Průdušky u dcery (3). Máte radu? Užívá jen sirup

fazole11
17. dub 2011

Zdravím maminky hned takhle po ránu, včera bylo fakt hezky, sluníčko kolem 16 st., dcerka oblečená přiměřeně, tak jsme si užívaly venku, no a v noci už mi začala opět kašlat - takový ten dávivý kašel, kdy jí "zvoní" na průduškách, bylo jí na zvracení a brečela, že jí na prsou hrozně bolí. Nemáme to poprvé, ale vždycky se to snažíme udolat nějakým sirupem dle rady doktorky, když prý nemá teploty, nic jiného jí nemá cenu dávat. Nemáte někdo radu? Třeba na posílení imunity, nebo bysme měly dojít na nějaký rtg, nebo jiné vyšetření? Jsem z toho docela hotová, protože to není měsíc (přes zimu i po 14dnech), aby nekašlala, neměla rýmu a nedávila se v noci ☹ . Nechci do ní cpát chemii, raději přírodní produkty....

aja123
17. dub 2011

@fazole11 máme úplně stejný problém, ale naše Dr. poslala malou na rtg plic na ORL a alergologii. Musíš zkusit zatlačit na Dr. Posiluji imunitu imunoglukanem, je to sirup pro děti z výtažku hlívy ústřičné a myslím, že je dobrý. Jen se musí brát 2-3 měsíce, než se dostaví efekt. 😉

dana3262
17. dub 2011

@fazole11 ja vubec nejsem pro chemii. Snazim se vse vyresit prirodni cestou, ale to v pripade, ze problemy jsou male..mala rymy, trochu ekzem atd.. V pripade dychani a kasle jsem presvedcena, ze male a pravidelne davky modernich kortikoidu priznaky nejen zmirni, ale za par mesicu nebo za rok/dva uplne vyleci. U me je zkusenost taktova, ze kdyz to nechame na sirupech, cajich atd. a kasel se stale opakuji a vraci, tvori se chronicky problem a ten je mnohem obtiznejsi ovladnout. Uvazenym uzivanim modernich leku priznaky vymizi a pokud clovek vytrva a dokaze diteti lek podat i kdyz uz se priznaky neprojevuji, problem se vyresi 'navzdy'. Tak to bylo u nas. U me a u synovce.

paolin
20. dub 2011

@fazole11 mladší syn od narození trpěl na neustálé rýmy a kašel, pak mu to sedlo na průdušky. v loni v zimě byl zahleněný přes půl roku..14 dní rýmy, týden OK, 14 dní rýma.. na podzim nás Mudr poslala na imunologii, dostal imunopreparáty. od té doby ťuk ťuk zatím je to lepší. u něj se nemoci spustili i tím, že starší syn začal chodit do školky, takže.. jinak to byly naustálé záněty průdušek, v loni na jaře měl zápal plic. Pneumokoka naočkovaného má. je ekzematik, tak mě napadly i alergie. ale zatím to moc nevypadá, spíš ta špatná imunita.

masula
28. dub 2011

@fazole11 ahojky, náš synek také trpěl od narození častými dávivými kašlíky, až to vyvrcholilo v 10 měsících, že jsme skončili v nemocnici a zjistili mu astma. Jezdila jsem s ním pak pravidelně každou zimu do dětské léčebny ve Cvikově a musím zaklepat v šesti letech měl záchvat naposled a má klid, dnes už je mu 15🙂

fazole11
autor
7. kvě 2011

@aja123

Ahojky, děkuju za radu, určitě si ten sirupek koupím, je pravda, že mi ho teď doporučovala i jedna kamarádka. No tak to abych jí ho začala dávat klidně i teď v létě, když to má dvouměsíční nástup účinku, co? Od září jde do školky, tak bych fakt byla ráda, kdyby mi tam chvilku vydržela 🙂). Děkuju za radu. M