Potničky. Ako sa ich zbaviť?

vachovka
29. pro 2006

Ahoj.Mozete mi poradit ako sa zbavit potniciek?Malinkej budu v nedelu 4 tyzdne a ma to po celej tvari a uz sa jej to rozsiruje aj na hrud.Uz to ma cez tyzden a vobec sa to nehoji. ☹

marianna23
2. srp 2007

mojmu som umyvala len cistou vodou na vaticke a po par hod. to zmizlo, nemal vela, nad ustami, boli to potnicky,aj na brusku ke dmal ,tak po kup[eli zmizli.

kacka79
3. srp 2007

Ahojky, naše mudr nám poradila odvar z šalvěje - do litru vody 2 lžičky sušené natě - v lékárně stojí pár korun - uvařit. Nám to pomohlo za 2 dny - potírali jsme cca 4 x denně

emjee
31. kvě 2008

asitka • 2d • Dnes o 16:37
maminky, prosím poradte mi, čo na potničky na tváričke.a vo vláskoch..bo už som zúfalá ☹ ...hypermangán, či lieh nám nezabral...

jankando
31. kvě 2008

emjeee...mne mamka spominala, ze ona nas natierala tou fialovou vodickou....ja ju vola borova voda,,ale kamoska, co robi v lekarni ma upozornila, ze sa to tak nevola, ze to iny nazov ma...a to je dobre na vsetko..mamca spominala i na ten povlak na jazucku, okolo ustociek, vo vlaskoch, dokonca ze si i prsia s tym potierala...ale hypermangan to nie je,,to tiez poznam.. 😉

asitka
31. kvě 2008

jankando....ale nemôžem ju ponatierať genciankou....na tváričke...šak bude fialová celá....a má to aj vo vláskoch....veď by vyzerala jak z cirkusu...maminy poradte niečo normálne....lieh nepomohol...harmanček vyzeralo, že zaberá, ale mudr.nám ho zakázala...lebo že môže vzniknúť alergia....a hypermangán tiež nezaberá...vyzerá chúďa hrozne....a už sa jej to na líčkaach úplne zhoršuje....ma triafa...asi fakt zas prejdem na harmanček.....

lilyk
31. kvě 2008

nas ked bol taky malinky tak pomohol obycajny puder, uplne sa mu to vysusilo do druheho dna 😉 ale na tvaricke sme nemali, len v okoli krku a na zahyboch na rucickach a nozickach.

magda22
31. kvě 2008

dievcata, prosim vas ako vyzeraju potnicky? mne sa dnes prvykrat vyhadzal moj chlapcek a myslim si, ze to ma z potu, su to ale take flaky, ma ich na cele a aj na hrudnicku a brusku mal nejake flaky...
stretol sa s tymto niekto prosim vas?

lusil2005
31. kvě 2008

malej sa tiez porobili potnicky pod krkom a zozadu na temene. holtov krem na to tiez pomaha??? ten pouzivam na atopicky exem, a na ten nam pomohol. no uvidim, zatial skusit vysusovat liehom. ☹

skolara
31. kvě 2008

mne sa zda ze je to novorodenecke akne. AJ my sme to mali 🙄 ale zabral holtov krem. A mne uz vonia 😀

vilkakatka
31. kvě 2008

My mame od narodenia stale nejake dermatologicke problemiky a uz sme vyskusali kremy aj nekremy 😝 ... no a najlepsie nam zabera modra indulova 😀

severka222
1. čer 2008

vacho aj moja malá ich mala, dala som jej do kúpeľa normálne sypané kamilky, umyla som ju v tom a obliekla do bavlnených vecičiek a po 2 dňoch bolo po potničkach .

lusil2005
1. čer 2008

no ja malu obliekam len do cistej bavlny kvoli tomu jej exemiku. kupeme sa raz za 3 dni, v takychto teplach raz za 2. ale kazdy vecer jej to omyjem vodickou ten krk. a rano pretieram liehom. a nezabera. stale to ma rovnake. chudatko moje male. ale ma to zatial len nejaky tyzden - dva. ale pochybujem ze sa to pribudajucim teplom zlepsi ☹

janaboris
1. čer 2008

Nám doktorka poradila na potničky otřít heřmánkovým roztokem(normální čaj)a po zaschnutí nebo lehkém osušení zasypat zásypem(na vatičku nebo gázu a poťupat s tím potničky) a opravdu nám to krásně pomohlo.My máme potničky po celým tělíčku.

gucz
1. čer 2008

ja som mala potničky v pôrodnici (ja , nie malá) a potierala som si to liehom, na vysušenie, mala som to na krku a na dekolte. A umývala som si to len čistou vodou, aby som si zbytočne nedráždila kožu.

dasenka
1. čer 2008

ahojte kocky 😉 tak ja neviem, ci mame teda potnicky alebo je to novorodenecke akne.... maly ma take vyrazky na tvaricke ako akne ale ma to ja po telicku... lekarka nam povedala ze su to poticky, ale ja som si nie ista chudatko cely ksichtik ma vyhadzany. skusim mu to vysusat liehom rano a vecer po kupani mu natriem modrou indulonou a som zvedava ci mu to zaberie

noangel
1. čer 2008

nam krasne zabral cernej caj 😉 uvarit a nekolikrat denne potrit

garbage
1. čer 2008

Ahojky, náš malej to měl taky tak nějak v období co jsme se vrátili z porodnice a nám nejvíc pomohl heřmánek (normálně jsem vyluhovala pytlík čaje a tampónkem otírala) a potom jsem to dělala stejně jako jardine, tím lihem na pupík. Vzala jsem si na to takovou tu tyčku do uší a potřela opravdu jen ty pupínky. Hlavně jsem v té době vůbec nepoužívala na umývání vodu!!!Jenom ten heřmánek a to nám tak nějak pomohlo. Ale myslím, že by to časem zmizelo i samo 😎.

magda22
1. čer 2008

ahoj,
prosim vas mozete mi niekto odpovedat? ako vyzeraju potnicky? dakujem! 😉

monik76
2. čer 2008

ahoj, jsou to takové malé červené pupínky vedle sebe. My jsme je měli nejvíce na obličeji, a pod krkem, tam kde se nejvíce potí. Mazali jsme bepanthenem a za pár dní byly fuč. 🙂

lenkazdenek
2. čer 2008

holky asi blbost,ale myslíte že na ně můžu dát pudr 😅 😕

janaboris
2. čer 2008

lenkazdenek kamarádka svému dítku dávala na potničky tekutý pudr a pomohlo jí to a já dávám klasický dětský zásyp.

lenkazdenek
2. čer 2008

Janaboris,no já že malá když měla potničky v zimě pod krčkem,tak jsem dostala od dr njákou mastičku,ale po tý to malý začlo mokvat 😖 tak jsem pak dala tekutý pudr a do 2 dnů to bylo v pořádku 😅

kacka.va
2. čer 2008

my nepoužíváme nic, druhý den je mámew pryč a objeví se jinde 🙂.

andy80
2. čer 2008

Na potničky je dobrý černý čaj (neslazený samozřejmě 😀 ) a taky mastička Imasol.

lusil2005
2. čer 2008

ja som z toho zufala. ma toho strasne vela na krku (kol dokola), az na ramienka a zospodu brady jej to ide. a stale si to skriabe! minule leto vobec potnicky nemala, a to boli ine horucavy... teraz sa jej spravili najprv na temene hlavicky a potom sa rozsirili dalej. ale zas je fakt ze minule leto sa vobec nepotila, teraz je spotena stale, aj ked ju necham spinkat len v tielku a krataskoch a nezakrytu.

asitka
2. čer 2008

nooo...tak nám hypermangán nepomohol...ani lieh...tak som zas dala harmančekový čaj...a potrela som jej to aj kalciovou masťou...no dievčatá....zázraky sa dejú...ale nám sa to zlepšuje...tvárička bude zachvíľu hádam aj ok...nejdem sa tešiť predčasne...ale vyzerá to dobre...

lusil....keď má malá potničky na hrudníčku, či krku..tak jej to potriem sudocrémom...a do dvoch dní...je po nich...pekne jej to vysuší....na tvár som si ale netrúfla...a tam nám zaberá ten harmanček...aj keď dr mi ho zakázala....ževraj je alergizujúci...ale keď jej ho dávam už 3tí deň...a pomáha jej...tak hádam alergiu naň nelapíme...neviem....no...asi tak....

krystina74
2. čer 2008

My mame potnicky hlavne pod krkom a v zahybe rucky.. pod krkom natieram holtovou mastickou a pomaha to... zial len docasne...

mirka8429
2. čer 2008

ahojte..nas maly ma potnicky hlavne po tvaricke 😒

pufina
2. čer 2008

ahoj holky, už jsem to tu jednou na jedné diskuzi psala, ale mě doktorka poradila obyčejnou modrou Indulonu, divila jsem se, no ale nám to fakt zabírá suprově. Večer ho namažu a ráno je po potničkách. Zkuste to, stojí to pár korun a za zkoušku to stojí.

andy80
3. čer 2008

pufina, máš pravdu s indulonou, ale malému zabírala měsíčková indulona