Potničky. Ako sa ich zbaviť?

vachovka
29. pro 2006

Ahoj.Mozete mi poradit ako sa zbavit potniciek?Malinkej budu v nedelu 4 tyzdne a ma to po celej tvari a uz sa jej to rozsiruje aj na hrud.Uz to ma cez tyzden a vobec sa to nehoji. ☹

lusil2005
3. čer 2008

no ja som vcera dala rano a vecer ten holtov krem, a tusim to ma ovela lepsie dnes. tak uvidim ci to len tak prechodne alebo jej to fakt tak pomohlo 😕 ak ano, navrhnem vyznamenanie jeho vyrobcovi 😀

janaboris
3. čer 2008

Maminky s potničkama buďte ve střehu a velice opatrní!My měli hodně potniček po celým tělíčku,je nám 14 dní a než se maličkej zaklimatizoval-teď už tolik potniček nemá, tak se mu 2 zanítili,jedna v třísle a druhá v podpaží.Podle telefonické rady dětské dr.jsem to otírala heřmánkem a pak zasypala dětským zásypem.Krásně to pomohlo na všechny ostatní potničky,ale ty dvě zanícené bohužel podhnisaly a je z nich taková tuhá bulka.Dneska jsme byli u lékařky a ta nám na to dala antibiotikovou mast a jestli se to do 2 dnů nezlepší tak to budou muset chirurgicky propíchnout a hnis z těch 2 bulek vypustit.Takže pozor na to a každou potničku důkladně sledujte a jakmile se zanítí hned s tím jděte k lékaři než bude pozdě.Já jsem už o něco chytřejší...

otaznik
4. čer 2008

moje malá má 6 týdnů a poslední 2 týdny má ty potničky taky po celém obličejíčku 😢

ted nám doktor doporučil SUDOKREM. Ale nevím zda to zabralo, protože dnes ani včera už nejsou ty hrozný vedra a dusna.. tak bud pomohl krem nebo počasi, nebo obojí.. 🙂

pok nám ještě doporučil v těch vedrech přikládat černý čaj na postižená místa.. vlažný čaj, namočit kapesník a položit na potničky..

asitka
4. čer 2008

otaznik....ty si jej davala na tvaričku sudocrem??? nam pekne zabera, keď ma potničky na hrudi, či krku....ale na tvar sa jej ho bojim davať...lebo si furt šermuje rukami po tvari, aby si ho neobtrela o ručičky a nasledne nescmulala, keďže s oblubou si dudle ručičky....hm...už som z potničiek na jej tváričke priam zúfala...fakt...

janaboris
4. čer 2008

Asitka já dneska taky zkusila dát sudocrem na obličejík a nic se nestalo. 😉 Potničky pomalu mizí 🙂 ale ještě to potírám heřmánkem a zasypávám dětským zásypem...

asitka
8. čer 2008

janaboris...no skúšala som posledných 5 dní modrú indulonu, ako tu písali mamičky...trošku pomohlo...ale moc nie...tak asi od zajtra skúsim sudocrem aj na tvaričku, lebo mi je až do plaču, jak jej tvárička vyzerá, veď to ani ja, keď som bola v najhoršej puberte, som nemala tak dodobanú tvár 😠 no...dievčatá, držte nám palce, lebo už tretí týždeň skúšam možné aj nemožné...a nič....že ja trúba, keď som videla, že jej sudocrem zaberá na telíčko, som jej ho hneď nedala na tvár...ale fakt som sa bála, že si to ručičkami zotrie...a scmúla,...aby som jej zle neurobila...šak je ešte malinká, drobnučká, krehučká 😒

supina
8. čer 2008

ten holtův krém fakt pomáhá. Mám s ním dobrou zkušenost - i na exém a opruzeniny. Je teda strašně smradlavej, ale funguje 🙂

petisan
9. čer 2008

tak taky pridavam svou trosku do mlyna - nam se nejvice osvedcil ten cerny caj - krasne vysusi a muzete ho pouzivat jak na oblicej tak na telicko - a urcite to nema zadne vedlejsi ucinky 🙂 a taky to skoro nic nestoji
Kacka mela potnicek plne tvare a ted uz se ji udela jen obcas nejaka na krku, ale na oblicej uz se nam to nevratilo Tak preju i Vam, at boj s potnickama vyhrajete 😀

janaboris
9. čer 2008

Asitka,zkus ten heřmánkový čaj-vyluhovat pytlík čaje,nesladit,nechat vychladit a potničky tím potřít a pak to poťupat dětským zásypem.To jsem používala nejvíc a už nemáme ani jednu potničku.

asitka
9. čer 2008

janaboris...harmanček som už skúšala...a akoby jej ešte viac nabehlo potniciek...a napriklad u syna, ked mal potnicky...harmnaček mi zabral krasne...do troch dni bolo po....a u dcery...sa toho zbavit nejdeme... ☹

denisocka
9. čer 2008

baby,necitam vas dozadu -ak sa nám po chrbte urobili male červene pupíky a sem tak aj na nohách a ručke a zopár na lici -to su potničky?nie alergia?

monca301
9. čer 2008

Nam zabera lieh a sudocrem.

denisocka
10. čer 2008

monca-poldeci domácej 😀 😉

milhaus
10. čer 2008

tak deti nechajte behat doma hole ak sa to da, moja tu beha v ponožkach, tričku s kratkym rukavom a nohavičkach, učim ju na nočnik chodit

navi
10. čer 2008

my měli potničky minulý týden a hodně, malý spává na zádech a i když spinkal jen v plínce, tak se mĚl celý zádička a krk plný potniček. Nádherně nám na to pomohl krémový pudr od Altermedu 🙂

denisocka
10. čer 2008

baby,tam ma napadlo že sa mu to urobí po prechádzke v kočíku,kedže nesedíme len ležíme tak preto to má na chrbte 😖

navi
10. čer 2008

denisocka, to je dost možný. Nám se to horšilo i v kočárku, malý sice sedí, ale když je opřený, je to jako kdyby ležel, na zádíčka se vzduch stejně nedostane 😒

reruna
10. čer 2008

Ahoj, nám taky pomáhá ten smradlavej šedej Holtův krém, ale dávat jen na noc v slabounké vrstvě. Nesmí se s tím na sluníčko. Malýmu se teď udělalo pár potniček taky na ramínkách a zádíčkách a má to z autosedačky, má blbej potah, hrozně se v tom zpotil, i když jsme měli v autě 22.

asitka
10. čer 2008

milhaus...1 a pol mesačné babo...asi mi behať holaté po byte nebude 😀 ... nooo...skúšam kombináciu ráno sudocrem...a na večer, aby jej úplne tvaričku nevysušilo modrú indulonu...tak uvidíme či pomôže... 😕

martina46
21. črc 2008

Malej sa spravili na ručičke 3 a na nožičke 1 akoby vriedky, mohli by to byť aj potničky? Nie je to zapálené, ale má to asi hnisavé ložisko. biela bodka tam nie je. Čo s tým. A tuším sa jej už aj na čielku urobila jedna taká malá ☹

petulienka
21. črc 2008

ahojte,

nam na taketo vyrazky rozneho druhu pomaha vzdy Holtova mast. aj na tvaricku aj na telicko 😉

martina46
21. črc 2008

bez receptu?
aka je to mast? smradlava? 😀

blau
21. črc 2008

Nas maly to ma brusku a stehienkach, tak neviem su to potnicky?, alebo som nieco zjedla/kojim/, ze by sa z toho vyhadzal?Natrela som mu to pudrom, tak uvidim.Inak on je tiez taky agregatik, stale sebou mele a ostatne deticky v jeho veku su naobliekane, ale keby ho ja tak obleciem, tak sa uvari 😅

lenna1
22. črc 2008

Ahoj, no z vlastnej skúsenosti viem, že to treba nechať vysušiť, pretože pokiaľ sa na to dáva krém,alebo olejček,tak sa to ešte viac zhorší, netreba dávať čiapočky pokiaľ to nie je nutné, ani bábo moc babušiť,pokiaľ netreba...nám sa to vysušilo samé,ale odporučili mi lieh pre deti a tým potierať a viackrát za deň postihnuté miesta omývať vodičkou, nekúpať v moc teplej vode, aj to to môže zhoršiť...

miriamka
22. črc 2008

Ja som davala na potnicky lieh,a pekne to pomohlo 😉

maryam
28. črc 2008

Ahojte, moj syncek ma tiez na nozicke vyhadzane take male ako "vodove" vyrazky, vyzera to skoro ako kiahne, len su uplne malicke a nikde inde ich nema, len od clenka dole - pri chodidlach a dost sa mu inak potia nozky,
tak neviem, myslite, ze su to potnicky?

ryangi
28. črc 2008

ahojky, naše malá měla potničky už v porodnici, tam mi radili dát na ten čtvereček líh na pupík a jakoby tu potničku setřít, když to měla jen po tělíčku tak to bylo v pohodě ale te%d se jí udělali i na obličeji a ve vláskách, na ten obličej si nejsem s tím lihem jistá, tak zkusím ten Bepanthen a černý čaj, a uvidíme.

spathiger
28. črc 2008

Ja som zas na potničky vyskúšala niečo úplne iné, no v každom prípade neškodné - materské mliečko 🙂 . Takže skúste, ak dojčíte. Bábätko poriadne ponatierať mliečkom a nechať to vyschnúť. Ak nepomôže, určite neuškodí. Nám však zaberá takmer okamžite. Potničky miznú pred očami. Možno mám antipotničkové mlieko 😀 .

cartmanko
30. črc 2008

tak ti potnicky co sme si mysleli ze su to potnicky nam dnes povedala lekarka ze to je stafilokokova infekcia.
vie niekto nieco o tom?

spathiger
30. črc 2008

Moja dcera to mala, ale az v 14r. Viem, ze jej na to predpisala daku antibioticku masticku, no uz nepamatam ako sa volala. Zabrala takmer okamzite. Dcerka mala strasne chrasty po tvari. Najskor to vypadalo len ako obycajne akne, no co potom z toho vzniklo.. Des! My sme to nechali zajst dost daleko,lebo ona vtedy bola s otcom na dovolenke,tak sa to riesilo az ked sa vratili. To uz ale mala tvar ako Frankestainova dcera. Som myslela,ze ju uz nikdy nedame dokopy. A vidis. Parkrat sa namazala tym zazrakom a zas ma tvar ako anjelik. Ak neratam tie pubertalne pupaky na cele :o). A to sme sa jej vtedy bali dotknut :o))