Potničky. Ako sa ich zbaviť?

vachovka
29. pro 2006

Ahoj.Mozete mi poradit ako sa zbavit potniciek?Malinkej budu v nedelu 4 tyzdne a ma to po celej tvari a uz sa jej to rozsiruje aj na hrud.Uz to ma cez tyzden a vobec sa to nehoji. ☹

pajinka23
14. říj 2009

baby mam strasny problem mali sa mi stasne vyhadzal pod krckom,on je totiz taky baculko a skoro vobec nema krk 😀 😀 😀 tak sa vyhadzuje pod krkom,ani natieranie mojim overenym sudokremom nepomaha 😔 😔 😔 vysusujem mu to vzdy po kupani a skusala som aj zasipavat to detskym pudrom ale nic nezabera ☹ ☹ ☹ Co mam robot??Ma to naozaj strasne 😔

berus222
13. črc 2010

ahojte. chcela by som ozivit tuto temu, lebo je to aktualne. nas maly ma potnicky po celom chrbte, do polovice brucha a uz zacina mat aj na rukach. a to chodi len v plienke cely den a na noc mu davam na spanie bodytielko. kamaratka mi povedala, ze ho mam natierat excipialom. ale neupcham mu tie pory este viac?

junovka
13. črc 2010

@berus222 a si si ista, ze su to naozaj potnicky??Vacsinou potnicku sa na miestach , kde sa clovek najviac poti, cize v zahyboch, medzi nohami, vzadu za krkom......na rukach???zalezi kde na rukach....snad v zahyboch .Excipial je krem na suchu kozu a nie na potnicky. 😉

berus222
13. črc 2010

@junovka on sa najviac poti na chrbte a v predu pod krkom, tak hadam su.

keziah
14. črc 2010

Aj my mame akurat poriadne skarede mapy rozskrabanej vyrazkavej koze pod vlasmi, na krku zozadu a hornej polovici chrbta, doktorka vravela, ze su to potnicky. Doktorka radila davat sudokrem alebo nieco ine, so zinkom ako na zaparenu kozu, zial, sudokrem nemam, tak skusam weledu na zapareniny, dufam, ze pomoze. Inak v tychto strasnych horucavach neviem, ako sa vobec da potnickam vyhnut.
Najvacsi problem je, ze maly sa skrabe ako maniak, este aj v noci zo spanku sa skriabe do krvi :(

evik81
16. črc 2010

prosim o pomoc...maly sa vyhadzal,po celom brusku ma pravdepodobne potnicky,ale ma to aj na nozkach...ma take drsne telicko...s cim mu to prejde

jana776
16. črc 2010

Ahojte baby, takze pridavam vlastnu skusenost, ako ju cele dni vlacim na rukach tak uz mam potnicky aj ja 😅 na miestach kde sa dotykame s malickou. Takze som si to oplachla cistou vodou, ked vyschlo natrela sudokremom a za chvilku som o tom ani nevedela. Svrbelo to asi hodinu kym to boli take cervene mapy, ked sa mi spravili vyrazocky tak uz to nesvrbi, len je to skarede. Takze viacmenej aj malicku oplachujem aj tri krat do dna v troske vody a natriem a neskrabe sa vobec.

djd
16. črc 2010

..aj moja dcerka ma potnicky. 😠 Dnes som bola s nou u doktorky, lebo si to v noci rozskriabala.. Tu su rady ako na potnicky: 1-2 razy za den okupat v hypermanganovom kupeli, natriet sudokremom a ked svrbia, 1/4 dithiadenu alebo fenistil kvapky..

lenka1smejka
16. črc 2010

aj mi mame potnicky ach jo no co uz neako zabojujeme

danielaviki
17. črc 2010

ahojte, aj my mame potnicky vsade mozne, na stastie nesvrbia, ja maleho tiez viac krat sprchujem, nenatieram to nicim...

flamenga
19. črc 2010

ahojte... môžem použiť sudokrém na potničky aj na tváričke? Malý ich má snáď všade 😒 Ale úplne desivé to má na záhyboch na rúčkach 😢

alca85
19. črc 2010

ahojte, môžu byť toto potníčky, keďže ich má po celých rukách? A teraz ich má také jemné aj na dekolte a pod vláskami a na hlavičke sa stále škriabe ☹ .....tak jej ju každú chvíľu mokrým hlavičku..

alca85
19. črc 2010

ja som tiež skúšala sudocrém, ale nepomohol ☹

lenka1smejka
19. črc 2010

No tak toto su potnicky my ich uz mame aj na lickach aj ked nie take cervene ako na tele ale aj tak je to skarede 😒

alca85
19. črc 2010

ja už som sa bála, že to bude nejaká alergia....aj mojej malej to pomaly postupuje, ale len na rukách to má také hrozné ☹
@lenka1smejka a čo na to malej dávaš?

lenka1smejka
19. črc 2010

tak ked ju to svrbi natrem sudocremom ale nemyslim si,ze jej to pomaha.Ale aj minuly rok to mala a ono to prejde same napriklad aj ja som na rukach povyhadzovana aj na tvari z toho tepla a same to mizne

sterea
19. črc 2010

Ahojte, mám na Vás dotaz myslíte si že potničky môžu byť po celom tele? Malá to má najhoršie okolo pásu ako je plienka, na celých ručičkách a dekolte ale už sa jej to rozšírilo aj na nožičky, zadok a bruško. Vyzerá to podobne ako u Alci, ibaze toho má oveľa viac. Bola som s tým u doktorky a povedala že to je pravdepodobne Seboroický ekzém a nariadila diétu. Ale mne sa to nezdá, malá to už mala ale v menšej miere a po ochladení to zmizlo. Ale teraz to vyzerá fakt dosť zle a horúčavy bohužiaľ neustupujú.

luthien.k
19. črc 2010

@sterea, může to být ekzém, protože horko a propocení ekzém zhoršuje. Nebyli jste v posledních týdnech před tím, než se to objevilo, očkovaní, nemocní, nedostala nějaké nevé potraviny, pokud je kojená, nejedla jsi něco nového...? To vše může ekzém spustit a dohromady s tím teplem to pak nedělá dobrotu. Nepíšeš, jak je malá stará...?

tina1311
19. črc 2010

ahojte no aj moj syncek ma potnicky ja mu to umyvam v repikua potom mu to potieram pudrom....

sterea
20. črc 2010

Malá má 14 mesiacov. Už nieje kojená , v podstate nič nové nejedla okrem melóna. A to si myslím že nieje alergén. Tiež som ju okúpala v repíku a potrela púdrom a zdá sa mi že sa to zlepšilo. No uvidíme. Doktorka nám predpísala nejakú zarábanú mastičku a do kúpela hypermangán a Fenistilové kvapky .

luthien.k
20. črc 2010

@sterea, všechno může být alergen, včetně melouna. Hypermargan a Fenistilové kapky jsou OK, ale ukazují od lékařky opravdu spíš na názor, že jde o ekzém. Tak uvidíte 😉

snehovakralovna
20. črc 2010

Ahoj kocky, alca 85, moj maly ma presne take iste vyrazky ako tvoja mala, ma ich na celych rucickach, na trupe najma vpredu, okolo plienky. Sudocrem nepomaha. Uz sa aj troska schladilo, ale bohuzial, stale je to rovnake, Cez den je doma len v plienke, v noci spinka v tielocku, vyzera hrozne. Rozmyslam, ze zajdem ku koznej. Dnes mi jedna znama odporucila IMAZOL , co myslite? Maleho sprchujem kazdy den.

beru30
20. črc 2010

Ahojte kocky,
chcela by som sa pridat k teme. Nas maly ma take iste "vyrazky" ako pise alca ale ovela ovela horsie, tiez len na rukach. Myslela som si, ze je to alergia z jedla, ale minimalne dva mesiace sme nic nove nedavali. Vo stvrtok ideme do poradne tak som zvedava co povie lekarka, potom napisem. Pekny vecer.

bejkka
21. črc 2010

snehovakralovna - imazol je na mokvavé infekcie - nám pomohol, keď mal starší syn mokvavé fľaky - neviem z čoho - pekne to zasušilo, nám na potničky pomáha kupkanie - tak ako píšeš - ja v lete denne umývam s mydlom a mažem iba tvár a dupu s tel mliečkom - tiež som vylúčila olejčeky - po nich to mal ešte horšie

nanynka333
21. črc 2010

@vachovka ahoj, my sme davali sudokrem. je ho dostat v lekarni, stoji oklo 3 eciek. ale mali sme za par dni pokoj

beru30
23. črc 2010

Dobre ranko vsetkym,
ako som slubila tak pisem. Vcera sme boli v poradni a lekarka skonstatovala, ze s takymi vyrazkami chodi k nej kazde druhe dieta, ale 100%-tnu diagnozu nepovedala. S najvascou pravdepodobnostou je to kombinacia tepla a potu. Predpisala nam fenistilove kvapky a mast, tak od vcera uz davam. Uvidime ako to zaberie. Pekny den prajem.

luthien.k
23. črc 2010

@beru30, a jakou mast? Nějakou z lékárny? Fenistilové kapky se dávají při alergiích na zmírnění jejich projevů, hlavně svědění...

beru30
23. črc 2010

@luthien.k, pri koznych ochoreniach vacsina lekarov nevie presne urcit diagnozu, fenistilove kvapky su vraj aj ako prevencia proti alergiam rozneho druhu. Tiez mame fenistilovu mast, ta je bez predpisu. Mast som este nenatierala, ale kvapky som mu uz dala vecer aj dnes rano. Pokial nejdeme von tak to ma v pohode, akonahle ideme podvecer chvilku von, tak sa mu to zhorsi, ale ma sa ochladit tak snad to postupne bude len lepsie 🙂

luthien.k
23. črc 2010

@beru30, no však uvidíte, pokud jde o ekzém, tak to díky tomu, co jste dostali, pravděpodobně nezmizí, tam zlepšení přichází až s cílenou hypoalergenní dietou a vychytanou kosmetickou péčí... Tak snad to nebudete potřebovat 😉

luthien.k
23. črc 2010

Samozřejmě jsem myslela atopický ekzém...