Potničky. Ako sa ich zbaviť?

vachovka
29. pro 2006

Ahoj.Mozete mi poradit ako sa zbavit potniciek?Malinkej budu v nedelu 4 tyzdne a ma to po celej tvari a uz sa jej to rozsiruje aj na hrud.Uz to ma cez tyzden a vobec sa to nehoji. ☹

myska8
30. črc 2008

Ahoj, taky míváme občas potničky. Doktorka nám poradila na potničky krém na optuzeniny od firmy Bubchen, stačí mazat jednou denně. Může to být i novorozenecké akné, jak píše jardine.To jsme měli od druhého týdne asi do sedmého týdne.Byly to červené pupínky s bílou tečkou, nejvíce to měla na tvářičkách a na bradičce. Na to nám doktorka poradila černý čaj, do něj namáčet kousek vaty a několikrát denně potírat obličejíček.Zakázala nám to mačkat, loupat apod.Ten líh se mi zdá vcelku drastický.

karlicka111
30. črc 2008

Ahoj,
nám přímo zázračně na vyrážku zabral Holtův krém. Stačí 1-2x namazat na noc a je to pryč. Lze koupit i bez předpisu. Jinak ho celý hradí pojišťovna, jelikož ale stojí 30Kč, tak s regulačním poplatkem je to prašť, jako uhoď 😀 Jak už tady někdo psal,tak se s ním nesmí na sluníčko. A mně tedy smrdí hodně. Ale asi je to individuální - manžel tvrdí, že to zase taková hrůza není 😎

cartmanko
30. črc 2008

a ten holltak je teda na potnicky alebo na stafilokoka?

emjee
12. srp 2008

waitinka7 • 1d • 10. aug 2008 o 19:26
Chcem sa opýtať skúsenejších mamičiek, čím sa dajú odstrániť na tváričke a hlavičke bábätká drobné červené vyrážky - potničky?

stresmenka • 2d • 10. aug 2008 o 19:27
Mne doky poradila na vatu nastriekat spray septonex a vytriet nam to pomohlo 😉

anculka • 1d • Včera o 13:50
Mne doktorka poradila, umyvat v repikom a natierat holotovou mastou alebo infadolan(natierat najemno)

waitinka7 • 1d • Dnes o 08:50
O tej holtovej masti som počula aj ja, tak som ju včera kúpila v lekárni, tak idem natierať a uvídím.

ilduska14
22. říj 2008

emjee moja mala tiež na tváričke malé vyrážky a doktorka mi kázala dávať jej na to vvyluhované vrecúška z čierneho čaju, alebo calciový krém.Ja som jej dávala krém a krásne to zmizlo. 😉
Ináč vie mi niekto poradiť.Teraz sa mi malej na šešulke vyhodili malé vyrážky, predpokladám že potničky.Čo na to najviac pomáha? Doteraz sme nič také nemali a aj zadoček mala bez potničiek aj v lete v tom najväčšom teple. Sú cervené a drsné.

zanetak
8. bře 2009

ahojte
Moja sa vyhádzala po bokoch a na hrudi takými drobnými pupáčikmi. Nie sú červené. Sú to potničky? nemáte s tým nejakú skúsenosť? Doktorka mi povedala, že možno sú to potničky. Má to už 5 dní.

shaula
8. bře 2009

Nám na potničky doktorka dala Ophthalmo Framykoin, snad jsem to napsala dobře. Trochu mě zarazilo, že je to oční mast, ale pomohlo to.

monika77
8. bře 2009

myska tak presne toto isté má náš drobček ... červené fliačky a v strede biela bodečka, skoro ako dospelácke akné ... vyskúšala si už ten čierny čaj? či pomáha

monika77
8. bře 2009

holky a ešte mi vysvetlite jedno

červené fliačky a v strede biela bodka sú novor. akné?
a čisto len červené fliačky sú potničky?

shaula
8. bře 2009

My je měli s bílým středem (některé), dr. řekla, že jsou to potničky.

kamanka
9. bře 2009

Mně na potničky poradila známá, ať malého koupu každý den! Narodil se v létě a měl s tím docela problémy. A zabralo to!

monika77
9. bře 2009

ako viem či ide o potničky alebo drobcovi niečo uškodilo z mojej stravy?

chymenitta33
9. bře 2009

my sme nemali vôbec potničky, narodil sa v marci a jún bol už velmi teplý takže len opalovačky alebo body, ponožtičky a holučký len sme striekali, a pretáčala som ho🙂

bihan
9. bře 2009

Monika, asi tak nejako 😀 Potničky sú červený výsyp väčšinou na krku, rukách, ramenách.
Najlepšie je dieťa umývať pokojne niekoľkokrát denne, ale len čistou vodu a na večer natrieť púdrom...

Ale v tomto ročnom období je najjednoduchším riešením menej obliekať 😉

monika77
9. bře 2009

jemu sa to bihan vyhodilo na tváričke, najviac na brade ... no a s obliekaním, myslím že body a k tomu tepláčky nie je veľa

karinecko
9. bře 2009

monika77- podla mna je to novorodenecke akne aj my sme si tym presli cervene vystupene pupaciky ja som mu to v priebehu dna umyvala prevarenou vodou ak bol hnis tak na gazicku lieh a potierala som dr.nam predpisal Locoid dermalny krem a krasne to zmizlo no bolo to dost skarede az som sa hanbila ked niekto pozrel do kocika ☹ a keby to bolo zo stravy tak by nemal vystupene ale take podkozne minibodecky

momin
11. čer 2009

Ahoj holky.. Mate nekdo? danecek je osypany uplne cely.... ☹ uz nevim co mam delat? nechavat ho doma jenom v plince??

monika77
11. čer 2009

karinecko neviem ti povedať .. ale už to nemáme .. teraz máme zase iný problém .. na ručinách má červené fliačky, rôznej veľkosti, pokožka je na tom suchá .. ale má to len tam, nikde inde .. neviem či to môže byť reakcia, že som zjedla čerešne alebo niečo iné

barkaakrab
7. črc 2009

Moje sestra má na hrudi takové červené pupínky.Má něco i na jazyku nějaké flíčky.Má je i na zádech.Máma říká že jsou to potničky nebo spalničky ale spalničky to podle mě nebudou. 😨

zuzana030
7. črc 2009

monika, to by mala mať zaparené,
my sme mali predvčerom tiež, malá mi spala na ručičke vonku a keď vstala, tak mala fľaky a do rána akoby som ju obarila, fľaky rôznej veľkosti
dala som sudocrem 3* a už jej nič nie je, tak skús, podľa mňa s tým nič nepokazíš
prípadne natri s tým, čo používaš na zaparenú riťulku

nency
7. črc 2009

momin
Danča má osypaná zádíčka. Jak bylo v posledních dnech vedro, tak jsem jí z kočárku vyndávala úplně zpocenou,
tak to bude mít asi z toho. Teď se má ochladit, tak snad to zmizne. Trošku jsem jí to namazala Bepanthenem,
ale nevím jestli to není lepší nechat a nemazat ničím. 😉

zuzana030
8. črc 2009

nency, malo by stačiť umyť ju vo vlažnej vodičke, a riadne vysušiť, keď aj viackrát ak je teplo, bepanthenem nič nepokazíš, neboj
skús najprv ale nič nedať, len umývať

marinka
8. črc 2009

nency, Aničce se taky udělaly potničky na krčku a trochu na zádíčkách, svědí jí to a škrábe se.. Hledala jsem na netu a nejčastěji holky doporučují potírat černým čajem nebo mazat Bepanthenem. Dneska jsem koupila Bepanthen a hodně jí to pomohlo, hlavně už ji to nesvědí a snad to brzo zmizí 😉

basice
9. črc 2009

Marinka, naše malá má taky v těchto teplejších dnech potničky a nijak to zatím neřeším, ono to přejde samo až se ochladí.Je však zajímavé,že to Aničku svědí, protože potničky většinou nesvědí...

marinka
9. črc 2009

basice, já jsem četla, že potničky můžou svědit.. Ale teď už si to neškrábe, ten Bepanthen to sklidnil. Hledala jsem na netu, jestli by to nemohlo být i něco jiného, ale myslím, že je, vypadá to opravdu jako typické potničky a má to jen vzadu na krčku a trošku na zádíčkách, jinak nikde..

bika10
10. črc 2009

Ahojte, chcem sa opýtať : moja malá - 5 mesačná dcérka - má také červené vyrážtičky na nožičkách, niekedy jej tieto vyrážky očervenejú a urobí sa okolo taký červený fliačik. Urobí sa jej to hlavne ráno - možno preto že jej je v noci teplo keďže má nožičky zakryté, neviem.
Cez deň jej to väčšinou obelie a ostanú iba vyrážtičky - biele alebo červené. Niekedy to aj cez deň na chvíľu očervenie a potom prejde. Bývajú potničky citlivé na dotyk alebo pri teple očervenejú do fliačikov? Neviete?
Inak malej býva dosť teplo aj sa potí napriek tomu že ju obliekam slabo.

Ja som volala doktorke a tá povedala, že keď to tak rýchlo počas dňa mizne, tak je to žihľavka, je to od alergie ☹ a mám dávať fenistil kvapky.

Môžu to byť aj potničky, neviete?

marinka
10. črc 2009

bika, já myslím, že by to potničky mohly být, ale je to těžko posoudit na dálku, radši bych skočila k doktorce, ať se na to podívá. Ale když to má malá hlavně ráno, tak si myslím, že by to mohly být spíš ty potničky..

basice
10. črc 2009

Ahoj bika,asi to potničky nebudou.Jak říkala doktorka, tak to opravdu může být ta alergie nebo i ekzém.Malá když byla menší, tak měla ekzém....červené flíčky a v obličeji červenou vyrážku.Během dne to pak bledno nebo naopak víče červenalo...Zkus to promazávat nějakým mastnějším krémem a uvidíš, co se bude dít.Také je dobré, pokud kojíš, tak ze stravy vynechat největší alergeny jako je mléko, vejce,čokoláda, ořechy, ryby, rajčata atd.

marinka
10. črc 2009

Jo, a nám na ty potničky nakonec nejvíc zabírá líh 😉 Bepanthen to sice sklidnil, že už ji to nesvědilo, ale nemizelo to a ten líh je pěkně vysušil a dneska už jsou jenom takové drobňoučké, tak snad tak do dvou dnů budou úplně pryč 😉

bika10
10. črc 2009

Dievčatá, ďakujem za odpovede
Ku doktorke sme chceli ísť ale fliačky jej pomizli,tak som jej rovno zavolala,mala som to zajedno
😕
Inak kojím a alergénom sa vyhýbam
Teraz ju stále sledujem... a tie vyrážtičky sú také nenápadné - skoro ich nevidno a reagujú sčervenaním na dotyk alebo teplo. Tak uvidíme ...