Prosím o radu, je to spála? Foto

teerka
22. črc 2014

Dobrý den, syn měl o víkendu teploty 38,5, pak zvýšené, Taky se osypal hrubou krupičkou na zádech a hrudníčku a trošku v tříslech. Měl nezvykle bíle povleklý jazyk, ten do dvou dnů vybledl. Včera nás dr poslala domů s virózou, že to nic není. Mě se trošku zdá na spálu, co myslíte? Taky ho bolelo v krku a po ránu kašle. A ještě aktuální fotka toho jazyka

aviv
22. črc 2014

Mně to přijde na " malinový jazyk " jak z příučky. Ale spála je zrádná v tom, že těch projevů je tolik - dcera měla na jaře spálovou angínu a pak spálu a malinový jazyk neměla ani jednou, poprvé horečka bez bolesti v krku a podruhé jí nebylo vůbec nic jen měla drobounkou vyrážku. Naštěstí spála řádila ve školce tak se léčila ATB jinak nevím, asi bych tu spálu nepoznala - a to samé dr., tvrdila, že ta vyrážka rozhodně není spálová , až z výtěru zjistila masivní streptokoky. Pokud má syn jazyk + vyrážku tak si myslím, že spálu má 100%, trvala bych na výtěru, případně rovnou streptestu - pokud je to spála, je lepší nasadit ATB co nejdříve. .

terkaz
22. črc 2014

Podle mne je to spala jak vysita, mela by se urcite prelecit ☹ Nechapu doktorku ☹

ludva
22. črc 2014

@teerka Být tebou, došla bych se synem na ORL. Za stovku ti udělají streptest a výsledek budeš vědět během několika minut. Jinak streptokok je pěkně zrádný. Nemusí mít dítko skoro žádné příznaky. Náš Matěj teď prodělává komplikovaný zánět ledvin, právě po streptokové angíně. Takže určitě řádně přeléčit!

helcenka
22. črc 2014

No, vrátila bych se k doktorce a vyžádala si výtěr z krku, pro jistotu, je to zadarmo a máš na to právo. Ale ony ty nemoci dneska snad nemají vůbec typický průběh. Syn měl před 4 týdny spálovou angínu a to ho jen jeden den bolelo trochu v krku a byl unavený, bez teplot, nebo vyrážky, malinového jazyka, prostě víceméně nikdo by mu spálovou angínu nehádal. Doktorka udělala v ordinaci test (zadarmo, nic jsme za to neplatili) a byl tam pěkný streptokok A.
Na druhou stranu asi před půl rokem se mi děti osypaly, afty v puse, teplota, bolelo je v krku a výtěr v krku i krev negativní. Byla to "jenom" viroza.

anetka1701
22. črc 2014

Dcerka má zrovna spálu a jazyk má úplně normální... Ale zase má vyrážku po celym těle... O víkendu jsme byli na pohotovosti, byl tam takovej starej doktor, jen na ní kouknul a hned věděl... Já bych se tam taky vrátila a donutila udělat víc testů - tohle není zádná sranda...

gilotek
22. črc 2014

Já jsem si vždy říkala, jak asi ten malinový jazyk vypadá - a teď už to vidím....
Trvala bych také na výtěru.
Syn měl teď atypický průběh šesté nemoci - kvůli podezření na spálu mu dr. udělal výtěr - i když měl jazyk normální.

Přeju brzké uzdravení

aquila
22. črc 2014

Určitě zpátky znovu k dr. Včera to nemusela poznat, je to jako angína, vyvine se během několika hodin. Dneska je to tutovka, myslím.

madre1
22. črc 2014

Jak už bylo psáno,trvala bych na výtěru z krku-tam se to pozná na 100%.,ikdyž příznaky nemoci(teplota,mírně zvášené CRP,bolest v krku,únava............)ukazijí na virózu nabo tzv. nemoc RUKA,NOHA,ÚSTA 😒

janefales
22. črc 2014

já jsem spálu měla jako malá, krupička na zádech a hlavně mě bylo na omdlení, spát se mi chtělo a chtěla jsem pořád pít, skončila jsem v nemocnici a brácha to chytil taky, tak jsme tam byli spolu. Pokud si nejsi jistá, tak si zajdi za jiným doktorem a uvidíš.