Potničky. Ako sa ich zbaviť?

vachovka
29. pro 2006

Ahoj.Mozete mi poradit ako sa zbavit potniciek?Malinkej budu v nedelu 4 tyzdne a ma to po celej tvari a uz sa jej to rozsiruje aj na hrud.Uz to ma cez tyzden a vobec sa to nehoji. ☹

rova
29. pro 2006

Potničky na tváři? Tak s tím zkušenosti nemáme. Malá občas potničky měla,takže jsme míň oblékali, míň topili, často otírali vodou, aby jí to neprovokovalo, ale v obličeji nevím. Určitě jsou to potničky? Jestli třeba nemá nějaký exém, alergii na kosmetiku nebo tak? No asi ti nezbyde nic jiného, když to nezmizí vydat se k doktorce.. 😒

vachovka
autor
29. pro 2006

U doktorky sme uz boli ta vravela ze su to potnicky.A tvar jej umyvam vodou nicim nemazem.Telo mazem avirilom.Uz som zacala aj menej obliekat a stejne nic.

jardine
29. pro 2006

Vachovnko, jestli to spíš nebude novorozenecká akné. Takové červené pupínky s bílou tečkou? Naše Linduš to měla taky, dostala to ve 2 týdnech věku. Doktorka říkala, že je to od prášku, někdo zas, že jsou to potničky, ale my se nakonec po konzultacích z řadou maminek dobrali k diagnóze "novorozenecká akné". Je to u kojenců velmi časté a naprosto neškodné, akorát to nehezky vypadá (zvlášť chceš-li se se svým miminkem chlubit 🙂))

A teď, co s tím ... někdo radí nechat to být, jiný omývat vodou s mýdlem, další patlat na to nějaké speciální mastičky. Já jsem dala na jednu radu vyčtenou z netu a 100% to zabralo .... potírala jsem pupínky tampónkem namočeným do 60% lihu, toho na pupíček. Zní to dost odvážně, ale do pár dnů byly pupínky pryč. Krásně je to vysušilo a Linda má teď pleť jako broskvičku....

rova
29. pro 2006

Hm..tak to ti bohužel neporadím. Snad to zmizí časem samo. 😉 A řekla ti dotorka, co na to?

vachovka
autor
29. pro 2006

Doktorka vravela zloupnout stroupek a potriet gencianou.Ale to moc nechcem ved bude cela fialova.Tak vyskusam ten lieh a uvidim co to spravi.Dik za radu

ervotoc
29. pro 2006

holtov krem

jardine
29. pro 2006

Uááá ... nic neslupovat!!! Prosím .... a genciánu bych taky vynechala. Nic proti dvojí doktorce, ale tohle se mi zdá trochu mimo.

jardine
29. pro 2006

ervotoc: holtův krém už jsem taky slyšela ... problém je v tom, že pokud je to opravdu akné, je třeba pupínky vysušit, nikoli ještě víc namastit. Ale určitě to lepší než to loupání a genciána...

mapris
29. pro 2006

vachovka,
my si taky mysleli, že máme potníčky, ale nemáme :o(. Naše doktorka radila potírat holtovou mastí, dost nám to zabralo, ale teď to má zase pod krkem a holtovka nezabírá. Prý je to nějaký ekzém ... My k tomu máme ještě strupy na hlavě, takže taky nic moc 😠 😢 🙄 , ještě jsem s malou nebyla ani v práci ... :o((

sue
29. pro 2006

Vachovka, len nič nestŕhajte, nedávajte dole...nech by si mala akokoľvek čisté pacinky, vždy tam malinkej niečo môžeš zaniesť a to by bol väčší problém...

jess
29. pro 2006

Já bych dr.taky s tím sloupáváním nepposlouchala.Mě má dr.když malá měla potničky na bříšku říkal,že to vymizí samo ,a nemám na to dávat radši nic,ani ajatin,ze by se to mohlo zahnisat.A postupně se jí to vytratilo,ale taky to trvalo dýl než měsíc

jenis
3. led 2007

Aj moja mala mala take cervene vyrazky na tvaricke (pozri foto tam kde sa smeje) a doktor mi na to dal olejcek do kupela a krem na cele telicko aj na tvar balneum lotion. Po par dnoch to zmyzlo (pozri dalsie foto). Urcite to nebabri rukami ani nic podobne a podla mna zmen doktorku.
Drzim palce.

mimi109
3. led 2007

ahoj aj moja dcerka to mala ale len na tvari, nas doktor mi to kazal mastit rybacou mastou Jekoris a potom indulonu modru, do tyzdna sme sa toho zbavili, v ziadnom pripade jej na tvaricku nedavaj olivovy olej

jenis
3. led 2007

ani harmancek nedavaj, lebo sa to rozsiri. Inak aj mne hovoril doktor ze modra indulona

womann
3. led 2007

Kupodivu Bepanthen mast.Zni to divne,vim,ale taky se dohadovali,jestli je to akne,nepo potnicky,nebo vyrazka...Doporucovali lih,ale ten nezabral,ale bepanthen ano... 🙂

peta.cz
6. led 2007

Na potničky nám zabrala holtova mast - měli jsme je jen na obličeji a krku a zmizelo to za 3 dny...strašně to smrdí, ale účinkuje

macejka
6. led 2007

vachovka

nám na potničky zabíral klasický dětský pudr Aviril,na obličeji je měl jen trošku,ale na tělíčku je míval dost tak jsem ho párkrát poprášila pudrem a bylo 😉

samuelko
6. led 2007

aj moj malý mal podobné vyrážky ako to tu opisuješ ty,tiež som si myslela,že sú to potničky,ale nakoniec to bola alergia na nutrilon a používala som Excipial to je taký krémik z lekárni.

zuzu13
6. led 2007

my sme nasadili klasiku - modrá indulona a kvapky Fenistil

jesterka3103
7. led 2007

Tak tohle ted resime taky,mala ma 5tydnu....ciste nahodou jsme zjistili,ze to ma ze zimni kombinezy,kde ma okolo kapuce umely kozisek.Tu kombinezu jsme totiz hned zacaly pouzivat bez predesleho vyprani,no a dnes uz to ma lepsi 🙂

adrastie
8. led 2007

Ahojky, souhlasím s Jardine. Malé začaly potničky naskakovat hned druhý den v porodnici, sestřičky radily natírat 60% lihem a za chvilku to bylo pryč...ale v obličeji...nevim nevim

lucisa
8. led 2007

Nevím, co zabere nejlíp, když tak vyzkoušej něco z toho, co radí jiné holky, ale jen nestrhávej stroupky, vždyť by to malé mohlo zanechat na tvářičce jizvičky na celý život (tak jako po planých neštovicích). Není ta tvoje dr. nějaká masochistka (nebo stará struktura? 😕 )?

adrastie
9. led 2007

...no mě v porodnici říkali také strhnout, ale ne nechtem, ale když se to bude ošetřovat vatičkou s lihem tak trochu přitlačit a sundat to bílé tou vatou, ale také se mi to zdá....nebo spíš nezdá, aby mimču nezůstaly nějaké fleky, nebo se něco nezaneslo, no nedělám to, jen ošetřím lihem.

vavka33
9. únor 2007

maminky,poradte mi,neviem,co ma moja mala od vcera na telicku a dnes aj na tvaricke-vid foto lea-posledne dve fotky.neviem,ci su to potnicky,alebo reakcia na nieco z matersk.mliecka,alebo...neviem,mozno ste to niektora zazila na vlastnom babenku.dakujem za nazor

dashak
9. únor 2007

vavka, nepila si třeba džus, nebo nejedla si něco ostrého? Jestli by to byly jen potničky, tak na ty nám pomohla Ondřejova mast z lékárny za 50 kaček. Když ji tim budeš několikrát za den mazat, zítra to tam nebude. Pokud teda není problém jinde.

vavka33
9. únor 2007

ja neviem,dzus som nepila,ale vcera som jedla taku natierku matko a tesca,mala taku paprik.chut.inak su to len fliaciky,nie vyrazky.mooooc dakujem,ze si napisala.

pipo1777
13. únor 2007

Ahoj.Samuelko moja malá má na stehienkach také malé vyrážky dok´torka vravela len natierať oliv.olejom lebo ona to má také suché ale nejde to preč.A tu čítam že vy ste to mali s nutrilonu.Aj my máme nutrilon ale najprv mala ten Ar na reflux a asi 3mes dozadu jej miešam s obyčajným.Myslíš že to môže byť od toho?a vy ste nutrilon vysadili?

mirina
16. únor 2007

Ahojte babenky. Moja babika mala po tvaricke a krku tiez vyrazky - vypadala ako taky maly pubertiacik 😀 pomohol nam holtov krem a toto... Treba vysadit zo stravy vsetky alergeny /od soje, mlieka, ovocia, kakaa...atd/, pouzivat malo pracieho prasku, spinkat v chladnejsej miestnosti /tak 18 stupnov/ alebo nebabusit do hrubej perinky a deky. No a bude po potnickach a vyrazkach. Aj ked nie hned na druhy den. Drzim palce.

emjee
18. črc 2007

miruliacik • 1d • 18. júl 2007 o 09:12
Ahoj.
Chcela by som sa spytat, ako bojujete v tomto teple s potnickami. Na celom telicku v pohode, ale pod krkom sa ich nevieme zbavit....

martina78 • 1d • 18. júl 2007 o 09:17
Ahoj. My ich mame tiez, no nastastie nie v takom mnozstve. Stale sme holi a vetrame. Moja susedka(pani doktorka) my odporucila zasypavat detskym pudrom. Alebo skus trosku potriet liehom, ten susi.

dadulka19 • 2d • 18. júl 2007 o 11:39
miruliačik,my sme na tom tak isto.Všade o.k.,len pod krkom nie... 😢 zatiľ to len omývam vlažnou vodou a vysuším... 😉

vesi • 2d • 18. júl 2007 o 12:20
Nám pomohla aj borova voda, ale najviec Balneum hermal do kúpeľa 😀 keď je toho veľa, tak s ním môžete bábo aj umyť ako s mydlom.dá sa aj na predpis 😀

julkaxxx • 1d • 18. júl 2007 o 13:45
Nam kozna na potnicky kazala potierat ichtiolovou mastou a viac krat denne osprchovat

vesi • 2d • 18. júl 2007 o 14:52
nám ichtiol nepomáhal

katusha
30. črc 2007

sesternica mi poradila na potnicky repík a pomohlo! 🙂 skuste
este som aj potierala fenistil-gelom, ale to pomohlo len na chvilu