Pomůže aloe vera na atopický ekzém?

labut
5. led 2010

ahojky, moji 18měsíční holčičku už strašně dlouho trápí atopický ekzém a příšerné svědění 😢 , četla jsem, že by na to mohlo pomoct aloe vera (gel, šťáva atd.), ale nevím, jaký aloe vera koupit a od jaké firmy, protože firem nabízející aloe je hodně. Prosím tedy o radu, kdo zkusil aloe vera pro své děti a pomohlo to ať mi napíše svoje zkušenosti a doporučení na firmu. Díky moc. můžete mi psát i do IP, aby tu pak nebyl problém, že děláme třeba nějaké firmě reklamu. ) 😀

labut
autor
17. led 2010

nikdo nemá zkušenosti??

kutcher
17. led 2010

vis zni to blbe ale nejlepsi aloe je to ktere si sama pestujes a udlas si masticku a nebo bio krem s aloe. aloe vera je dobry na poskozeni kuze vseho druhu, muzes pouzivat susene - odvar na zabal, muzes kombinovat s mesickem na sklidneni a hermankem na protizanetlivost ale bacha na alergie. S tim pitim aloe bacha ne vse co prodavaji s touto rostlinkou je ok. hodne se na problemy s kuzi doporucuje i konopna kosmetika nasla bych ti stovky rostlin co mohou pomoci.

hary
18. led 2010

Labut, náš malej má taky teď atopák, měl teď chycené průdušky a dost se to zhoršilo. Já nedám dopustit na kosmetiku A-Derm, koupila jsem jí v lékárně. Není to nic chemického, je to výtažek z nějaké ovsa a je to pro atopickou kůži, nám to fakt strašně moc pomohlo, tak jestli jsi to ještě nezkusila, vřele doporučuju!!

hary
18. led 2010

Ehm, A-DERMA se to jmenuje 😀

dagina
18. led 2010

Ahojky,
Hary, malému se atop. zhoršil skrz průdušky???? Nebo jsem to špatně pochopila. Mě někdo straší, že z atopáku může být i astma... . My jsme vyzkoušeli kde co, ale je pravda, že ta A-derma je hodně dobrá, dost nám pomoáhá také, my teda berem i homeopatika. Ale stále s tím všelijak bojujeme 😖 .
Na svědění máme Zodac.
S aloe fakt nevím..., ale proč to nezkusit?!

hary
18. led 2010

Dagi, no on míval tak všelijak po těle flíčky, chvílema byly vidět míň, chvílema víc. Ale teď byl hodně zahleněný a rozjelo se to dost. Doktorka mi řekla, že to je atopák, doporučila nám kosmetiku Klorane, ale v lékárně byla lékárnice co s tím bojuje taky, tak jsem dala na ní. No krém mě stál asi 340 Kč, ale nelituju toho, malý je teď čistý jak miminko 😀
Četla jsem to na netu a i doktorka mi říkala, že při různých respiračních onemocnění to má tendenci se to zhoršovat a je to fakt, pokaždý když má problémy s průduškama, a že s tím bojujeme dost často, tak se to zhoršuje. A astma z atopáku? Tak to slyším poprvé 😒

dagina
18. led 2010

Mě a-dermu také doporučila lékarnice, před vánoci měli akci, olejíček do koupele+velký krém asi za 400kč. Naše malá zatím nemocná nebyla, spíš je hodně citlivá na určité druhy jídla 😒

hary
18. led 2010

Dagi, tak vám držím palečky, aby jste z toho vyrostly. Já si říkám, že to malej nebude mít třeba tak špatný, když to zabralo tak rychle, mazaly jsme možná tři dny a bylo to pryč 😀

labut
autor
18. led 2010

už jsem zkoušela už opravdu všechno, s manželem jsme do toho vrazili tolik peněz, že je to katastrofa. Právě jsem slyšela, že ten aloe vera gel hodně pomáhá, ale jak koupit ten pravý. Měli jsme podezření i na alergii na jídlo, takže se vyhýbáme alergenům. testy na alergické potraviny ale vyšly na hranici, takže zase víme velké kulové. Hlavně se malá strašně drápe a škrábe, rok jsem se pořádně nevyspala, dala bych snad cokoli za to, abych ulevila svojí holčičce, ale stále nic. Jinak bych musela samozřejmě zkusit, jestli nebude mít alergickou reakci na to aloe vera, ale snad ne. No budu vděčná za každou radu. díky.

kutcher
18. led 2010

hele vyhrabu tu nekde moji lekarnickou knizku kde se presne pisou postupy pro vyrobu domaciho aloe moc to nestoji a vis co v tom je mrknu se co jeste pomaha na atop. ekzem

dagina
21. dub 2010

Ahojky, měla dotaz, snad některá bude moc říct svou zkušenost. Jsem s největší pravděpodobností těhotná, malou stále kojím. Cca v té době, kdy jsem otěhotněla jsem malé začala podávat na atop. ekzem tzv. Kolostrum od LR cosmetics, jedná se o kravské kolostrum. Teď nevím, zda malá takto reaguje na mé těhotenství - nemám tedy žádnou informaci, že by další těhotenství + kojení mělo vadit na ekzem, ikdyž ty těhu hormony ... kdo ví...., a nebo jí vadí to kolostrum - bylo mě doporučeno jako zaručená pomoc při ekzemech, a jedná se i o velice drahou záležitost. A teď babo raď .-).

adriana1
16. kvě 2010

Ahojky, Nat jsem dlouho hledala mastičku... co by jí pomohla na atop. ekzém. Našla jsem nám pomáhá bio brutnákový olej. Dávám ji jednou deně na lžičku ho sníst a namžu jí brutnákovým olejem a kůžička je pěkná. Děti ho můžou od narození. Nevynechávám žádné jídlo a chodíme i na bazén. Není vůbec omezená

erikasvk
17. čer 2011

@labut
@labut ahoj. Ja som az teraz citala tvoj prispevok. Mame s nasou 18 mesacnou dcerkou ten isty problem. Atopicky ekzem po celom tele. Keby sme nemali starke tak neviem co je to vyspat sa. Vkuse sa skrabe hodne ju to svrbi. Zacali sme pit aloe vera ale len dva tyzdne a mame to hrozne zhorsene. Chcem sa vas opytat ci ste to skusili pit a ci vam to pomohlo. Dakujem za odpoved. Erika

eliiis
20. čer 2011

já i malá taky mám atopický a krásně sem ho vyléčila jednou mastičkou a obě se držíme bez flíčku. více info v IP

luthien.k
21. čer 2011

@erikasvk, aloe vera vysadit! Může jít (a zřejmě i půjde) o alergickou reakci na aloe vera, která je dost častá - aloe verea nenajdeš ani v kosmetických přípravcích přímo pro atopiky určených. Jestli chceš, přijď si popovídat do diskuze v kojencích: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/babske-r...

@eliiis, doufám, že to není SkinCup, ten totiž nebrat, obsahuje, byť nedeklarovaně, kortikoidy, tuto informaci mám od kamarádky imunoložky, co ho dvakrát nechávala testovat na Státním zdravotním ústavu se stejným výsledkem.

chicitka
21. čer 2011

Tak já tedy mám 100% zkušenost s aloe verou - jukněte, jak Mišák vypadal před léčbou, mám foto v albíčku. Jde o to, že ale většinou atopický ekzém má příčinu uvnitř těla, takže bral k tomu ještě speciální probiotika a vitamíny, pil drink - pozor! nejprve příznaky zhorší, protože čistí tělo!!! A mazali jsme střídavě mlíčkem, gelem a firstem. Nebýt toho, tak se Miška od svého šestéhotýdne trápil snad doteďka. Jakmile se nyní malinko osype, např. z jahod, namažeme a do druhého dne je zklidněno 🙂 Každá kůže je jiná, samozřejmě.. Miška nesnášel vychvalovanou konopnou kosmetiku, měl po namazání vystouplé zarudlé puchýře, jak spáleninu..
A co se týká astmatu po výskytu atopáku, tak bohužel to pravda je, protože atopický ekzém je projev alergie v těle a ta se může projevit dále jako astma či alergická rýma. 😒

eliiis
22. čer 2011

luthien - ne ne skincup ne. je to mastička na přírodní bázi . jen tu nechci psat přímo název aby mě to zase nesmazali jako se mi už několikrát stalo. 🙂 ale mam fakt osobni zkušenost i perfektní ohlasy ze širokého okolí 😉

luthien.k
22. čer 2011

@eliiis, jasný, nicméně předávat si zkušenosti s konkrétními kosmetickými výrobky není reklama dle mého názoru, to by mi v kojencích museli mazat každý příspěvek, protože diskuze o atopickém ekzému bez doporučení konkrétních mazání by byla dosti neplodná, takže bych se to napsat nebála 🙂

katkaadenisek
18. srp 2011

ahoj chicinko, bereme aloe asi měsíc a půl, krémy nemám, jen first a gel, stav se pořád zhoršuje, má to akutní a rozlízá se mu to dál po tělíčku, jak dlouho jste se čistili?
😢

martinaradova
28. kvě 2012

my používáme jedině produkty z aloe vera od firmy (pokud chce někdo vědět jakou, ráda Vám to napíšu, pište martina.radova@gmail.com), sami doktoři tohle doporučují dětem a opravdu to zabírá, dám ruku do ohně za to.DOPORUČUJI VŠEM. 🙂

jarka082
28. kvě 2012

Dobrý den, o tom jsem také ještě neslyšela, že by aloe pomáhalo. my na ekzemy pouzivame kremy od doktorky na předpis, a někdy kremy od oilatum, nebo bepanthen...snad vám něco zabere....a olejíčky do koupele jsou taky fajn. pěkný večer

milankabrt
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
roryna
28. pro 2012

@eliiis napis mi prosim taky jak se masticka jmenuje dekuji

moody73
12. únor 2013

Atopický ekzém máme vyléčen huráááá.

llenka1986
23. kvě 2013

@moody73 JAK SE Vám to povedlo?

sarka11
23. kvě 2013

Nám zabraly konopné mastičky od Cutishelp, s aloe jsem ani nevěděla, že něco na ekzém je.

petule79
29. srp 2013

maminky zdravím vás.čtu vaše příspěvky a docela mě zaujala ta Aloe..naše malá má 3 roky,děsně se těší do školky,jenomže se mi tak osypala..celá,ale uplně..od kořínku vlasu po paty..jsem už zoufalá,jsem unavená,protože ji to svědí ve dne v noci a už nevím co,jak mám dělat..ano potravinová dieta,ano máme krémy od lekaře kožního,i oleje..momentálně ani ty nesnese..tak koupel v černém čaji..slyšela jsem od ale dospělé ekzematičky,že existuje něco jako detox z aloe,ale bojím se tomu podrobovat malé dítě..Máte maminky tak silného atopika taky doma a nějakou zkušenost?malá už ani neví co to je ho nemít..
jinak konopná mast nám zabrala jen malinko apak se to zas vyhodilo zpět..jinak taky nebyla špatná,ale ted už nevím..asi najdu nějakého šamana nebo co a nechám ho čarovat.. 😖

brianek21
28. kvě 2014

ahoj mam synka 1a 3 mesice stary a mame ekzem po celim telicku a je to strasne osklivi moc ho to svedi ...... ☹ a breci u toho uz jsem zkusila vse kremi vseliaky vse ho moc uz ale nic nepomaha vubec nic uz jsem zoufala a nevim jsi rady tak se ptam vas ..budu moc vdecna za kazdou radu ... uz se snazi celi rok a nic zadny uspech ☹

lennus
28. kvě 2014

Mohl by pomoct OK gel - OKG výrobky. Ráda poskytnu kontakt. Mám s těmito výrobky výborné zkušenosti, třeba Emulips na podporu mateřského mléka, pro mě hotový zázrak! 😉

brianek21
30. kvě 2014

ahoj lennus dekuji za radu rada to Zkusim