Potničky. Ako sa ich zbaviť?

vachovka
29. pro 2006

Ahoj.Mozete mi poradit ako sa zbavit potniciek?Malinkej budu v nedelu 4 tyzdne a ma to po celej tvari a uz sa jej to rozsiruje aj na hrud.Uz to ma cez tyzden a vobec sa to nehoji. ☹

ewisam
19. dub 2012

@luthien.k ma 7 mesiacov a nic spominane v rodine nemame....

luthien.k
19. dub 2012

@ewisam v každém případě bych dala genciánu. A nebo rovnou zajít na kožní 😉

lencika
25. črc 2013

skus vyskusat bepanthen, dcera mavala potnicky na hrdielku a chrbatiku a pomohla jasne ze nie hned ale pomohlo 🙂

milota164
31. črc 2013

aj nam pomohol bepanthen , na tvaricke ich sice nemalaa ale na hrudniku a krku

girl2013
1. srp 2013

Mojej dcerke pomohol na ekzem a aj potnicky BEPANTHEN. Ale treba ho aj viackrat denne natierat aspon na zaciatku.

11nika11
1. srp 2013

U nas zabralo kupanie v hypermangane+natierat kalciovym kremom.Potnicky za par dni zmizli.

dada97
1. srp 2013

velmi ucinny je sprej prvej pomoci, z aloe vera, harmancekom a propolisom, kludne v IP viem dat viac info

hojda
1. srp 2013

Tak bepanthen bych nedávala nám to zhoršil. Imazol cream pasta rychle zabral nebo otírání černým čajem

kvieta
1. srp 2013

@ewisam Moja malá je potničková od narodenia, máva ich hlavne na chrbátiku a krku. Najviac jej to vždy pomohol ukľudniť obyčajný púder. Ale ak to už má "živšie", neskúšala by som rôzne mastičky, s propolisom určite nie, šla by som na kožné. Kým som prišla na to, čo jej najviac pomôže, tak tiež to mala ako drobča škaredé a vtedy nám kožná dala nejakú miešanú masť z lekárne - recept, super zabrala do pár dní. Púder dodnes používam, malá má 5r. Ale možno každému pomôže niečo iné a nemusí ísť ani o potničky, ale zapareniny, keďže tam to má zohnuté. Na zapareniny je dobrá rybia masť. Nech mu to čím skôr prejde, určite je z toho nervózny.

nanulik
1. srp 2013

My prave bojujeme s potnickami, pomohol nam repik a sudocrem

girl2013
2. srp 2013

Nam to bepanthen nezhorsil ale krasne pomohol s ekzemom na celom tele a potnickami okolo krku. Kazde dieta je ine takze treba len skusat co zaberie na to vase. Drzim palce.

monable1
2. srp 2013

Ahojte , moja mala ma vyrazky take drobne a nahusto po celom tele, ale na ruckach ma aj take cervene flaky a vyrazky . Neviem ci su to potnicky,alebo nejaky exem.Cela je na dotyk taka drsna . Na hrudnku jej to celkom zmizlo, ale tie rucky ma hrozne . Neviete co to moze byt? a co an to pomoze? Cez den je len v pamperske, ovlazujem ju prevarenou vodou, a natierala som ju excipialom a nic ..Mala ma 2 mesiace a je kojena . Nic take nejem , tak uz neviem .

girl2013
2. srp 2013

Moja mala tiez najprv take cervene flaky na laktach na nozickach a trochu na tvaricke. Kedze nam nic nepomahalo co jej predpisali tak sa to rozsirovalo dalej. Postupne mala skoro cele ruky, nohy, krk aj chrbat. Okolo krku este take male vyrazky tie ale nemokvali. Dr nam povedal ze to je exem a daval nam kazdy tyzden steridovy krem kt. to trochu zlepsil ale nepomohol. Tak som sa nastvala a sama skusala. Natierala som ju bepanthenom asi 3-4 denne a pekne to predlo. Ked ma drsnu kozu tak ju musis casto kremovat. Ono to prejde a potom bude mat peknu kozu a hlavne hladku. S tymi flakmi a vyrazkami chod k dr. ked nic nebude pomahat co ti da tak asi by si mala skusat nieco co tu mamicky pisu. Mozno to pomoze aj na tvoje dieta. Ja tiez neviem z coho to mala moja mala ale preslo to. To je hlavne. Len netreba stresovat. Ked najdes tu spravnu kozmetiku pre svoje dieta tak bude ok.