Plus Optix. Byli jste na vyšetření zraku?

alti
25. bře 2010

Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s vyšetřením zraku přístrojem Plus Optix a popřípadě kde jste na tomto vyšetření byli. Slyšela jsem o něm v televizi a protože máme v rodině tupozrakost a tento přístroj odhalí tuto vadu už u dětí od 6. měsíce ráda bych si toto vyšetření také zaplatila. Děkuji za odpověď.

gabca1
26. bře 2010

Alti, já jsem na vyšetření s malou byla už 2x, u nás na Kladně, mají ho přímo v mateřské školce. Našla jsem to na internetu zavolala jsem tam a hnednás objednali. U nás je to zdarma. Je to rychlé, jen si vezmeš dítko na klín, spustí se takový přístroj, který vydává zvuky a bliká, aby připoutal pozornost děťátka. Celé to trvá asi 5 vteřin. Tady máš odkaz na pracoviště 🙂 http://www.plusoptix.zrak.cz/seznam-pracovist/

alti
autor
26. bře 2010

Gabca1 - díky ty stránky znám, ale jsme z Brna a tady bohužel nic není (teda podle stránek). Já právě chtěla vědět jestli někdo nenarazil v okolí na dětského lékaře, který by už přístroj měl?. Prý si to pořizují i pediatři a ti na stránkách být nemusí ☹
Každopádně díky za popis je to určitě lepší než rozkapávat oči a "trápit" na očním. Přinejhorším zkusím ty Pardubice. 😉

gabca1
26. bře 2010

No právě, také jsen nechtěla jít na to rozkapání očíček, tohle je mnohem lepší. Vyplatí se i někam dojet. Tak ať to vyjde, držím palce 🙂

prcek11
17. led 2013

dobrý den.nevím jestli píši pozdě.v beně toto vyšetření provádí Mgr.Andrea Jeřábková.má i své stránky.www.andreajerabkova.cz a tam se dozvíte víc.u mé dcery zjistila tupozrakost a že potřebuje brýle.moc jí za to vděčím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

evaviki
17. led 2013

ja to este doplnim.. dite dokaze korigovat ocnu vadu..muj syn ma dioptrie cca 2,75 a tento pristroj ukazal sotva 0,5 dioptrie.. takze ak vam nameri i malou vadu,tak nakonec bude treba oci rozkapat..

zarofka
30. led 2013

dobry den, rada bych se zeptala, jestli mate jeste nekdo podobnou zkusenost jako evaviki...ze jste byli na plusoptixu, ukazal vam nejakou hodnotu a pak u ocace vam namerili mnohem vic dioptrii.Dceri na plusoptixu namerili 3,5 diptrii a ted u ocniho 6☹(( budu rada za vase odpovedi. Uvazovala jsem totiz i o tom, ze zkusime jineho ocniho lekare, diky

podubka
7. únor 2013

@zarofka máme zkušenost takovou,že v březnu 2012 měl oči vpořádku,v červnu začal šilhat na jedno oko a v listopadu vyfásnul brýle a na každém oku plus 3 dioptrie.Po této zkušenosti bych tomu moc nevěřila. 😒
Pokud se vyskytuje nějaká vada v rodině,je lepší dojít rovnou k očnímu.