Po píchání uší má teplotu, je plačtivý. Je to normální?

michaelka83
20. bře 2013

Prosím o radu. V úterý jsem byla s malým (2r.) na píchání ucha. Ten den byl bez teplot, max.večer měl 37.2. Dneska měl večer už 37,6. 😒 A celkově se moc nelepší, je plačtivý, chce pořád nosit, moc nejí. Jelikož to bylo jeho první píchání a já taky na píchání uší nikdy nebyla, tak nevím, co čekat. 😒 Je toto normální, neměl by se spíš lepšit?Na kontrolu máme jít až za týden. Antibiotika nedostal. Jen kapky do nosu a na vytírání ucha Peroxid. Na teplotu Nurofen.

jagado
20. bře 2013

Ahojky🙂náš Davídek měl první píchání uší -obou v 8měsících a 3dny měl horečky,ty první 2dny měl 40,a třetí den 38,5,teď jsme byli píchat ucho znovu v 11měsícíh a hned po píchání ožil a ulevilo se mu a je bez horečky.V obou případech měl antibiotika.Uvidíš,jaký bude třetí den,jinak s ním raději zajdi

michaelka83
autor
20. bře 2013

@jagado Děkuju.On právě antibiotika nedostal!

jagado
20. bře 2013

Tak raději zajdi,pokud ta teplota stoupá,tak to není dobře a anvíc víkend na krku.Tak písni,jak jste dopadli🙂a ať je brzo dobře.

betelgeuzz
20. bře 2013

@michaelka83 na tvým místě bych zavolala a oni ti řeknou, jestli přijet, nebo je to normální. S mladší dcerou teň máme za sebou dvoje píchání, respektive jí to prasklo a ještě jí to píchli, ale vždycky byla bez teplot.

michaelka83
autor
20. bře 2013

@jagado Děkuju.Dala jsem mu na noc Nurofen a teď už byl bez teploty.Tak uvidíme ráno. 😒

boban
20. bře 2013

Ahojky..sny byl poprvé píchat ouška v 8mi měsících....měl nasazené antibiotika..v pátek mu píchli obě uši a v sobotu ráno se vzbudil a byl strašně plačtivý,jela jsem na pohotovost a jedno ouško měl oka a to druhé se mu jakoby zase zpátky zacelovalo a dělal se tam znovu zánět..tak mu to odsáli a vyčistili a pak už to bylo lepší..šlo vidět, že se mu po tom ulevilo..dr. říkal, že kdybysme nepřijeli hned, tak by mu to pak museli zase píchnout ☹ takže jsem ráda, že jsme jeli....na kontrole měl to jedno ouško pořád nic moc..až teprve nedávno to měl úplně vpořádku...takže já bych raději zajela, aby mu to pak nemuseli píchat znovu 😉

veruska007
21. bře 2013

@michaelka83 Ahoj, já mám záněty středního ucha až v dospělosti. Abych Ti řekla pravdu, píchali mi ucho nedávno, tekl mi z toho hnis týden, bolelo to tak deset dní, měla jsem troje atb., už je to přes měsíc a pořád špatně slyším, dr. říkal, že to někdy bývá a na další kontrolu jdu až za měsíc, v uchu mám pořád volnou tekutinu a nějakou hnisavou krustu ☹. Do ucha bych nedávala nic. Pokud rostou teploty, tak bych zašla k dr. pro atb.

michaelka83
autor
21. bře 2013

@jagado
@boban
@veruska007 Holky díky za rady! Malý měl ráno zase skoro 38,tak jsem jela na ORL, a bohužel mu museli píchat i to druhé ucho. A vydupala jsem si teda (i po poradě s dětskou dr.) nasazení antibiotik! Za týden na kontrolu,tak snad bude líp!Ale teploty má pořád. 😖

veruska007
21. bře 2013

@michaelka83 Mně pořádně vyletěly teploty až po tom píchnutí a držely se nahoře cca 3 dny. Dr. říkal, že pokud po píchnutí teče z ucha zanícená tekutina, je třeba to přeléčit atb. Tak ať jste brzo v pořádku!

aneta15
22. bře 2013

Moje dcera má už 16x píchlé ucho s a minulý týden jsme byli na grometách a na mandli. Po píchnutí se jí ulevilo a teploty nikdy neměla, hodně záleží na doktorovi někteří dávají antibiotika automaticky jiný se brání zuby nehty. Já se to snažila zvládnout bez antibiotik, protože by jsme je měli pořád, jsou i antibiotický kapky do oušek Garasone nebo Otobacid ale jsou stejně jen na předpis, většinou nám pomohli a nejsou taková zátěž pro tělo jako antibiotika. Já má zkušenost, že většinou brečela, že jí bolelo druhé ouško. Snažili jsme se to zvládat s Panadolem, Nurofenem a kapičkama ale párkrát jsme antibiotika také měli

aneta15
22. bře 2013

Ještě se mi několikrát stalo, že se jí v píchlém oušku udělali puchýřky, a museli jí to znovu píchat a čistit takže nejlepší je dojet na ORL

jana21278
22. bře 2013

maminky, nedá mi, abych se nezeptala jestli jsou vaše děti očkované proti pneumokokům. jestli to má nějaký význam nebo ne. děkuju za reakce.

aneta15
22. bře 2013

@jana21278 Dcera má nechala jsem jí očkovat ze zoufalství, protože už nic nepomáhalo, bylo to naprosto k ničemu, na ORL mi vysvětlili, že nejčastější zánět způsobuje 8 bakterií a to očkování je jen na jednu z nich. Všeobecně jsem se nesetkala s doktorem na ORL, který by mi řekl, dejte jí očkovat je to dobrá věc. Naopak byli proti.

jana21278
22. bře 2013

@aneta15 děkuju. právě by mě zajímalo jestli to funguje. můj synovec měl zánět středního ucha a byl to streptokok. tak nevím.

morgan
23. bře 2013

@jana21278 je to jak píse @aneta15,syn teda očkováni není,ale vetsinou doktoři taky říkali ze to je k ničemu.Syn ma tedy hemofilus a nově pneumokoka a dr ted říkala ať ho teda zkusím naockovat tím prevenarem,ale on je stejně porad nemocný takže to neni reálný.Ockovat jsem ho tenkrát nedala protože jsem ho nechtěla zbytečně zatěžovat,ale za sebe musím ted zpětně říct, ze toho lituju...

jitamala
15. kvě 2014

Ahoj všem, ráda bych se zeptala jak se píchání oušek provádí? Syn má od soboty horečky, v pondělí mu z ouška vytekla žlutá tekutina, tak jsem s ním šla k Dr a ta nás poslala na ORL. Dr na ORL nás prohlédl a myslím, že vyčistil ucho, nejprve měl nějakou tyčinku kterou sáhl do ucha, potom asi špejli s vatičkou, kterou namočil do lihu a vytřel, řekl nám, že máme vytírat doma borovou vodou a přijít ve středu na kontrolu. Vytírali jsme poctivě, ucho pořád bolí a horečka trvá, i přes léky na teplotu, ve středu na kontrole opět prohlédl a předepsal ATB. Chtěla bych se jen zeptat jak probíhá píchání uší, netuším teď vůbec, zda jsme to prodělali nebo ne. Syn hodně brečel, tak jsem z toho byla trochu vyjukaná a skoro na nic se nezeptala, jen jestli mu ouško čistili a sestra řekla, že ano. Myslela jsem si, že kdyby mu to píchali, tak by nás upozornili a snad umrtvili, ale teď jsem zmatená. Dr tam dnes není, tak se nemůžu zeptat. Pořád z ouška vytéká takový žlutý hnis, snad už to brzy přestane. Děkuju moc za všechny rady a postřehy a přeji všem pevné zdraví. Jitka

tvarohacek
15. kvě 2014

@jitamala nedostali jste od lékaře zprávu?

pokud je v uchu záně,t bolí i čištění (synovi čistlili odsávačkou), při píchnutí ucha syn ležel a já ho musela jakoby zalehnout, aby se nehýbal. propíchnutí ucha je velice bolestivé (neumrtvuje se) ale trvá to jen chvíli, pak následuje úleva. pokud je zánět bakteriálního původu, vytéká žlutý sekret cca týden a je třeba ucha pravidleně proplachovat borovou vodou plus atb. S uvedeného popisu bych řekla, že ouško bu´d píchli nebo došlo k perforaci bubínku.

jitamala
15. kvě 2014

Děkuji, zeptám se na kontrole, jsem mimon, že jsem se víc neptala.

jitamala
15. kvě 2014

Teď jsem někde našla nástroj na tu paracentézu a je to taková jehla na níž je tělo se zkumavkou, asi na natáhnutí tekutiny z ucha, tak to nám nedělali, takže to opravdu asi jen vyčistil. Děkuju za jakouko-li radu (tvarohacek 🙂

bolistko
21. čer 2014

Ahoj chci se zeptat mojí dceru už bolí ucho tak cca 5 nejdříve se to bála říct ale pak už jí to fakt bolelo tak to raději řekla chci se zeptat bolí píchání uší??