer 2010

Holky cim mazat,kdyz uz se delaji stroupky a odpadavaji,porad tim tekutym pudrem?

lenkavano
16. čer 2010

@livy já už bych nemazala ničím pokud jsou zaschlé. 🙂

livy
16. čer 2010

Mudra mi ted rikala mazat vitaminovou masti....

lenkavano
16. čer 2010

tak to jo . 😉

dalilenka
19. čer 2010

Prosím o radu. Máme od včerejška neštovice. A dneska se přidaly teploty 39. A někde jsem četla, že se nemají dávat léky (acylpirin) na snížení teploty při neštovicích, že to může něco způsobit. Myslíte, že můžu dát Nurofen? Nebo obsahuje stejnou látku jako ten acylpirin? Díky za radu.

samsa
19. čer 2010

Dalilenka, pozor, dětem by se neměl vůbec dávat na snížení teploty acylpyrin, může se pouze nurofen nebo panadol (paralen) !
Každý z těchto léků obsahuje jinou účinnou látku.

dalilenka
19. čer 2010

@samsa děkuji moc. Já acylpyrin nepoužívám vůbec. Jen Nurofen nebo Panadol. Ale bála jsem se, jestli třeba Nurofen nemá podobný složení jak acylpyrin. 😕 Takže ještě jednou dík. 🙂

samsa
19. čer 2010

@dalilenka Není zač 🙂
Nurofen obsahuje ibuprofen, paralen nebo panadol paracetamol a acylpyrin kyselinu acetylsalicilovou (snad to píšu správně).
Tak ať jste brzo zdraví 😉

sjuzan
22. čer 2010

Holky,
máte některá zkušenost,že by vaše dítko mělo při neštovicích zduřelé uzliny na krku a za ušima?Syn zrovna neštovice prodělává a hned s prvním výsevem pupínků se mu hodně zduřely právě tyto uzliny a dost ho to i bolí...netrápí ho ani tak samotný neštovice,ale spíš ta bolest uzlinek.Mírně zdiřelé je má i v podpaží,ale ty ho nebolí.Četla jsem na netu,že u neštovic mohou být zduřelé uzliny,záleží na jednotlivém jedinci....ale přesto se chci zeptat,jestli jste to někdo taky tak měli?Díky moc.S.

kewa
21. črc 2010

zdravim...mam otazku...muj mladší syn je dome s neštovicema mame je od minule soboty kdy se mu vyrašily prvni pupinky..mm jeste starsiho syna ktery jede ted na dovolenou a nechteli jsme ho jeste nakazit ...muzu uz po 10 dnech je nechat spolu?

smecka
24. led 2011

Holky, myslíte, že bych mohla domů dotáhnout neštovice, pokud se setkám s maminkou, jejíž dítě neštovice má? K nim domů by jsme nešli, jen by jsme se sešly za účelem prodeje. Její, ani moje dcera se neuvidí.
Třeba přenos není vůbec možný, ale radši se zeptám vzhledem k mému tt.

zizelin
24. led 2011

Ahoj, pokud ta maminka nemá taky neštovice (třeba v počátku a neví o tom), tak by se to přenést nemělo. Pokud jsi neštovice měla nebo jsi očkovaná, tak se vůbec neboj. V opačném případě bych to ani za účelem prodeje neriskovala🙂

smecka
24. led 2011

Díky. Neštovice jsem prodělala jako dítě.