Plané neštovice - zkušenosti, tipy

jirka007
27. pro 2013

Ahoj všem,
jaké máte zkušenosti s planými neštovicemi? Jaký jste měli průběh a jak jste léčili?
Máme skoro sedmiletýho kluka a je posetej od hlavy až k patě, chudinka si stěžuje, že ho to hrozně svědí ☹
Mažeme tekutým pudrem, na noc jsme dostali Ditiaden.

petula_t
27. pro 2013

Ahoj neštovice se dnes už tekutým pudrem nemažou(je to již zastaralá metoda)-vhodný je Virasoothe chladící gel,je speciálně na neštovice a Imazol krém pasta-mazat jen slabou vrstvu 😉

honzulka
27. pro 2013

Taky máme za sebou a nejhorší průběh měl taky Jeník 7 letý..mazala jsem pudrem a i fialkou a mám dojem,že Dithiaden jsem dávala 3x denně..Nejhorší to bylo,když se mu to vyrojilo na pinďovi,ale naštěstí se to během jednoho dne zklidnilo a to svědění taky ustupovalo...měl to chudák v těch vedrech,takže to bylo ještě horší,jak se potil.. ☹ Ať je brzy lépe.. 😉

adrianka1712
27. pro 2013

@jirka007 Ahoj, nam ich syn (5) doniesol domov zo skolky asi pred mesiacom a chytila ich aj 4-mesacna dcerka. U syna bol priebeh lahsi, horucky nemal, len sa den pred vysypanim stazoval na bolest hlavy. Natierali sme ho Imazolem a proti svedeni raz denne Dithiaden. Za tyzden sa mu to zahojilo, ale krusticky ma este teraz. Pozor na skrabanie...syn si rozskriabol jeden pupienok na cele a ma tam dost nepeknu jazvicku, az dieru ☹ Na horucky inak davat napr. Nurofen, Paralen sa vraj nedoporucuje.

jirka007
autor
27. pro 2013

Moc vám děkuju,
uvažuju o tom Virasoothe.

Honzulko, přesně stejný problém máme i my - nejhorší je oblast kolem pindíka.

spaagetka
27. pro 2013

Nám se na potírání osvědčilo Tanno Hermal Lotio, chladí a zasychaly rychle 😉 Na svědění v Fenistil. Dokud se vysévaly, měl čtyřicítky, srážela jsem střídavě Panadoem a Nurofenem, koupali jsme ve slabém roztoku hypermanganu(růžová voda), prý ho krásně chladil.

jirka007
autor
27. pro 2013

Ještě když to tu zmiňujete, jak jste na tom byli právě s koupáním? Nám doktorka řekla nekoupat, spousta lidí doporučuje hypermangan.
Neumím si představit, že by byl týden bez koupání 😕

dont_speak
27. pro 2013

My jsme dávali ( jako první pomoc Aerius) a fenistil kapky. Nám doktorka řekla, že máme kluky vykoupat, až když uschnou pupínky a začnou se loupat.
Hypermanganové koupele nám pak poradila, když mladší plakal, že ho svědí celé tělo a bylo to pro něj k nevydržení. Měl je i v puse a na očních víčkách. Tři dny byly nejhorší, pak se mu ulevilo.

krystalka
28. pro 2013

Ahoj, neštovice máme teď čerstvě za sebou, mazali jsme to balzámem Intisan od Atoku (Hádek), je dezinfekční a hojivý, ani ho to moc nesvědilo, ale on na těle zase až tak osypaný nebyl, na obličeji měl snad jen 4 puchýřky, nejvíc jich měl na břiše a na zádech a pak na jazyku....Naštěstí ho to v pohodě nechalo vyspat, jen měl první týden od úterka do soboty horečky mezi 38 a 39, snášel je dobře, ale on to tak má skoro vždycky, má třeba 40 horečku a poznám to na něm jen dotekem, chová se normálně, jí ještě víc, než jindy.....a celou dobu té horečky se mu vysévaly postupně ty puchýřky, pak to začalo zasychat a další týden už byl celkem v pohodě, ale stěžoval si často na únavu, takže jsem ho nechala až do konce roku ze školky doma, půjde až po Novém roce....

krystalka
28. pro 2013

@jirka007 - jinak, my jsme to tedy vydrželi a těch pár dní, než to zaschlo, jsme nekoupali, jen jsme umyli ruce a pusu, pravda, vypadal po těch pár dnech trochu umolousaně, hlavně vlasy, protože měl asi 3 velké puchýře ve vlasech a tam jsme to mazali taky...ale přežil to nekoupání bez úhony 🙂

jirka007
autor
3. led 2014

Ještě jednou díky všem, máme to pomalu za sebou. Nejhorší byly tak 2-3 dny, kdy ho všechno svědilo a snažili jsme mu odvést pozornost jak jen to šlo.
Nakonec jsme koupili i ten Virasoothe, ale že by to pomáhalo nějak o moc víc, to říci nemůžu.

Přeju všem se stejným problémem brzké uzdravení.

sisidani
3. led 2014

Ahoj, tak my máme taky neštovice za sebou . Starší holčička je donesla ze školky na začátku prosince, dávala jsem jí na svědění fenistil kapky, na neštovice normální pudr a na horečku nurofen. Malá to měla ještě v kombinaci s nějakou virozou tak k tomu všemu měla ještě antibiotika a kapky na kašel.K tomu všemu ji ještě bolelo ouško, tak jsem si doma celkem užila své. Ovšem co se divím, že to vůbec od ní nechytla mladší 2 letá holčička, jsem si myslela, že to budeme mít za sebou o jednom, ale ještě nás to v budoucnu někdy čeká, ach jo ☹.

martinaj23
8. bře 2014

fotoportrét
martinaj23 Tak ja nesla u syna prvni puchyrky v patek, teplotu mel ve stredu, ale prikladala jsem to ryme. Syn uz je doma 14dnu-mel spalovou anginu. Mam doma jes 3mesicni mimco. Anginu dcerka nechytls, tak cekame jak to bude s nestovicema. Jinak mame odjet ve ctvrtek na dovcu-to by bylo pres tyden od prvnich priznaku. Jinak nam doktor zakazal slunicko-to bych pochopila, ale syn ma byt tyden jen v posteli a hlavne bez televize-myslite, ze je to nutne?

akinorevvv
10. bře 2014

Ahoj, ráda bych poprosila zkušené maminy, které by mi poradily. Přikládám foto pupínku u syna 18 měs. (lepší kvalita nešla udělat), kterému se vyrašil včera ráno, celý den to mělo bílou hlavičku, dnes to ztmavlo. jestli to jsou neštovice. pak má ještě 3 malé pupínky s bílou hlavičkou na hrudi. ty červené fleky je vyrážka, s kterou bojujeme už přes měsíc a mažu a mažu – tak jestli třeba ty pupínky nejsou z toho věčného mazání (což asi ne). děkuji. jiné problémy zatím nemá… moc děkuju za reakce..

isaisabella
21. bře 2014

🙂 no asi se mame nac tesit dle vasich nazoru ale co prosel ti tim skoro kazdyyyy 😒

luky19
21. kvě 2014

Ahoj holky, tak máme taky už neštovice. Kolik dní se vám pupínky vysévaly?
Luu

gasha
22. kvě 2014

Ahoj, my je máme momentálně doma také. ☹ Starší dceři (4 roky) se vysévaly 6 dní a průběh šílený - týden horečky přes 39, svědění, pupínky úplně všude - nehorší na hlavě, obličeji a na genitáliích. Něco příšerného. Po týdnu se ukázalo, že má ještě nějakou virózu (vysoké CRP), takže dostala antibiotika. Mladší dcera (20 měsíců) to má 2. den a zatím má asi 11 pupínků a dneska měla jen lehce přes 37, takže pohoda. U starší jsme mazali Tano Hermalem a pak Virasoothem (zdál se nám lepší), dávali fenistil a pak i dithiaden. Nejvíc zabrala koupel v hypermanganu (i 2x denně) - oblast plenek, břicho a nohy už má skoro vyloupané (po 16 dnech), ale na ramenou a obličeji má stále ještě stroupky. A díry má strašné! ☹ Mladší jsem začala dávat homeopatika (Rhus toxicodendron 15 CH) a mažu teatree olejíčkem a přijde mi to zatím asi nejlepší.

olusenka
22. kvě 2014

@luky19 syn (2roky a čtvrt) měl neštovice před 14dny a dceři (necelých 9měs.) právě skončily. Už může ven, říkal dr., jen se odlupují stroupky. Dcera byla teda vysypaná strašně, ale neměla teploty, ani se neškrábala, měla dobrou náladu. U obou dětí se nové pupínky tvořily tak 3-5dní pak už jen zasychaly a hlavně ty malé červené nenalité mizely.

petule12
22. kvě 2014

@luky19 u nás také 5-6 dní a mladší teď 3 den tak ať už je to za námi...
koupeme několikrát za den v hypermanganu, poradila mi kamarádka a zdá se, že pomáhá, ani moc nemažeme, jen na noc.

luky19
26. kvě 2014

Ahojky, my jsme nakonec zjistili, že je dobré dělat koupele v hypermanganu, strašně se malýmu ulevilo. Ono je to logické, tekutý pudr totiž zaschne a nakonec svědí ještě víc.)Takže nakonec výsev do pěti dnů, ale první den jedna, druhý kolem pěti, pak se to ty dva dny přehouplo na desítky, které se vysévaly před očima, měl to fakt všude, kde vás napadne dalo by se říct, že 200-300 kusů.
Po objevení koupele v hypermanganu jsme občas natřeli gelem virasoothe http://www.zbozi.cz/?typ=produkty&q=virasoothe+...
Nedělá to co pudr. Teď budeme přecházet z hypermanganu na ovesnou koupel, která hojí.
Kromě toho proběhla nějaká teplota bez nutnosti léku a velké pocení.
Každý to má jinak,a le hypermangan doporučuji. Růžový roztok ve vaně nejdéle 3 minuty a nejdříve po čtyřech hodinách. Fakt se uleví. Řeči, že se to nesmí namáčet jsou sice hezké, ale zkuste se na zdravé tělo potřít pudrem a několik dní si to neumývat 🙂))

Držím pěstí všem, kteří ještě neměli, ať je to jen pár pupínků 🙂 a pohoda. teď čekáme druhé, tak budeme vědět už víc 🙂))

petule12
26. kvě 2014

@luky19 souhlas, malé se také vždy viditelně ulevilo po vykoupání. 😉

aviv
28. kvě 2014

Dcera má neštovice dneska 5. den, nejvíc obličej, hlava a trup a dneska jsem ji na radu doktorky poprvé vykoupala v hypermanganu ( ale neštovice na obličeji jsem jí hyp. potírala hned ) a dobrý. Nedoporučuju tekutý pudr, ten jsem koupila v lékárně na počátku, nešel pak vůbec smýt, hrůza. Průběh klasika, první den pohoda, druhý rostly před očima, počet tak kolem 300 a pak už přibývaly jen málo.
Ta ovesná koupel se doporučuje odkdy? A odkdy se pak má začít promašťovat kůže ? - mám pocit, že bude hrozně vysušená.

aviv
28. kvě 2014

A ještě jsem zapomněla - vůbec jsem netušila, že se mohou dělat i na sliznicích, takže jsem plašila a volala doktorce, že má určitě ještě angínu, neb nechce jíst a má čepy na mandlích, že to tam vidím. No, nebyly to čepy, byly to neštovice, vzadu na jazyku, na patře i na madlích. Ale v puse se to hojilo rychle, jen jsem 2x potřela genciálkou, ale jen tam, kam jsem dosáhla.

luky19
4. čer 2014

🙂

adela27
31. črc 2014

My máme aktuálně neštovice 4.den, 1. den jedna velká v hlavě, druhý den další tři a třetí den se to spustilo a denně tak 10 přibude.. malému je 5,5 měsíce. teploty naštěstí nemá a snad po 4 dench už mít nebude.. zatím nekoupeme - co ten hypermangan.. není nějak nebezpečný pro děti - rakovinotvorný???
A koupat až po vylopnutí? Mažeme teda tekutým pudrem, takže ani nevím, jak vyloupnutý pupínek poznám...máme k tomu homeopatika Rhus toxicodendron 15 CH 4x 3 kuličky.

l.u.c.i.e
29. čer 2015

Holky, takhle vypadá syn 3 den po vypuknutí první neštovičky. Má slabý průběh, tak nevím, zda si udělá protilátky. Na kontrolu máme jít v pondělí k zastupujicí doktorce, ta naše bude mít dovolenou. Jinak jednu velkou neštovičku má v podpaždí, jinak drobounké. Malého doktorka neviděla, prý to stačí až na kontrole.

melodygirl
29. čer 2015

@l.u.c.i.e my máme neštovice už po třetí za sebou,v rozmezí dvou let, vždy slabý průběh, bez teplot a dalších příznaků. Ale strašně dlouhý průběh, jednou i 9 týdnů, ale vždy vysevy tak po 5 malinkých neštovicích

jetynka
29. čer 2015

U mě měly dva roky zpátky všechny tři děti s odstupem 1-2dne neštovice (celkem každé dítě cca 10dní) , začalo to jako malý puchýřek naplněný tekutinou, nejprve se objevily puchýřky na obličeji, vzadu na krku, ramínkách a pak to šlo ruce, nohy a záda. U každého z dětí byl průběh jiný, schávlně jsme je počítali ty potvůrky. Holky neměly teplotu a měly cca 60 - 80neštovic, nejvíce na pipince a na zádech. Vojta jich měl více jak 150 a místy fakt velké, včetně pindíka ☹, aby to nebylo málo tak měl u toho zvýšenou teplotu a jako komplikaci měl zánět středního ucha ☹ a v konečné fázi 40tky horečky. Ale zvládl to.
Co se mazání týče, mazala jsem jen svědivé vyrážky bílým pudrem a jen ty velké, holkám hrozně vadilo být namazaná, naštěstí se neškrábaly tak to bylo dobře. Vojtu jsem mazat musela toho to hrozně svědilo.
Pak až byly jen stroupky tak nám dr. nedovolila jít ještě do vymizení posledního na sluníčko, protože zůstanou pak jizvy a je to pravda, vojtovi zůstaly asi na třech místech takové jakoby dolíčky a nemizí to jen tmavne když vyleze na sluníčko.

jidusha
15. črc 2015

Neštovice syn (2,5 roku) prodělal toto léto. Mazala jsem tea tree oilem do vytvoření stroupků a pak tea tree mastičkou od Justu. Neškrábal se vůbec, neštovičky se krásně bez problémů zahojily 🙂 Takže tyto dva přípravky mohu jedině doporučit 😉

tulikiss
15. črc 2015

Obe deti je mely v kvetnu a pouzivaly jsme PoxClin a maximalni spokojenost. Vubec se neskrabaly a nenechavalo to nikde fleky.

cacenka_d
11. led 2016

Mam dotaz, starsi dcera ma uz cca skoro 2 mesice ve skolce nestovice, ta teda vypada, ze to proste nechytla, ale mladsi tam obcas chodi a na zacatku prosince (14 dni od velkeho mnozstvi deti ze skolky, kteri se do toho druhy den osypali) mela na noze 3-4 tecky, uz tenkrat rikala i doktorka, ze to vypada jako nestovice (viz prvni foto s modrou), ale bez teplot a jen tohle proste ale je fakt, ze to mizi po 3-4 tydnech a ty prvni jde jdou do jizvicky. Vcera se ji udelali (foto vyvoj vecer-rano-odpoledne) - opet bez teplot, ale porad jeste jsme v inkubacce kterou pokreje skolka, cervene fleky, do rana zacali otekat, opet podezreni i u doktorky, ale opet proste 7 fleku a nic (nerikam do rana se mohou objevit, ale za poslednich 12 hodin nemeny stav puntiku (pocitala jsem az rano), ovsem furt me napada, ze vcera byla na statku a jestli ji nepokousala blecha od ovci. Nestovice si fakt uz nepamatuju a zacinam byt zmatena jestli teda jo nebo ne 🙂 Nebavi me ji co mesic patlat tekutakem nebo gelem a navic pak nemuzeme k babi, deda trpi na pasove opary a fakt jako mesic a pul uz je dlouho na nej a pak jedem na dlouho do ozdravovny :/