Průjem batolete. Co jí mám dávat k jídlu?

sandra81
7. lis 2009

Nase mala ma uz asi 3 dny prujem, je ji 2,5 roku. Parkrat jsem ji udelala k obedu odvar z ryze a mrkve ale kdyz to mela jist dalsi dny tak uz to nechce ze ji to nechutna. A tak ted nevim co ji mam davat k jidlu??? Preci nemuze jist cely den jen suchary ne? Nemate nekdo naky recepty pri prujmu pro batole??

jjaanca
7. lis 2009

Já dávala banán, jabko, rohlíky.... Napadá mě, proč jsi dělala odvar? To se dává kojencům ne? Já jsem uvařila jednou rýži (trochu měkčí než normálně) s mrkví, podruhé na sladko s banánem, pak nastrouhané jabko s banánem. Pak ještě staví borůvky (přesnídávku, kompot, mražené....). Když se to už zlepšuje, tak do rýře přidat vařená drůbeží prsa.

sandra81
autor
7. lis 2009

Janco, no ja napsala odvar ale dala jsem jak pises ty, varenou ryzi s mrkvi, rozmixovany, trochu skorice a trochu medu do toho aby to melo trochu lakavou chut....Takze nejakou normalni veceri asi ne co?

petka80
7. lis 2009

sandro - tak to nemixuj a spíš to udělej na slano, jako takovou polívku s rýží s mrkví, případně třeba i kousek bramboru.
No a pak ten banán, jablko. A pak dr. říkala, že mám hodně sladit čaje, třeba glukopurem, aby měli dost tekutin a taky energie.

iloha
7. lis 2009

Vařený brambor a kuřecí maso s mrkví; udělej jí na sucho v troubě bramborová kolečka (jako hranolky), to určitě sní,
bramborovou kaši - ale z vody, a nám dokonce dr. dovolila slané tyčinky 😉, po těch pak pila a nutit jsem jí nemusela. Měly jsme půl roku salmonelozu - do půlky jogurtu jsem jí dávala půl pytlíčku smecty (jednou denně - bylo jí 19 měsíců) a do druhé půlky lactobacily a pak probiotika.

jjaanca
7. lis 2009

No tak skořici a med bych rozhodně nedávala. Jinak tyčinky určitě, o těch jsem četla že sou dobrý. Ale jogurt... bych taky nedala, nám doktorka při průjmu vysloveně zakázala mléčné výrobky. Místo Smecty (ta je pro dospělé ne?) nám doporučila Kulíšek, a Dětský ProbioActiv (já ho dávala do jablečný přesnídáviky).

iloha
7. lis 2009

Jjaanca, smecta je i pro děti -
Jak se přípravek Smecta užívá :Vždy užívejte přípravek Smecta přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud lékař neurčí jinak, podává se obvykle - u dětí: do 1 roku: 1 sáček denně od 1 roku do 2 let: 1-2 sáčky denně starší 2 let: 2-3 sáčky denně - u dospělých: obvykle 3 sáčky denně Denní dávka se rozdělí do 2-3 dílčích dávek a podává se v době jídla. Při akutním průjmu může být první dávka na začátku léčby zdvojnásobena.

Vzhledem k tomu, že se musí rozmíchat a je docela hnusná a mazlavá, děti to rozhodně nevypijí, tak proto nám mudr. doporučila zamíchat právě do půlky jogurtu, aby nebyla cítit chuť smecty 😉
Rozhodně nám tedy na salmonelu zabrala lépe než Kulíšek, hylak a další podobné "osvědčené" léky.

petka80
7. lis 2009

No on ten Kulíšek není lék na průjem, ale je to rehydratační roztok, takže právě vhodný např. při průjmech, kdy hrozí odvodnění. Ale moje dcera ho teda nechtěla ani náhodou a nepovedlo se mi ho ani nijak zamaskovat třeba v čaji 😒

med
7. lis 2009

Ahojky, ony teď ty střevní virózy prý řádí. Naše malá jí teď měla pár dní taky. Doktorka doporučila rýži s mrkví, natrouhané jablíčko, banán, vařené brambory, hodně pít a Smectu, jenže tu jsem do ní vůbec nedostala :( Mléčné výrobky přímo zakázala včetně Sunaru nebo ho udělat v poloviční dávce do mrkvového odvaru místo vody... Jinak jsem dávala piškotky, suchý rohlík, suchary... Ale ona ani neměla moc chuť jíst.

petka80
7. lis 2009

Med - asi jo, my měly teď v neděli a v pondělí, ale nebyl to naštěstí žádný těžký průběh. A malá se do těch sucharů nějak zamilovala a teď je chce furt 😕 😀

med
7. lis 2009

Petka- doktorka mi říkala, že ten den už jsme pátý případ s tím samým... Zvýšená teplota a průjem... Nejspíš to chytla někde mezi dětma.
Suchary měla naše malá taky ráda, ale teď jak je jedla furt, tak je zas pro změnu nemůže ani vidět 😀

iris
7. lis 2009

tak my na průjem dostali hylak a jinak jsme dávali banány, jablka, mrkev, rýži, nic mléčného, suchary,brambory

jjaanca
7. lis 2009

iloha: jak už tu bylo řečeno, Kulíšek není lék. A malá ho taky nepila. Já myslela že Smecta bude to samý jako ten Kulíšek, ale teď jsem si přečetla příbalovej leták a je to něco jinýho.

iris:Jestli tvoje dítě polklo Hylak, tak klobouk dolů. Hylak jsem koupila kdysi na prdíky a teda musim říct že je to tak šíííííííleně kyselý, že to malá nepozřela v ničem. Ani já jsem to nemohla polknout, tak jsem to používala do čaje místo citrónu (v mnohem menším dávkování) 😀

miranda77
14. lis 2009

my jsme teď měli problémy s infekčním průjmem a dostaly jsme Enterol a Lactobycilky baby (ty jsou určitě volně prodejné)

momin
13. kvě 2010

Ahoj holky,maly ma necelych 14 mesicu.. A druhy den uz dost sileny prujem.
Nic jineho. Nezvraci,nema teplotu....
Sli byste k lekari nebo jeste pocklali ?

jabber
13. kvě 2010

momin - já bych mudr zavolala a uvidíš 😉 A pije ti hodně?

momin
13. kvě 2010

Pije tak jako normalne, Davam mu i casteji..a pije....
Prave nevim jestliu to mam vubec resit nebo ne.. zitra je patek a pak vikend,takze nechci neco zanedbat a o vikendu se honit na pohotovost.. Asi tam fakt zitra jen zavolam.. 😉

haanhobe
13. kvě 2010

Doporučuji koupit v lékárně Enterol, je to přírodní a účinné pro děti i dospělé.

momin
13. kvě 2010

Dekuji za tip... 😉

luci_enka
13. kvě 2010

momin, nase mala to mela zhruba pred mesicem taky..do ryzove kase jsem ji vmichala smectu (muze se smichat i s bananem, ma to dost specifickou prichut), jinak jsem varila ryzi a s mrkvi, poradila mi to mamka, lekarnice... a ted jsem nekde cetla, ze se muze i rozmackany brambor.. za dva dny jsme meli pokoj. taky nemela zadne jine priznaky, teplota, zvraceni nic...

nenetta
11. črc 2012

ak je hnačka dlhodobá, pravdepodobne ide o nejaý vírus príp. baktérie - Biseptol pomôže veľmi rýchlo

elisaar
11. dub 2015

Rýže, mrkev, banány, černý čaj, dobrý je také odvar z borůvek. Dál čaj z měsíčku nebo máty. Dobrý je nějaký lék na bázi jílu, třeba Tammex.

kalo
11. dub 2015

Hlavně vůbec žádné mléko a nic co ho obsahuje

elisaar
12. dub 2015

Mléko ne, i když jsem slyšela názor (doktorský), že kysané výrobky se mohou pořád, kvůli laktobacilům, ale odvahu na to úlpně nemám. Vtšinou je dávám, až když už je nejhorší za námi.

sarka92
27. dub 2015

Dobrý den,maminky,jen bych se chtěla zeptat,zda máte zkušenosti:malý 18 měsíců,má již 7 den průjem,první 4 dny to bylo šíleneé,nestačila jsem přebalovat,ted už je to o trochu lepší,už kajdí tak 4 za den,někdy hustčí někdy ridší,v pátek jsme byly na výtěru...dnes nám lélař oznámil,že stolice obsahuje bakterii e coli 103,sám prý neví co to znamená,že se na to musí informovat 😕 .Malý je takhle v pohodě,nevypadá že by ho něco trápilo,měli jste někdy takový problém?díky za odpověd šárka