Plané neštovice - zkušenosti, tipy

jirka007
27. pro 2013

Ahoj všem,
jaké máte zkušenosti s planými neštovicemi? Jaký jste měli průběh a jak jste léčili?
Máme skoro sedmiletýho kluka a je posetej od hlavy až k patě, chudinka si stěžuje, že ho to hrozně svědí ☹
Mažeme tekutým pudrem, na noc jsme dostali Ditiaden.

lucca13
13. led 2016

Ahoj 🙂
Mám 2letou dceru ktera během Vánoc chytla od sestřenky neštovice a minulý patek se ji objevila první nestovicka a pak od soboty do pondělka mela výsev a už ji začínají zasychat
Mazu virasoothem a davam fenistil kapky

No a ted ten problém - v sobotu mam první termín porodu a zajímalo by mne za jak dlouho by mohla přijít do styku s novorozencem?
A nevím jak bych to bez ni dlouho vydržela

cacenka_d
13. led 2016

@lucca13 No to neni o tomhle, ale mimi to mohlo chytit, ted to resila sousedka, ty to meli a ma tehotnou sestrenku. Pamatuju, ze kdyz jsem byla tehotna, byla tam takhle nejaka maminka a odkazali ji ze si ma zavolat na infekcni, tak bych doporucova tam cinknout tam poradi presne.

ninpet
11. únor 2016

@cacenka_d viz foto pupínků, my měli podle mě to samé, malá jich měla asi 40 na břiše a pár na nohou a rukou, buď červený nateklý tvrdý flíček nebo červený tvrdý flek+pupínek s bílou hlavičkou - doktorka řekla, že to neštovice nejsou, malá to měla již dvakrátkrát (v 1,5roku a ve 2,5letech) a vždy po dobrání sirupů na kašel a nachlazení. Pupínky nám mizely asi měsíc a cca 3 měsíce mizelo zbarvení červeného fleku na kůži. Bylo jedno zda mažeme nebo ne, dceru to nesvědilo a mizelo to stejnou dobu. Podle mě je to alergie na něco - spíše kombinace něčeho. Nyní má neštovice 4.den a má jich asi 15 - vypadají jako puchýřky, ne jako ty pupínky, co jsme měli již dvakrát.

cacenka_d
12. únor 2016

@ninpet Jj, to je presne ono 🙂

ninpet
13. únor 2016

@cacenka_d dodnes ale nevíme, z čeho to měla nebo co to bylo, ani doktorka nedokázala poradit. Prostě to postupně mizelo, tak se to neřešilo. Měla to před předloni 1.týden v březnu a loni taky 1. týden v březnu, téměř na den, tak uvidíme letos 🙂

04012
10. bře 2016

DOBRY VESER CHTELA JSEM SE ZEPTAT MAM SYNA A TEN MA NESTOVICE ALE MAME CERKU TI 3 MESIC NENI KOJENA A NI COKOVANA KDIBY DOSTALA NESTOVICE CO MAME DELAT

petsem
1. kvě 2016

Dobrý den, chci se zeptat. Vy, kdo jste koupali v hypermanganu, koupat i obličej a vlasy nebo jen tělo a jak často? Syn 33 měsíců má neštovice asi 5 den. Na těch prvních se mu začíná dělat krusta, některé jsou puchýřky a některé se teprve vysévají. V lékárně mi řekli, že toho hypermanganu jen na špičku nože do vany a jen krátce, aby se nepopálil. V noci skoro nespal, jak ho to svědilo, tak bych chtěla zkusit tu koupel nebo je to ještě brzy?
Děkuji.

kika_21
1. kvě 2016

@petsem Obličej ne, spíše hypermangan vysouší, proti svědění tekutý pudr nebo snad Fenistil od dr.

petsem
1. kvě 2016

@kika_21 Děkuji. Tekutý pudr máme a něco jako Fenistil také. Včera jsem mu místo pudru dala nějaký chladivý gel proti svědění. Je proti svědění neštovic, ale asi mu nesedl. Vrátili jsme se k pudru, vysouší a zdá se mi, že pupínky nejsou tak zarudlé. Zatím spí v klidu.

ellfka
3. kvě 2016

Holky muzu dotaz? Mam dceru 15m, ockovani odlozeno kvuli terminu porodu. Mame dohodlou babicku na hlidani, v dobe porodu. Jenze ta ma ted doma neter, ktere vcera diagnostikovali nestovice :-/ jaka je pravdepodobnost, ze by nam je babicka privezla? Podotykam, ze je babicka po chemosce, jak je na tom s imunitou ted netusim.. Mohla by mit treba pasovy opar? Dcerka by to snad i unesla, ale zase si rikam, ze kdyz uz ji bude ouvej, bude to mamanek a miminko bude uplne bez protilatek 😕 Termin mam za 3 tydny, pry to bude ale driv :( nemam babicku radeji odvolat?

petsem
3. kvě 2016

@ellfka Dobrý večer, jestli může babička neštovice dovézt, netuším. Každopádně jsou pro ni nebezpečné. Mně doktorka řekla, ať k nám teď babičky nechodí, právě kvůli možnému pásovému oparu. Na netu jsem se pak dočetla, že jsou nebezpečné pro lidi s oslabenou imunitou, třeba právě po chemoterapii.
Syn má neštovice už týden a také mám 3 týdny do porodu. Tak doufám, že je stihne doléčit. Jinak doktorka říkala, že mě neublíží, když jsem je prodělala a mimi bude mít nějaké protilátky ode mne, tak snad to dobře dopadne.

kika_21
3. kvě 2016

@ellfka Nechte babičku odpočinout. 🙂Ten koumák, který ji dal po chemoterapii hlídat malé dítě a k tomu nemocné....MYslím, že by klidně mohla něco přivézt.No a ostatní rodina ať jí přiveze bábovku, hlavně už ne neteře podobného nemocného typu.

olusenka
3. kvě 2016

@ellfka jestli je může dovézt, to taky netuším, ale moje zkušenost je ta, že když měly obě děti plané neštovice, já jako člověk se sníženou imunitou jsem chytla pásový opar, naštěstí na malém místě těla, ale bolelo to pekelně.

ellfka
4. kvě 2016

Holky dekuju za nazor. To bude boj ted :( az babicce reknu at nejezdi, ze mam obavu.

petsem
4. kvě 2016

Ono jde také o ni, jestli chce pomoct, tak musím být v pořádku. Zrovna ten pásový opar není jenom tak.

rajcovai
4. kvě 2016

Dobry den, necetla jsem prispevky vyse, jen bych chtela poradit, co zabralo me trilete dcerusce. Zkousela jsem pudr, gel.. Nic nepomahalo. Pres vseobecny nazor, ze by se deti nemely koupat, jsem dceri udelala odvar z kvetu hermanku (2 hrste hermanku na 2l vody), pridala jej do vany, kterou jsem napustila do cca ctvrtky (netusim, kolik je to litru), do ponozky bavlnene, ciste, jsem dala ovesne vlocky a zauzlovala, pridala ji do lazne a v teto vode se vykoupala. Nejen, ze se pupinky zklidnily a ty trochu zanicene hned zatahly, ale ulevilo se ji a tolik nesvedilo. Toto jsme opakovaly 3dny od vysevu a dnes ma vsechny pupinky krasne zatazene, nektere skoro zahojene. Spinka celou noc bez skrabani a svedeni, opravdu doporucuji. Pusinku umyvame take jen odvarem z hermanku a hoji se to opravdu pred ocima. Urcite vyzkousejte, at se drobeckum ulevi ;) <3

kika_21
4. kvě 2016

@ellfka Taky mě napadlo, že to bude boj. Asi to chce podat tak, aby se necítila odstrčená- třeba , že hned jak budeme všichni ok, včetně neteře, rádi Tě uvidíme. Potřebujeme, abys nám pomohla, to je jasné... 🙂

dragonfly01
27. čer 2019

@ninpet @cacenka_d
Dobrý den, my od minuleho pateku uplne to same...stejne pupinky. Nejdrive dcerka na prsou par kusu, pak jako v oblasti kalhotek - podbrisek a na zadecku...ty na prsou uz byly v pondeli klidnejsi, mazala jsem tekutym pudrem, na tom zadecku se to drzi cervenejsi porad. Ted je to tyden, ty na prsou uz skoro zmizely, na zadecku a brisko porad, jen klidnejsi, to jsem to posledni 2 dny nemazala. Nesvedi, cervene, nektere jako trosicku zluta hlavicka, jak zaniceny chloupek to vypada, ne na "vymacknuti", v hlave nic... Pediatr rekl, ze nevi, ze se mu to na nestovice nezda a ze by to neresil, pak jsme sly druhy den na kozni s jinou skvrnkou na brisku - vetsi a ze pry se jedna o nestovice - ty pupinky, co pediatr rekl neresit...tak nevim, pry muzou byt nestovice i s prubehem 1 nestovice, pry zalezi na imunite...no, zadny puchyrek, stroupek, nic....tak nevim :-/ v MS nestovice hlasene nejsou, coz neznamena, ze je nemohla chytit jinde, ale nejak jako nevim, zda by takhle probehly nestovice temer jen behem tydne...? Diky za reakci.