Pneumokok. Prodělaly vaše děti toto onemocnění?

jane78
16. zář 2011

Zajímá mě, jestli se někdo s touto nemocí setkal,jesli jste byli očkovaní a jaký byl průběh.Díky. 🙂

mamkamarketa
16. zář 2011

my ockovani sme-prubeh naprosto OK!
ja to hlavne davala kvuli riziku zanetum stredniho ucha 😉

kutcher
16. zář 2011

@jane78 my prodělali neumokokový zápal plic bez očko a průběh byl spíš horší. Doma jsme byli 2 měsíce na antb. z toho měsíc horečky každý den... nic příjemnýho!

bufina
16. zář 2011

Já jsem taky nechala naočkovat kvůli riziku zánětu středního ucha jako @mamkamraketa... Jenže co ti doktor neřekne a ty pokud nejsi lékař, tak se nemáš šanci dozvědět že pneumokok je jen jeden z mála virů (nebo co to je) kterej tento zánět způsobuje. Takže i po tomto očkování může mít dítě zánět stř. ucha kdykoliv. Jen teda ne od pneumokoka. Sem se tomu právě divila, že i přez to že je malej očkovanej, tak zánět stř. ucha měl ☹ Tak mně to doktorka vysvětlila, kyž sem se jí ptala jak je to možný. Takže sem si zanadávala že sem ho tou srajdou zytečně nechala naočkovat, když je to k ničemu. Možná je třeba ten pneumokok zákeřnější než ty jiné viry, ale prostě od zánětu stř. ucha vakcína nechrání tak jak sem si myslela...

xsaleen
16. zář 2011

navíc ti málokdi řekne, že ať dáš třeba Prevenar 13 tak těch pneumokoků je přez 90 druhů.. a očkováním pokryješ 13.. ale my dávali, já na to trpím, navíc mám chronické záněty Eustachovy trubice což taky nic moc 😖